counter

Перший млинець грудкою. Активісти залишили засідання комісії Кабміну з приводу гучних будівництв Києва


Переглядів: 854


Перший млинець грудкою. Активісти залишили засідання комісії Кабміну з приводу гучних будівництв Києва

Більшість активістів, які прийшли на перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань законності будівництва деяких об'єктів м.Києва, створеної при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, покинули зал засідань.

У комісії з 27 членів лише 3 активісти

Голова громадської організації «Барви життя» Лідія Гончаренко пояснила такі дії тим, що жодного жителя-активіста і громадського діяча, які борються зі скандальними забудовами, до цієї комісії не включили.

«Ми подали купу заяв, але жодної людини, зазначеної в них, не внесли до складу комісії. Про яку її легітимність може йти мова. Все зводиться до того, що чиновники зараз виступлять і на цьому все закінчиться», - вважає активістка.

Дійсно, з офіційно затвердженого списку членів комісії, який розміщено на сайті відомства, випливає, що до складу комісії входить лише 3 громадські активісти та 1 журналіст, інші члени - представники міністерств, КМДА та інших структур влади.

«Там сидять якісь фейкові люди, в групі немає реальних постраждалих від дій забудовників. Вони збираються вирішувати наші проблеми без нас», - обурюється активістка Юлія Діденко.

Юлія живе в будинку біля одного зі скандальних столичних будівництв на Мечникова, 11а. Законність цього будівництва теж повинна розглядати створена комісія. На невеликій ділянці між існуючими будинками забудовник збирається звести цілий комплекс. Будівництво вже призвело до того, що 13 серпня минулого року недалеко від території, що забудовується, стався зсув.

«І він триває. Ніхто не зміцнює, вже минув рік», - додала Діденко.

забудова, комісія, Кабмін, активісти, засідання, забудовники

Жилой комплекс по цене памятника архитектуры

Ще гірше йдуть справи із забудовою на вулиці Коперника, 7. Зведений там будинок, будівництво якого призвело до пошкоджень довколишнього двоповерхового будинку, - пам'ятника архітектури, вже введено в експлуатацію. А всі спроби в судовому порядку домогтися хоча б відшкодування збитку або ремонту ні до чого не привели.

«Ми виграли 4 суди по ремонту будинку, ніхто нічого не робить, подали в виконавчу службу, вона теж нічого не робить. Ми виграли суд, що будинки були введені в експлуатацію незаконно, теж нічого ніхто не робить. Це історичний ареал, Міністерство культури не давало дозволу на будівництво, але на це теж ніхто не зважає», - заявив голова Всеукраїнського об'єднання Академія культурної спадщини українського козацтва Юрій Руголь.

Як після всіх цих порушень і невиконаних рішень судів будинок могли ввести в експлуатацію, активісти не розуміють.

«Це абсолютно протиправне будівництво. Будівля зведена з порушенням чинного Генерального плану. Більше того, на сусідніх будинках, а не тільки історичній будівлі, пішли тріщини по стінах і стелях. Як цю будівлю ввели в експлуатацію, я не розумію», - дивується член об'єднання громадських організацій «Київське віче» Олена Терещенко-Єскіна.

забудова, комісія, Кабмін, активісти, засідання, забудовники

Тим часом начальник управління перспективного розвитку та координації будівництва Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Лариса Жілік зазначила, що дійсно в 2015 році Департамент архітектурно-будівельної інспекції Києва виявив при будівництві об'єкта порушення містобудівного законодавства.

«Було винесено припис. Забудовник у листі повідомив, що порушення усунув і на сьогодні будівництво завершено. Також існує постанова Шевченківського районного суду щодо зобов'язань забудовника здійснити ремонт двоповерхової будівлі на Коперника, 7. Чи виконав забудовник рішення суду, невідомо», - додала чиновниця.

У зв'язку з вищесказаним, комісія доручила департаменту державного архітектурного контролю КМДА провести перевірку наскільки законно будинок на Коперника, 7 був введений в експлуатацію, і на підставі чого було видано таке рішення.

Під прикриттям ГПУ

Також комісія доручила Печерській державній районній адміністрації розібратися, кому насправді належить прибудинкова територія, яку, зі слів активістів, захопили забудовники, що зводять житловий комплекс на вул. Михайла Бойчука, 20-22.

Ще в 2003 році Київрада віддала цю землю Генпрокуратурі в постійне користування і до 2017-го тут не проводилося ніяких робіт. А в цьому році ділянку, що впритул підходить до розташованої поруч багатоповерхівки, огородили парканом, і місцеві жителі почали протестувати. Тільки тоді вони дізналися, що прибудинкова територія їм вже не належить.

Тим часом забудовник запевняє: землю не захоплювали, вона і так нікому не належить. Дійсно, в Києві близько 90% прибудинкових територій юридично не закріплені за мешканцями будинків. Вони по суті нічийні. Так що, виходить, і будувати на них можна.

Однак чиновники КМДА зазначили, що на даний момент будівництво проводитися не може, оскільки забудовник ще не отримав містобудівних умов і обмежень. Але судячи з того, як активно йде підготовка до робіт, дозвіл не за горами.

Настають мітинги і протести

На першому засіданні члени комісії встигли розглянути шість об'єктів, законність будівництва яких викликає сумніви. За всіма були дані доручення відповідним органам для з'ясування обставин, що викликають питання. Коли відбудеться наступне засідання - невідомо. Тим часом обурені активісти в ефективну роботу комісії не вірять, вважають це черговим затягуванням часу.

«Вже зверталися до всіх: і до президента, і до прем'єра. Два роки ось так по колу нас ганяють, відправляють в суди, там кажуть: ваші права не порушені, тому що ваші права являє київська влада, а київська влада дала дозвіл на будівництво. Це нерозв'язна проблема», - обурюється член громадської організація «Микільська слобідка»  Орхова Олена.

Громадські активісти, яких не включили в список членів комісії заявили, що вже склали відповідну заяву на ім'я віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка. Вони також обіцяють знову прийти під Кабмін, на цей раз проти «фейковой» комісії.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,39218711853027-/ /-pc-/
Top