Тривала спека, яка тримається в Україні весь серпень, принесла нашій країні велику кількість лісових пожеж і призвела до значних збитків. Найбільше постраждали Житомирська, Дніпропетровська і Луганська області. За даними ДСНС, у цих трьох областях горить 340 га лісу, осередки вдалося локалізувати.
Як зазначив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, місцевій владі по всій країні рекомендували обмежити в'їзд до лісових масивів та можливість полювання там. Однак прислухалися до побажань відомства і заборонили полювання на своїх територіях тільки 5 областей.
За даними міністра, кількість пожеж по Україні збільшилася вдвічі порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Пожежа в «Поліському природному заповіднику»
Загасити пожежу на території «Поліського природного заповідника» в Копищанському лісництві Житомирської області вдалося тільки 22 серпня. Про пожежу стало відомо близько 17:00 20 серпня. З'ясувалося, що загорілося близько 60 га лісу в районі села Копище Олевського району.
Як розповіли в ДСНС, через підвищеного атмосферного тиску дим лежав на землі, що сильно обмежувало видимість при гасінні пожежі. Заважав гасінню і поривчастий вітер, тому залучали вертоліт Мі-8, який встиг скинути 10 тонн води.
Гасили пожежу 22 одиниці техніки та 196 осіб. Наразі відкритого горіння не спостерігається, проте пожежники продовжують проводити проливку окремих осередків тління - пеньків, хмизу, чагарників.
Пожежа в Петропавлівському лісництві
Триває пожежа на території Петропавлівського лісництва в Дніпропетровській області. Сьогодні, 22 серпня, рятувальники продовжують боротися із знову виниклим займанням хвойного лісу в урочищі «Павлоградські піски», що неподалік селища Привовчанське. Загальна площа пожежі - 46 га, при цьому горить 31 га низового лісу та 15 га верхового.
Крім того, у цьому ж лісництві вранці загасили вогонь на площі близько 48 га. У ході цієї пожежі ніхто не постраждав, наразі з'ясовуються причини займання.
Зазначимо, що в тій же Дніпропетровській області 18 серпня, неподалік села Дмитрівка згорів ліс на площі близько 50 га. Горіла територія місцевого лісництва. Пожежу гасили більше 20 одиниць техніки, в тому числі і два літаки Ан-32П.
Пожежа в Луганській області
Ще не погашена пожежа в селі Малинове в Станично-Луганському районі Луганської області. Займання виникло 21 серпня на площі близько 150 га, горить в тому числі 120 га верхового лісу.
Загасити полум'я в цій місцевості надскладно, оскільки це зона розмежування, територія частково замінована, плюс заважають пориви вітру. Гасять вогонь 240 осіб і 36 одиниць пожежної та спецтехніки.
Пожежі в лісах Харківської та Херсонської областей
Від серпневої спеки постраждав також ліс і в Харківській області. Так, 17 серпня загорівся ліс неподалік села Морозівка Балаклійського району Харківської області. Для його гасіння використовували 2 літаки АН-32 П, працювали 13 підрозділів рятувальників і 93 пожежники. Використовували також трактори й автоцистерни.
Пожежні встановили, що спочатку зайнялися скирти соломи на полі одного фермерського господарства, а далі полум'я перекинулося вже в ліс.
Постраждав також ліс і в Херсонській області. Так, 7 серпня на території Костогризівського лісництва Олешківського лісового господарства сталася велика пожежа, загорілася лісова підстилка і ліс на площі майже 40 га. Щоб загасити полум'я, залучали 2 літаки і вертоліт ДСНС, а також вертоліт Міноборони України. Вони скинули близько 20 тонн води.
Підпали на окупованій території Донбасу
Сильна пожежа сталася і в окупованій Макіївці. Місцеві жителі розповіли, що спочатку люди палили суху траву на полі в районі Макіївського моря, після чого вогонь перекинувся на житлові будинки, внаслідок чого загорілися чотири будівлі.
Крім того, 21 серпня терористи обстріляли Зайцеве в Донецькій області, в результаті чого сталася пожежа, в якій згоріло п'ять нежитлових приміщень, полум'я охопило ще три будівлі.
«Проросійські окупанти знову накоїли лиха. В результаті бойових дій на трьох вулицях в Жованці (Мануїльського, Журавського та Вернадського) сталися пожежі. .... Обстріл стався о 14:30. Снаряд влучив у сарай на вул. Журавського, і почалася пожежа. Крім цього, загорілася трава на Вернадського. ДСНС прибули на місце і застали п'ять згорілих нежитлових будинків, у вогні знаходяться ще три. Станом на зараз, 17:30, полум'я вже погасили, але терористи знову почали обстріл», - пише на своїй сторінці в Facebook голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.
.
Він також додав, що 22 серпня в Донецькій області майже повністю згоріло маленьке село Новокам'янка Бахмутського району. Пожежа почалася близько 14:00 години. З 5 будинків у населеному пункті вщент згоріли 4, у дворі п'ятого будинку вогнем пошкоджено сарай, машину, згоріли навіть кури.
"Село розташоване вздовж траси, що веде на Лисичанськ. Або хтось кинув недопалок, або трава уздовж траси загорілася з іншої причини, але вогонь перекинувся на лісосмугу, поширювався зі страшною силою - люди не помітили, як почали горіти будинки. Кам'яні будівлі спалахнули, як сірники - люди вибігали з них, хто в чому був. Лише дивом ніхто не постраждав", - написав він.
Українські військові зазначають, що російські терористи спеціально використовують запальні заряди для підпалу сіл на Донбасі і позицій ЗСУ.
Зазначимо, що відновити ліс - досить дорогий захід. Адже доведеться збирати насіння, сіяти його, доглядати за сходами, працювати з грунтом. Все це вимагає чималих фізичних і матеріальних затрат. Неважко здогадатися, що всі згорілі в це літо гектари будуть як мінімум кілька років відновлювати, а з огляду на важкий стан в економіці, цей процес ще більше затягнеться.