counter

Суд по скайпу або взагалі без участі сторін: Рада почала розгляд президентського Закону про судову реформу


Переглядів: 126


Суд по скайпу або взагалі без участі сторін: Рада почала розгляд президентського Закону про судову реформу

Після короткої перерви депутати перейшли до розгляду більше 1 тис. поправок до законопроекту України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" у другому читанні, передає кореспондент АСН.
 
"Метою законопроекту є нормативне врегулювання процесуальних механізмів, які мають забезпечити ефективний, справедливий, неупереджений та своєчасний захист прав і свобод особи в суді", - зазначено в пояснювальній записці. 

Зокрема, в законі передбачається прискорення розгляду нескладних справ через дотримання розумних строків розгляду справ, процесуальна економія та зменшення навантаження на суди мають бути досягнуті за рахунок спрощення процедури та прискорення  розгляду нескладних та менш значних справ, а в передбачених законом випадках – розгляду справи без виклику сторін. У таких справах строк розгляду становить не більше 60 днів з дня відкриття провадження у справі.

У будь-якій справі (за винятком окремих категорій) сторони можуть звернутися до неформальної процедури розгляду – врегулювання спору за участю судді, за наслідками якої вони можуть або укласти мирову угоду, або продовжити судовий розгляд.

У господарському та цивільному видах судочинства запроваджується можливість стягнення неоспорюваної заборгованості в порядку наказного провадження.

Для підготовки справи до розгляду по суті встановлюється строк до 60 днів з дня відкриття провадження у справі. Разом з тим сам розгляд справи по суті має відбуватися протягом короткого строку, але не більше 30 днів і, за окремими винятками, без можливості зупинення або повернення до стадії  підготовчого провадження.

Законопроектом передбачено посилення ролі судового збору як основного джерела фінансування судової системи та економічного стимулу для сторін використовувати нові процедури розгляду справи (ставка судового збору при зверненні в порядку наказного провадження, подання позову в електронній формі є меншою), досягати примирення без судового рішення (законопроект передбачає повернення 50 % судового збору в такому випадку); утримуватися від зловживання процесуальними правами та порушення процесуальних обов’язків тощо.

Передбачається також  впровадження "електронного суду", зокрема вчинення всіх процесуальних дій через засоби електронного зв’язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки. Учасникам справи забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції, не залишаючи свого житлового або робочого приміщення, а для свідків, експертів – в приміщенні іншого суду. Матеріали справ будуть зберігатися, як правило, в електронному вигляді, що спростить доступ до них учасників справи, усуне часові, фінансові та організаційні витрати, пов’язані із пересилкою матеріалів справи з одного суду до іншого, спростить аналіз та узагальнення судової практики тощо.

Прикінцеві і перехідні положення законопроекту, а також похідні зміни до законів регулюють порядок поступового переведення судочинства у режим "електронного суду".
Слід водночас зауважити, що право учасників справи звертатися до суду "в паперовій формі" залишиться у них і після впровадження "електронного суду".

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Зима увійшла в раж: як зміниться погода в Україні в кінці тижня
Зима увійшла в раж: як зміниться погода в Україні в кінці тижня
19 лютого, на всій території країни, крім північних регіонів пройде помірний снігОднак завтра, 19 лютого, в Ук....
13 приводів вийти на пробіжку прямо зараз
13 приводів вийти на пробіжку прямо зараз
Як заманливо скинути сигнал будильника і повернутися до сну, коли прийшов час ранкової пробіжки! Що потрібно, ....
Найдавніший гороскоп: дізнайтеся, хто ви в єгипетському пантеоні
Найдавніший гороскоп: дізнайтеся, хто ви в єгипетському пантеоні
Єгипетський гороскоп - один із найдавніших і точних календарів, заснований на міфології Він складається з дван....
Верховна Рада прийняла законопроект за визначенням Революції гідності
Верховна Рада прийняла законопроект за визначенням Революції гідності
На вчорашньому засіданні Верховна Рада України у зв'язку із сьомою річницею початку євромайдан і подій Революц....
Знаки Зодіаку, які завжди домінують у сексі
Знаки Зодіаку, які завжди домінують у сексі
Далеко не кожен зможе бути домінантою в ліжку Але є також і такі люди, у яких, здається, це в крові
більше матеріалів
/-0,2563648223877-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top