Близько 20% захворювань на алергію мають сезонний характер, а проявляються загострення переважно навесні і влітку, коли відзначається цвітіння дерев, кущів і трав, а також виділяється пилок. Про це 18 серпня під час прес-конференції розповіла лікар імунолог Алла Волоха, передає кореспондент АСН.
«Переважно алергічна реакція - це надмірна реакція імунної системи на якусь речовину, тому вона найчастіше проявляється у людей без будь-яких інших супутніх порушень в імунній системі. Просто це підвищена чутливість до цієї речовини», - пояснила лікар.
Сезонна алергія найчастіше проявляється у вигляді запалення слизової оболонки носа або очей і дуже рідко у вигляді бронхіальної астми. При цьому при алергії дуже знижується противірусний і протибактеріальний імунітет.
«Якщо є запалення слизових оболонок, особливо слизових оболонок носа, які є, по суті, «воротами» для вірусів та інфекцій в організм, люди, які мають алергії, хворіють частіше, наприклад, респіраторними інфекціями», - підкреслила імунолог.
Що стосується побутових алергенів, які найчастіше викликають алергію, на першому місці кліщ домашнього пилу, на другому - коти, а на третьому - цвіль.
За словами лікаря алерголога Олександра Назаренка є два види терапії:
- неспецифічна - це коли обмежується контакт з алергеном. Сюди входить і медикаментозне лікування. Як зазначив Назаренко, всі протиалергенні препарати лише прибирають симптоми алергії, але не лікують її.
- специфічна - дозволяє виявити білок, що провокує алергію, і вилікувати людину.
«Сьогодні в алергології стався величезний, космічний крок: з'явилася великий новий напрям - молекулярна алергологія. Найчастіше з'ясування білка алергії дає зцілення 80% алергій», - зазначив алерголог.
Виявити, що саме викликає алергію, можна за допомогою спеціального обладнання. Таких приладів в Україні 14. Однак через нестачу фінансування реактивів з них працюють лише 8. Та й володіють ними переважно приватні клініки. Після виявлення збудника алергії хворому потрібно пройти тривалий курс лікування спеціальними вакцинами.
«На жаль, сьогодні наші алергії-вакцини залишилися на рівні 90-х років. Ними потрібно лікувати людину 5-7 років. Однак сьогодні вже є вакцини, які можуть вилікувати людину за 1,5-2 року», - констатував Назаренко.
В місяць за таке лікування доведеться віддати близько 1 тис. грн. А в сумі 1,5-2 роки лікування обійдеться в 18-20 тис. грн. Лікарі запевняють, що, пройшовши необхідний курс, про алергію можна буде забути на 10-20 років.