counter

Чому у відпустку до Венеції варто захопити протигаз

Чому у відпустку до Венеції варто захопити протигаз

Якщо ви прямуєте до Венеції у відпустку цього літа, не забудьте упакувати з собою протигаз. Занепокоєння щодо токсичного повітря може здатися дивним в місті з невеликою кількістю доріг і ще меншою кількістю автомобілів, але повітря Венеції має безліч проблем, повідомляє TheGuardian.

Щодня п'ять або шість величезних круїзних кораблів запливають в саме серце древнього міста, в якому розташований найбільший у світі круїзний термінал. Ці кораблі рекламують розкішні ресторани, великі басейни і екзотичні розваги, але ніхто не розповідає про забруднення, які вони випускають у повітря міста.

Це одна з причин, чому місцеві жителі обурені впливом туризму на їхнє знамените місто. Протести проти круїзних суден є звичайним явищем. У травні майже 20000 венеціанців проголосували на неофіційному референдумі, 99% підтримали пропозицію заборонити круїзним лайнерам вхід у місто.

Круїзні оператори стверджують, що кораблі використовують пальне з низьким рівнем викидів, коли перебувають поблизу великих міст, але вимірювання, які проводилися поблизу порту Венеції, показують іншу картину. Пальне, яке вони спалюють на причалі, містить більш ніж у 100 разів більше сірки, ніж дизельне пальне для вантажівок.

Поки великі кораблі пропливають головним каналом, всього за два кроки від берега вчені фіксують до 500 ультратонких частинок на кубічний сантиметр - в 500 разів більше, ніж у чистому морському повітрі.

Ці частинки затримуються в повітрі надовго після того, як кораблі попливли, і вітер відносить їх на сотні кілометрів всередину країни. Тверді частинки призводять до серйозних проблем зі здоров'ям, таким як серцево-судинні та респіраторні захворювання, включно з інсультом і раком.

Всесвітня організація охорони здоров'я прирівнює їх до тієї ж канцерогенної категорії, що і куріння і азбест. Дизельні двигуни виробляють і низку інших забруднюючих речовин, які завдають шкоди здоров'ю людини, довкіллю та клімату, зокрема канцерогенну сажу, а також оксиди сірки і азоту.

За даними Європейської комісії, близько 50000 осіб щорічно передчасно вмирають у Європі через викиди судноплавного сектора. Існують доступні заходи для ефективного розв'язання цієї проблеми, від використання більш чистого пального до установки фільтрів і використання батарей поблизу узбережжя.

Але круїзна індустрія занадто популярна серед європейців, щоб йти на поступки. Майже мільйон британців щороку проводять відпустку на кораблях, багато  з них платять до £1000 за тижневий круїз по Середземному морю. З огляду на те, що на одному кораблі вміщаються до 6000 пасажирів, це пристойний дохід.

Незважаючи на це, великі судноплавні компанії, як і раніше, відмовляються витрачати гроші на очисні технології, завдаючи цим шкоди здоров'ю людей. Забруднення завдають шкоди і пасажирам круїзних лайнерів. Навіть нові кораблі створюють неймовірний рівень забруднень.

Круїзна індустрія не відповідає основним державним стандартам у галузі навколишнього середовища і здоров'я людини. Хорошою новиною для венеціанців є те, що місто очікує цього року на 10% менше суден, ніж зазвичай. Але до тих пір, поки кораблі не будуть оснащені кращими фільтрами і не почнуть використовувати більш чисте пальне, краще брати з собою маску.

переклад Анна ЗалознаІнші важливі новини і публікації
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Знаки Зодіаку, яким судився тяжкий життєвий шлях
Люди цих Знаків Зодіаку долають безліч перешкод на своєму шляху Їхнє життя повне випробувань, а дорога до щаст....
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Ви здивуєтеся. Дослідники з'ясували, яка їжа скорочує людям життя
Раціон багато в чому впливає на здоров'я і самопочуття Тому вибору продуктів потрібно приділяти підвищену уваг....
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Фото дня: Красотка Кароль продолжает делиться летним настроением
Тіна Кароль продовжує ділитися своїм квітковим річним настрій в своєму instagram-профілі, публікуючи кадри з ф....
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Пухкий переможець шоу «Х-фактор» змінився до невпізнання
Переможець шоу "Х-Фактор" 2013 року Олександр Порядинський кардинально змінив імідж Схудлий, помітно доросліши....
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили результат війни України з Росією і дату повернення Криму
Афонські старці передбачили перемогу України у війні з Росією, швидке відродження нашої країни і її процвітанн....
більше матеріалів
/-0,28114700317383-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top