Статичною електрикою називають електрику, яка виникає через тертя. Людина з таким видом електрики стикається постійно. Навіть розчісування волосся призводить до утворення статичної електрики. Крім того, як місце нашої роботи, так і будинок заповнені електричними приладами і синтетичними покриттями підлог, меблями, одягом, білизною і взуттям з ненатуральних матеріалів, які є джерелом утворення статичної електрики.
І якщо у вас електризуються волосся, потріскує одяг, екран телевізора припав пилом, ви відчуваєте різке поколювання в пальці від випадкового дотику до предмету - це все ознаки присутності великого заряду статичної електрики в вашому організмі.
Чи може це значно вплинути на здоров'я людини? Вчені довели, що володіючи енергією, в мільйони разів меншою в порівнянні з блискавкою, розряди статичної електрики здатні проте підпалити будь-яку горючу суміш.
Для життя людини розряди статичної електрики не становлять смертельної загрози: вони або короткочасні, або малих струмів. Однак фізіологічний вплив на організм людини вони все ж чинять і переважно негативний.
Так часті розряди статичної електрики викликають у людини нервозність, вона стає надмірно емоційною і дратівливою, порушуються функції центральної нервової системи. Також постійне перебування в полі статичної електрики може призвести до виникнення спазмів судин, які є причиною підвищення артеріального тиску. При впливі статичної електрики часто виникають головні болі, порушується баланс апетиту і сну, людина постійно боїться отримати розряд струму.
Крім цього, встановлено, що забруднення одягу з синтетичного волокна в 300-500 разів більше, ніж одягу з бавовняної тканини. При носінні такого одягу з синтетичної тканини, яка сприяє утворенню статичної електрики, у людини швидко погіршується мікроклімат, в результаті чого порушується дихання шкіри і теплообмін.
Проте є способи, що дозволяють скоротити вплив на людину подібного роду електрики. Потрібно:
- обов'язково заземлити все наявне побутове обладнання;
- постійно зволожувати повітря в приміщеннях;
- завести в будинку кімнатні рослини;
- часто робити вологе прибирання приміщень;
- регулярно провітрювати будинок;
- всі синтетичні тканини в приміщенні обробити антистатичним засобом;
- по можливості максимально використовувати у своєму гардеробі одяг з натуральних матеріалів;
- бажано купувати взуття на гумовій або шкіряній підошві;
- при укладанні слід нанести на гребінець кілька крапель будь-якого натурального ефірного масла, яке є природним антистатиком;
- якомога рідше укладати волосся гарячим способом.