Через цвітіння синьо-зелених водоростей протягом останніх 10 років стан річки Дніпро з кожним роком стає все гірше. Про це 26 липня під час прес-конференції заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, повідомляє кореспондент АСН.
«Якщо 10 років тому ми фіксували забруднення Дніпра в кінці серпня, то зараз перші ознаки забруднення ми спостерігаємо вже в червні. В результаті цього на сьогодні ми фіксуємо перевищення показників бактерій групи кишкової палички у воді і не рекомендуємо купатися», - констатував він.
Рубан додав, що Держпродспоживслужба щотижня моніторить стан води, піску і дотримання правил благоустрою на території пляжів та зон відпочинку Києва.
«У нас на сьогодні проблематика одна - стан води у водоймі», - зазначив він.
У свою чергу, заступник директора Інституту гідробіології НАН України Володимир Юришинець додав, що зростання цвітіння синьо-зелених водоростей в Дніпрі відбувається по ряду причин.
«До цього часу ми використовуємо фосфатомісткі пральні засоби, ми не дотримуємося законодавства щодо забудови водоохоронних зон, не будуються належним чином очисні споруди», - сказав він.
Також вчений зазначив, що синьо-зелені водорості небезпечні не тільки в контексті купання, як сильні стимулятори алергічних реакцій, а й для питного постачання.
«Вони містять в своєму складі низку токсичних речовин, зокрема нейротоксинів, гепатотоксинів. При хлоруванні води вони утворюють інші токсичні сполуки, які теж можуть впливати на людину», - розповів Юришинець.
В Україні в цілому на обліку перебуває 535 пляжів. З них на морських водоймах - 184, на річкових водоймах і озерах - 351.