Дональд Трамп нарешті прокоментував свої переговори з Володимиром Путіним на саміті Великої двадцятки, повідомляє The New York Times.
На запитання журналістів про те, чому він не чинив на Путіна більше тиску в питанні втручання в американські вибори 2016 року, він відповів, що поставив йому пряме запитання двічі і, коли Путін прямо запевнив його про непричетність, перейшов на інші теми.
"А що ще робити? Влаштувати бійку?» - завершив американський президент.
Він дав прес-конференцію в четвер на борту президентського літака Air Force One під час перельоту до Франції, де він планував взяти участь у святкуванні Дня взяття Бастилії.
- «Я сказав йому:« Ви втручалися в передвиборчу гонку?»
- Він відповів: «Безумовно, ні. Я не причетний до цього».
- Він дуже сильно наполягав на своїй невинуватості.
- Тоді я сказав йому абсолютно по-іншому: «Ви причетні до втручання у вибори?»
- І він відповів: «Ні, безумовно, ні».
Після цього Путін відразу ж перевів розмову на тему війни в Сирії. Президент зізнався, що не поставив Путіну запитання про вибори, яке дійсно хотів поставити.
«Кого він дійсно підтримував? Тому що я не можу повірити, що він підтримував мене. Мене! Сильна армія, захищений кордон - йому плювати на кордони - але сильна армія. Неймовірно», - продовжив Трамп.
Він знову і знову повторював, що його президентська кампанія проходила без допомоги росіян. Що ці чутки - не більше, ніж «полювання на відьом», запущене демократами, які, на його думку, перестаралися.
Навіть для Трампа його відповіді в ході спонтанного інтерв'ю були необачними. Спочатку Білий дім зазначив, що розмова буде «не для друку», але пізніше опублікував витяги з неї, коли президент поцікавився, чому преса досі не надрукувала його заяв.
Не дивлячись на один з найбільш важких тижнів у його президентській кар'єрі, Трамп перебував у бадьорому настрої. Крім російського питання, він обговорив багато національних та міжнародних тем, включно з Китаєм, Північною Кореєю, а також імміграцією, охороною здоров'я та оподаткування.
На заяву журналіста про те, що Путін упевнений, що Трамп прийняв його запевнення про непричетність до виборів, Трамп спробував його виправдати:
«Він цього не говорив, він сказав: «Я думаю, що він прийняв запевнення, але ви повинні запитати у нього». Це велика різниця».
Також Трамп знову висловив упевненість, що до зламу могли бути причетні й інші країни. Хоча чотири розвідслужби США підтвердили, що до цього причетна тільки Росія. Він сказав, що Китай і Північна Корея теж мають досвід зламів міжнародних мереж, згадавши злам комп'ютерів Sony Pictures хакерами з Північної Кореї.
«Я не заявляю, що це не Росія, я лише кажу, що нам треба захистити себе не дивлячись ні на що. Хто б це не був, ми не можемо допустити навіть малої частки сумнівів, коли йдеться про вибори», - продовжив Трамп.
Він також висловив співчуття, що Китай не бажає чинити більше тиску на Північну Корею. «Президент Сі Цзіньпін не хоче, щоб 50 мільйонів населення Північної Кореї кинулося до нього в країну, якщо там станеться колапс. Я добре розумію іншу сторону. Завжди потрібно розуміти іншу сторону. У мене дуже хороші стосунки з китайським очільником. Я вважаю його прекрасним хлопцем. Але не забувайте, що він за Китай. А я - за США».
Він вважає, що вони зможуть впливати на Китай з економічного боку і змусити його натиснути на Північну Корею.
Також він зазначив, що зараз відбувається перегляд торгової угоди з Південною Кореєю, назвавши попередню угоду «поганою», а також давши їй визначення «краса Гілларі Клінтон». Хоча початковий договір був підписаний за Джорджа Буша в 2007 році.