Відомі будинки моди, такі як Christian Dior і Gucci, прийняли рішення не наймати для показів на подіумі моделей із занадто низькою вагою. Бренди таким чином протестують проти заохочення шлункових розладів і булімії серед моделей, пише ВВС.
Також було прийнято рішення не брати на роботу дівчат, яким не виповнилося 16 років, щоб демонструвати одяг для дорослих. За канонами, модель має бути не менше 32-го французького розміру для жінок і 44-го для чоловіків. Представники компаній відзначили, що сподіваються надихнути всю галузь наслідувати їхній приклад.
«Ми несемо відповідальність за створення нових стандартів моди, ми сподіваємося, що з на візьмуть приклад інші гравці нашого сектора», - розповів директор французької транснаціональної компанії LVMH Антуан Арно.
У компанію входять також бренди Givenchy, Marc Jacobs, Thomas Pink, Fendi, Yves Saint Laurent, Alexander McQueen і Stella McCartney.
У травні у Франції розгорівся скандал: бренд Louis Vuitton піддався жорсткій критиці через данську модель Ульрікке Хоєр, яка публічно повідомила, що її змусили голодувати напередодні шоу. Хоєр розповіла, що кастинг-директор круїзного показу Louis Vuitton в Кіото змусив її пити тільки воду за 24 години до показу, проте все одно не допустив її до шоу з тієї причини, що дівчина була нібито «занадто велика». Модель підкреслила, що багато моделей піддаються схожій дискримінації мало не щодня і, щоб пройти кастинг, ризикують власним здоров'ям.
За словами критиків, на подіумі одяг демонструють на високих і дуже худих жінок. А представники однієї благодійної організації заявили, що індустрія моди рекламує поведінку, що викликає харчові розлади.
У тому ж місяці у Франції набув чинності закон про заборону занадто худих моделей. За невиконання цього закону компанії можуть бути оштрафовані на суму до 75 000 євро, а керівництво фірм може сісти у в'язницю на термін до 6 місяців. У той же час моделей зобов'язали надавати медичний сертифікат, що підтверджує, що вони підходять для роботи.
На думку низки експертів, ухвалення закону у Франції навряд чи відразу вирішить проблему, що існує в індустрії моди. Адже ще в 2006 році схожі закони ухвалювали в Італії та Іспанії, але худі моделі продовжували домінувати на подіумах. Разом з тим факт підтримки закону з боку модних будинків дає шанс на появу нових стандартів у світі моди.