Вчені з португальського університету Коїмбра довели, що жінки, які стали матерями в більш пізньому віці, частіше живуть довше, ніж ті, хто народжував у підлітковому віці або відразу ж після 20 років, повідомляє The Independen.
Експерти порівняли дані жінок віком 65 років з європейських країн, взявши за основу період, коли вони народили перших дітей.
«Найважливіший результат дослідження показує, що жінки зазвичай живуть довше, коли вони вагітніють своїм первістком у більш пізньому віці, зокрема після 30 років», - йдеться в результатах дослідження.
До такого ж висновку прийшли вчені, які опублікували результати свого дослідження в журналі Menopause.
За їхніми даними, жінки, які вперше стали матерями в 33 роки і старше, втричі частіше мають спеціальний маркер довголіття в ДНК, ніж ті, хто народив у більш ранньому віці.
Однак у жодному дослідженні не пояснюється причина довголіття жінок, які народили пізніше.
Водночас експерт з фертильності Лорд Вілсон пояснює довголіття таких матерів тим, щозазвичай такі жінки заможні і мають повну вищу освіту. А також вони ретельніше і серйозніше ставляться до влаштування свого життя і частіше дотримуються здорового способу харчування.
За статистикою, середній вік жінок, які народжують первістка у Великій Британії - 30 років. Кожна 25-та має перші пологи в 40.