У Великій Британії поширені так звані «нульові контракти», коли в договорі відсутня фіксована кількість робочих годин і зарплата виплачується в залежності від обсягу виконаної роботи. Іншими словами, компанія не зобов'язана надати працівникові завдання, а працівник може відмовитися від виконання будь-якого пропонованого завдання.
Молоді люди, по суті, не знають, чи буде у них робота наступного тижня. Через таку невизначеність вони на 50% більше схильні до ризику психічних захворювань, ніж ті, які працюють зі стабільними умовами праці, повідомляє The Independent.
До грудня 2016 року у Великій Британії 900 тисяч працівників уклали нульові контракти. Доктор Мораг Гендерсон переконаний, що подібний графік веде до зниження продуктивності і збільшення потреби в психологічній допомозі серед молоді.
Вчені з Центру тривалих досліджень Інституту освіти UCL проаналізували відомості про більш ніж 7700 осіб, що народилися в 1989-1990 роках і проживають в Англії. 5% з них оформили нульові контракти.
Безробітні та змінні робочі також часто виявляють симптоми стресу, такі як м'язова напруга, дратівливість, розлади сну, неконтрольована тривога і занепокоєння.
В середньому за нульовим контрактом людина працює близько 25 годин на тиждень, кожен третій працівник хотів би збільшення робочого часу. Вчені намагаються привернути увагу до цієї проблеми, закликаючи уряд співпрацювати з роботодавцями у створенні оптимальних умов праці та їх регулювання.