Турбіни Siemens, поставлені в анексований Крим у обхід санкцій, пропрацюють не більше двох-трьох років. Про це на прес-конференції заявив голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко, передає кореспондент АСН.
"Рік тому я вже прогнозував ситуацію з постачанням турбін Siemens в окупований Крим. Російська сторона вже почала заявляти, що це їх турбіни, їх виробництва, а не компанії Siemens. Але, на мій погляд, компанія Siemens повинна офіційно вимагати проведення експертизи, щоб розставити всі крапки", - заявив він.
За прогнозами експерта, в цій ситуації є два варіанти: "Не виключено, що в першому варіанті компанія Siemens вимагатиме повернення турбін. Але складно уявити, що російська сторона на це піде. В таких випадках, як показує практика, для Росії перестає працювати право . Другий варіант - це заява компанії Siemens про те, що
компанія не буде обслуговувати ці турбіни. І це теж не кращий варіант для росіян. Адже ці турбіни в такому випадку пропрацюють два-три роки і зупиняться", - прогнозує він.
Він не виключив, що компанія Siemens у порушення санкцій поставила турбіни для Севастопольської та Сімферопольської ТЕС: "А зараз просто робить "ритуальні танці", спростовуючи цей факт. У будь-якому випадку, українська сторона повинна зробити все, щоб не замовчати цей факт. На компанію в такім разі чекають штрафи", - пояснив він.
Нагадаємо, що в ніч на 16 липня на територію анексованого півострова доставили ще дві газові турбіни німецького концерну Siemens.
До цього було відомо, що на станціях в окупованому Криму планують встановити турбіни німецького концерну Siemens. При цьому на території окупованого Криму вже є як мінімум чотири турбіни.
Для будівництва ТЕС під Сімферополем і Севастополем, відомості про які раніше повідомляла окупаційна адміністрація Криму, досить чотирьох агрегатів. Дві нові турбіни, що завезли в ніч на 16 липня, можуть бути спрямовані на ТЕС, яку побудують під Саками.
Нагадаємо, на початку липня дві німецькі турбіни моделі SGT5-2000E були вивантажені в порту Севастополя. Саме біля Севастополя Росія почала будувати одну з двох запланованих електростанцій.
При цьому компаніям Євросоюзу заборонено поставляти будь-яку продукцію на півострів. Санкції проти Криму були введені в 2014 після його окупації Росією. Якщо ж компанія Siemens дійсно постачала в окупований Крим свої турбіни, то вона ризикує порушити санкції Євросоюзу, який не визнає російський статус Криму.
Згодом німецький концерн Siemens визнав, що його продукція (газові турбіни) потрапила до окупованого Криму в обхід санкцій. У компанії заявили, що вже готують позов до суду.