counter
Стрічка новин
Вибрати все
1 Жовтня
30 Вересня
29 Вересня
Всі новини...

Адвокат пояснила, як простому українцеві подати скаргу в КСУ


Переглядів: 83


Адвокат пояснила, як простому українцеві подати скаргу в КСУ

З ухваленням і набранням чинності новим законом про Конституційний суд у громадян України з'являється п'ята судова інстанція, в якій можна буде відстояти свої права. Про це 2 серпня під час прес-конференції заявила адвокат «Ліги прав людини» Світлана Рудь, передає кореспондент АСН.

За її словами, юрисдикція Конституційного суду поширюватиметься на справи, які остаточно розглянуті касаційним або Верховним судом.

«Конституційним судом будуть прийняті за конституційними скаргами справи, рішення за якими були прийняті з 30 вересня 2016 року. Тобто закон має зворотну силу тільки в певний проміжок часу», - пояснила Рудь.

У громадянина буде три місяці з моменту винесення остаточного вироку касаційним судом для того, щоб звернутися зі скаргою до Конституційного суду.

«На мою думку, оскільки закон новий, то дуже короткий термін на подачу конституційної скарги. Новий закон, нова процедура, немає напрацьованої практики, тому буде важко», - вважає адвокат.

Відповідно до закону, на розгляд конституційної скарги громадянина у суду є шість місяців. Разом з тим у законі чітко не сказано, чи будуть рішення щодо конкретних цивільних скарг поширюватися в цілому на все право.

Експерт пояснила, що раніше, якщо за конституційним поданням приймалося якесь рішення, це рішення застосовувалося в подальшому винятково у всіх нормах.

«Чи буде рішення щодо конституційної скарги від громадянина прийматися при розгляді інших справ і чи будуть керуватися судді першої, другої і третьої інстанції цим рішенням при розгляді такої справи, цього в законі немає», - сказала Рудь.

Адвокат вважає, що така неточність у законі може призвести до того, що Конституційний суд можуть засипати однотипними скаргами. Вона додала, що якщо КСУ приймає позитивне на користь громадянина рішення за скаргою, то всі попередні рішення судів втрачають силу і справа повертається на новий розгляд.

Також експерт зазначила, що з моменту набрання чинності новим законом всі конституційні подання, за якими Конституційним судом були відкриті провадження, автоматично закриваються, а конституційні подання, які подані, але за якими не відкриті конституційні провадження, повертаються назад заявникам. Що буде далі з цими поданнями, в законі не сказано.

«Це питання залишається в підвішеному стані. Однак у новому законі немає норми, яка б забороняла повторне звернення до суду з одного і того ж питання», - зазначила адвокат.

Нагадаємо, Президент 31 липня підписав закон «Про Конституційний суд України», який дає можливість будь-якій фізичній або юридичній особі подати скаргу в КСУ.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів
Інші важливі новини і публікації
Народні прикмети на 1 жовтня: що не можна робити цього дня
Народні прикмети на 1 жовтня: що не можна робити цього дня
Не варто хвалитися своїми досягненнями та заслугами, а також скаржитися на долю та просити більше необхідного ....
Вперті і самозакохані: 4 знака зодіаку, які ніколи не каються
Вперті і самозакохані: 4 знака зодіаку, які ніколи не каються
Це може надзвичайно втомлювати, мати справу з тими, хто просто відмовляється подивитися на ситуацію під іншим ....
До кого, нарешті, прийде гармонія: Гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня
До кого, нарешті, прийде гармонія: Гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня
Цей тиждень помотає нам нерви кількістю справ, які потрібно виконати Місцями життя буде нагадувати скачки, але....
Час згладжування конфліктів. Любовний гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня
Час згладжування конфліктів. Любовний гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня
Цей тиждень може принести велику радість і задоволення тим, у кого є пара, причому статус відносин у цьому вип....
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Ти заслуговуєш кращого: Коли треба терміново кидати свого партнера
Кожна дівчинка мріє зустріти принца і щоб далі все як в казці: довго і щасливо Але коли з'являється той самий ....
більше матеріалів
/-0,27643203735352-/ /-pc-/
Top