Адміністрація американського міста Чикаго оголосила про намір подати в суд на адміністрацію Трампа за його погрози позбавити фінансування так званих міст-притулків. Місто-притулок - місто в США, де застосовується спеціальна політика, згідно з якою «нелегали» не переслідуються за порушення міграційного законодавства, повідомляє The Independent.
Мер Чикаго Рам Емануель оголосив про рішення на прес-конференції, заявивши: «Чикаго не дозволить позбавити наших жителів їхніх основних прав і свобод. Ми ніколи не відмовимося від статусу гостинного міста».
Генеральний прокурор Джефф Сешнс недавно заявив, що Міністерство юстиції припинить фінансування міст-притулків через те, що ті відмовляються виконувати федеральні міграційні закони. Міністерство юстиції зажадало від міст необмеженого доступу до їхніх тюрем, а також, щоб ті повідомляли міграційну службу за 48 годин до звільнення осіб, підозрюваних у порушенні міграційного законодавства.
Однак мери, такі як Емануель, не хочуть виконувати вказівки нового уряду. Керівники багатьох міст-притулків заперечують проти того, щоб видавати міграційним службам іммігрантів, які не мають судимості. Вони називають нові правила незаконними і антиконституційними.
Відсутність федерального фінансування серйозно відіб'ється на бюджеті міст. Тільки Чикаго мав отримати $3,2 млн державного гранту цьогоріч на придбання нового поліцейського обладнання.
Дональд Трамп особливо критикує Чикаго за високий рівень злочинності. Міністерство юстиції заявило, що в минулому році найбільше вбивств на вулицях міста було скоєно саме в Чикаго. Більше, ніж у Лос-Анджелесі і Нью-Йорку.
Ці показники є головним аргументом на користь нової політики Трампа, адже, продовжуючи фінансувати міста-притулки, держава, по суті, дозволяє мільйонам нелегальних мігрантів залишатися «в тіні», що, безумовно, позначається на рівні злочинності.
Це не перший випадок, коли на уряд подають у суд за нову політику. Минулого місяця суд заблокував ще більш суворий наказ президента, який передбачав більш широкі міграційні обмеження. Суддя прийняв сторону американського міста Сан-Франциско, ухваливши, що позбавлення міст-притулків коштів є неконституційним. Білий дім відповів у заяві, що нові міграційні закони необхідні для того, щоб не допускати терористів у США.