Головним місцем дії антитуристичних протестів залишається Іспанія, яка минулого року прийняла 75,6 млн туристів (на чому непогано заробила, природно). У Барселоні, де напруга зростає протягом багатьох років під безперешкодним потоком відвідувачів, а також впливом таких сайтів, як аirbnb, на місцевий ринок житла, радикальна молодіжна організація Arran зламала туристичний автобус і туристичні велосипеди, повідомляє The Guardian.
Були також протести на Майорці і в Сан-Себастьяні, де на 17 серпня 2017 року заплановано анти-туристичний марш, приурочений до «Semana Grande» - великого фестивалю баскської культури. Тепер демонстрації проходять по всій Південній Європі. Минулого місяця - у Венеції, де щорічно буває понад 20 млн відвідувачів, а жителів - усього 55 000. 2000 місцевих жителів організували марш, висловлюючи гнів з приводу зростаючої орендної плати і забруднень повітря, чому сприяють величезні круїзні лайнери.
Світова організація туризму рекомендує низку перевірених методів для управління натовпами туристів: залучати їх до відвідування не тільки пам'яток, різноманітність туристичної діяльності і, що важливо, задоволення потреб місцевого населення.
Раніше в цьому році Барселона почала боротися з неліцензованою орендою нерухомості на сайті Airbnb, подвоївши кількість перевіряючих інспекторів. Із 16 000 орендодавців близько 7000 не мають ліцензії.
У Венеції мерія також намагається вирішити цю проблему. У червні вона заявила, що накладе заборону на розміщення нових туристів у центрі міста, а на популярних сайтах буде встановлено «лічильники людей», щоб контролювати перенаселення.
У Римі ввели заборони на плавання в міських фонтанах або розпивання алкоголю на вулицях уночі. У Мілані ввели літню заборону на все, починаючи від продовольчих вантажівок і закінчуючи селф-палицями в районі Дарсі. Однак можлива загроза тероризму в Північній Африці призводить до збільшення кількості туристів, що відпочивають у Середземномор'ї, протягом останніх двох років.