У науковому середовищі розгорається скандал. Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсилевський розкритикував «наукову» статтю «Медико-психологічний аспект чудотворних ікон» авторства В.І. Ігнатьєвої і А.В. Чернишова з Національної академії медичних наук України.
«Автори цієї статті - шарлатани і псевдовчені, ганебні залишки іміджу української науки та медицини. Автори повинні бути негайно звільнені з займаних наукових і/або лікарських посад на підставі повної профнепридатність, пропаганди антинаукового мракобісся і відкритої реклами шарлатанських медичних практик і приладів», - написав розлючений Єсилевський.
А йдеться ось про цю працю:
Більше того, він запропонував закрити для псевдонаукових публікацій журнал «Астма та алергія», а також у повному складі звільнити вчену раду Інституту фтизіатрії і пульмонології і Наукового центру радіаційної медицини НАМН України через профнепридатність.
Далі Єсилевський цитує уривки зі статті, що особливо йому сподобалися.
«Виховання людини в дусі православного християнства є основою гігієни психічного і соматичного здоров'я більшості слов'янських народів», - йдеться в статті.
«Що таке «гігієна здоров'я»?! Спасибі, б..ть, що не «профілактика здоров'я», - прокоментував науковець.
Він зазначає, що в медичній статті йде «велика проповідь з коротким (і, підозрюю, кривим) викладом основ православного християнства, що плавно перетікає в короткий (і, підозрюю, настільки ж кривий) екскурс у концепцію архетипів Юнга (раптово, так)».
«У житті доводиться стикатися з різними труднощами, але саме православні таїнства і звичаї допомагають нам гармонійно пройти складні етапи життєвого шляху, зберегти в «чистоті совість», не втратити зв'язок з попередніми поколіннями, поповнити вже наявні знання і досвід, гідно передати їх наступним поколінням, що і закріплюється генетично і на інформаційному рівні. У психології цю ділянку нервової системи людини, представлену гіпокампом і зв'язками лімбічної системи, прийнято називати «колективним несвідомим», - процитував Єсилевський вчених медиків.
Науковий співробітник не втримався від в'їдливого коментаря: «Почнемо з того, чому совість у лапках, а - таїнства без? Мабуть поняття совісті авторам не знайоме. Яким раком махання кадилом дозволяє «поповнити вже наявні знання і досвід»? Досвід у чому? «Достойно передати їх наступним поколінням» - критерій «достойності» де? Що це суб'єктивні оціночні судження, вчені хе... и?» - матюкається їхній колега.
Він підкреслив, що статтю писали дипломовані медики, які, тим не менш, говорять про те, що «знання і досвід закріплюються генетично і на інформаційному рівні». «На тлі оплесків з сумним дзвоном падають на підлогу щелепи генетиків і еволюціоністів», - написав Єсилевський.
Дальше більше. Науковий співробітник приводить його "улюблений" фрагмент статті: «Зарз доведено, що звукові хвилі здатні змінювати розташування молекул води та інших рідин [24]. Кожен звук має вібрацією, і в залежності від того, який частоти буде ця вібрація, він буде надавати різні впливу на навколишній світ. Вібраціям схильне все: рідини, тканини людини, природні явища, Космос і Галактика [3, 4] ».
«Звук, громадяни, володіє вібрацією, у якій, громадяни, є частота! (Нагадую - пишуть люди з вищою медичною!) До речі, хтось мені пояснить, хоча б з суто формальної точки зору, як «природні явища» можуть бути «схильні до вібрацій»? Хто кому куди вібрує? Космос і галактика теж схильні до вібрацій! До речі, якого х ... ра космос і галактика з великої літери? Це такі рідкісні єврейські прізвища?» - підкреслив Єсилевський.
Після цього в статті викладається життєпис Агапіта Печерського, а далі, за словами Єсилевського, опис "шарлатанських апаратів для вигнання з організму неіснуючих паразитів".
На завершення в статті згадується, що в храмі «Святої Трійці», який розташований на території ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМН України» у Києві з'явилася нова святиня - ікона Святого Агапіта з частинкою його мощей.
«Вдумайтеся: на території медичного НДІ з'явилася ікона з сушеним шматочком тканин трупа якогось бомжа, що видається за останки якогось Агапіта... Цікаво, з якою швидкістю обертається в труні засновник інституту Ф.Г. Яновський?» - їдко резюмував Єсилевський.