Після нещодавніх кислотних нападів у Лондоні Надзвичайна служба Великої Британії випустила правила першої медичної допомоги в разі випадкового або навмисного обливанні такими роз'їдаючими речовинами, як кислота, пише The Independent.
У таких випадках діяти необхідно якомога швидше, щоб мінімізувати шкоду для очей, шкіри і м'яких тканин. При допомозі потерпілому слід надіти рукавички або чимось захистити свої руки, перш ніж торкатися до речовини.
Отрута може бути у вигляді порошку, тоді його потрібно струсити зі шкіри, зробити це потрібно легко, щоб не пошкодити шкіру ще більше. Представники швидкої допомоги настійно рекомендують не шукати самостійно протиотруту і не намагатися нейтралізувати ефект кислоти на шкірі, якщо ви не медик, звичайно.
Вони радять переконатися, що потерпілий дихає і в свідомості, потім рясно промити місце опіку водою до моменту, коли печіння припиниться. Для цього випадку підійде бутильована питна вода.
Пошкоджену ділянку радять промивати не менше 20 хвилин, при цьому переконавшись, що заражена вода не збирається поруч із постраждалим. Необхідно акуратно зняти одяг, якщо він був на місці опіку. Звичайно, потрібно викликати швидку допомогу якнайшвидше.
Якщо речовина потрапила в очі, слід промивати їх не менше 10 хвилин зовні і всередині. Для цього потрібно повільно поливати очі струменем холодної води. Потерпілому забороняється торкатися до місця пошкодження, адже він може нанести собі ще більшої шкоди.
Також слід переконатися, що бризки від промитого ока не потрапляють у друге око. Для цього під час промивання потрібно тримати чисту, бажано гладеньку, тканину біля ока, щоб вона вбирала заражену воду.
За період з 2010 року в Лондоні було зафіксовано понад 1800 звернень до поліції у зв'язку з обливанням їдкими речовинами. При цьому, в 2015 році кількість атак склала 261, а в 2016 вже виросла до 458.