Бажання залишатися друзями з колишнім може бути показником того, що ви все ще піклуєтеся про нього. Але це може бути і ознакою того, що у вас залишилися нереалізовані романтичні надії, розповідає The Daily Mail.
Дослідники з Університету Канзасу заглибилися в одну з найбільш маловивчених сфер людських відносин і виявили, що дружба між колишніми партнерами є «дуже поширеним явищем».
Вчені провели співбесіди з більш ніж 170 жінками і 110 чоловіками, і за їхніми результатами підготували кілька анкет. Вони також порівняли ці результати з другим експериментом, в якому брало участь 300 жінок і 250 чоловіків, який підтвердив ті ж висновки.
Статистика показує, що майже 60% людей підтримують відносини зі своїми колишніми коханими, хоча це може і не принести їм користі в майбутньому. Вчені розглянули чотири головні мотиви для підтримки зв'язку, які, за їхніми словами, можуть допомогти з'ясувати, чи потрібні вам такі відносини.
Першою причиною є тривалі романтичні почуття до партнера, що може призвести до дуже тяжких хворобливих наслідків. Не дивлячись на те, що людина не отримує нічого хорошого від цих відносин, вони можуть тривати роками.
Друга причина полягає в тому, що вони не хочуть втрачати емоційну підтримку колишнього партнера, його довіру і поради. Такі дружні відносини зазвичай мають позитивний ефект, але немає інформації про те, скільки вони можуть тривати.
Третя причина практична - це часто відбувається, коли у людей є спільні діти або загальні фінансові питання, тому вони повинні підтримувати цивілізований контакт. Четвертий - це ввічливість - хтось може не захотіти заподіяти біль іншому після розставання.
Дружні стосунки, які дійсно працювали, відносяться до третьої категорії і зазвичай тривають довгий час. Дружба через нереалізовані романтичні почуття призводить до негативних результатів для обох партнерів, тоді як дружба з міркувань безпеки і практичних причин дає позитивні результати. Дружба з ввічливості зазвичай триває недовгий час.
В цілому дослідники виявили, що більш плідні відносини завжди засновані на неемоційних причинах. Емоції можуть додати проблем навіть у найпростіші життєві ситуації.