Через те, що столична влада від каденції до каденції ігнорує рішення важливих соціальних питань, в Києві все частіше відбуваються запеклі конфлікти. Як сталося 14 вересня, коли в столиці відбулася кривава бійка між людьми, які намагалися захопити спортивний комплекс "Схід", розташований на вулиці Бориспільській, 8, і спортсменами, які займалися в цьому приміщенні, і місцевими активістами.
Внаслідок бійки постраждало 9 осіб. Один зі спортсменів потрапив до реанімації з ножовим пораненням горла. Поліція затримала 16 учасників конфлікту. Як виявилося, таким чином новий орендар приміщення збирався його зайняти, виселивши насильно спортклуб.
«Схід» належав Київському радіозаводу
Історія боротьби за спортивний комплекс «Схід» почалася ще в 1997 році. Тоді Арбітражний суд Києва визнав банкрутом державне підприємство «Виробниче об'єднання «Київський радіозавод», на балансі якого і знаходився спорткомплекс, а також будинок культури «Дніпро», стадіон «Схід» і стрілецький тир.
Неймовірно, але ліквідаційна процедура заводу триває донині, а об'єкти соціальної інфраструктури віднесені до ліквідаційної маси. Тобто - їх планують продати.
Проти цього виступили кияни ще в 2002 (!!!) року і доручили новообраним депутатам Київради вирішити питання власності спорткомплексу «Схід», який, на їхню думку, був незаконно включений до ліквідаційної маси "Київського радіозаводу". Але дане доручення не було виконано за 15 років!
Хто господар споруди - протягом багатьох років неодноразово намагалися з'ясувати різні структури. При цьому жодна інстанція, яка відстоювала права територіальної громади в цих справах, не могла документально підтвердити свої права на вищевказані об'єкти в судах.
Спорткомплекс пустили з молотка
Але і це ще не все. У травні 2016 року всі три об'єкти соціальної інфраструктури, які належали заводу, в тому числі і спорткомплекс «Схід», були продані приватним структурам ліквідатором, повноваження якого закінчилися через три дні. Тоді майно оцінили з 7 разів дешевше ринкової вартості.
За даним фактом було порушено кримінальну справу, і в кінці минулого року суд наклав арешт на продане майно заводу. Судовий розгляд по даному факту досі триває.
«Схід» вирішили передати у власність місту
Тим часом у Київраді через 20 років таки зважилися почати виконувати вимогу виборців. Зокрема 5 квітня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту було одноголосно підтримано пропозицію про передачу спортивного комплексу "Схід", стадіону "Схід" і ДК Дніпро в комунальну власність міста Києва. А 22 червня Київрада проголосувала за відповідне рішення.
Здавалося б, ось він - щасливий кінець! Але криваве побоїще все одно відбулося. І сталося це, за словами депутата Київради Дмитра Стрижова, тому що департамент комунальної власності КМДА не виконує свої функції і просто не діє.
«Дане захоплення сталося в тому числі і через злочинну бездіяльність департаменту комунальної власності КМДА. Їм було поставлено завдання розробити план дій і долучитися до повернення спортивного комплексу «Схід» у комунальну власність Києва. Тричі представники департаменту запрошувалися на комісію, тричі нічого не відбувалося», - сказав він на засіданні міськради 14 вересня.
Тому депутат звернувся до мера Кличка з проханням розібратися в ситуації і доручити профільному департаменту, все ж узятися за свою роботу. Мер прохання пообіцяв виконати.
Варто відзначити, що до цих пір, не дивлячись на будь-які протистояння і неодноразові спроби захопити будівлю, в спорткомплексі «Схід» діють дві дитячі юнацько-спортивні школи та постійно проводяться змагання з різних видів спорту.