Американський виробник конопель, компанія American Green Inc., оголосила в четвер, 3 серпня, що вона викуповує територію міста Ніптон, розташованого в американському штаті Каліфорнія. Ніптон займає площу в 323 748 м2, яка включає в себе готель у старому західному стилі, кілька десятків будинків, трейлерний парк і кафе. Його плани складаються в тому, щоб перетворити старе місто часів золотої лихоманки в «незалежне, гостинне місто, в якому можна буде спробувати марихуану», розповідає The Independent.
Нинішній власник міста, Роксана Ленг розповіла, що продаж ще не оформлено, але підтвердила, що покупцем є American Green. Вона відмовилася розкривати ціну угоди, але зазначила, що вона та її покійний чоловік, Джеральд Фрімен, виставили майно на продаж за $ 5 млн у минулому році.
На питання про те, як би її покійний чоловік відреагував на нову місію міста, вона відповіла, що він би над цим посміявся, додавши, що він був демократом і не мав нічого проти вживання людьми конопель. Особливо йому б сподобалася ідея зробити місто енергонезалежним, оскільки він сам заснував сонячну електростанцію, яка майже повністю забезпечувала маленьке місто енергією,
American Green стверджує, що планує розширити цю ферму, а також розливати і продавати воду з екстрактом конопель, добуваючи її з водоносного шару міста. Компанія також звертаються до виробників їстівних виробів з конопель і до інших підприємств «трав'яної індустрії», сподіваючись, що вони будуть зацікавлені в переїзді до Ніптона, тим самим створивши в місті робочі місця.
Наразі жителів у місті налічується менше двох десятків, і основне джерело їхнього доходу - квитки каліфорнійської лотереї, які продаються жителям Невади, тому що вони не можуть купити їх у себе в штаті.
Ніптон був утворений на початку 1900-х років золотою лихоманкою, яка почалася, коли поблизу було знайдено дорогоцінний метал. Але на той час, як Фрімен, геолог із Лос-Анджелеса, виявив це місце в 1950-х роках, воно вже стало містом-примарою.
Фрімен купив місто в 1985 році і провів тут наступні 30 років, відновлюючи готель і магазин, що знаходяться на території . Він також побудував у ньому «еко-халупи», встановлюючи в них дров'яні печі з випарними охолоджувачами.
Невеликий готель став популярним місцем відпочинку серед шанувальників самоти і любителів Дикого Заходу, хоча він і розташований близько до головної залізничної лінії, по якій проїжджають вантажі між Лос-Анджелесом і Солт-Лейк-Сіті, тому гостям перед поселенням вручають затички для вух.