Воду, заражену тритієм, радіоактивною формою водню, спустять в Тихий океан. Про це розповів глава компанії, що проводить очисні заходи на місці аварії японської АЕС Фукусіма-1, що сталася в 2011 році, повідомляє The Independent.
Вода використовувалася для охолодження пошкоджених реакторів, її кількість складає приблизно 69159 літрів. Голова Токійської енергетичної компанії, Такаші Кавамура сказав, що рішення вже прийнято, але вони потребують схвалення уряду.
Йдеться про 777 тисяч тонн відходів, що містять тритій.
Місцеві жителі протестують проти такого рішення, вони вважають, що вже досить постраждали від радіації після катастрофи на японській АЕС. Місцеві рибалки теж не згодні з забрудненням океану. Вони впевнені, що чутки про забруднення поширяться і на рибу, і це відіб'ється на їхній роботі, адже ніхто не захоче купувати продукцію, заражену радіоактивними речовинами.
Водночас прихильники ідеї стверджують, що тритій у малих дозах нешкідливий для здоров'я людей. Вони переконані, що речовина має таку слабку радіоактивністю, що навіть не пройде крізь спеціальну пластикову оболонку.
Океанографи вважають, що, навіть якщо викид відбудеться, це мало вплине на стан океанічного басейну. Але активісти-екологи впевнені, що цей випадок може стати прецедентом, за допомогою якого будь-яка компанія зможе аргументувати радіоактивні викиди в світовий океан. Очисні роботи на місці аварії Фукусіми-1 обходяться Японії в $20 млрд.