counter

У Пенсійну реформу закладено зменшення пенсій на третину і приховане підвищення пенсійного віку


Переглядів: 514


У Пенсійну реформу закладено зменшення пенсій на третину і приховане підвищення пенсійного віку

Попри гучні заяви чиновників, що Пенсійна реформа не передбачає збільшення пенсійного віку, експерти все ж знайшли в документі підводні камені, через які українцям доведеться довше працювати, перед тим як вийти на пенсію. Більше того, пенсійні зміни призведуть ще й до зменшення пенсій.

Пенсійна реформа майже нічого не змінює кардинально, вважає директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, оскільки залишається діяти солідарна система, логіка якої полягає в тому, що пенсіонер отримує пенсію за рахунок працюючих. При цьому пенсіонерів в Україні 12 млн, а офіційно працюючого населення, яке сплачує внески до Пенсійного фонду, лише 10 млн.

На його думку, при такому підході, для того щоб зменшити дефіцит Пенсійного фонду, без підвищення пенсійного віку не обійтися.

«Оскільки таке рішення сьогодні є дуже непопулярним у суспільстві, уряд, запропонувавши пенсійну реформу, пішов на збільшення віку у прихований спосіб», - зазначив Пендзин.

Зокрема, чиновники пропонують, що з 2028 для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати страховий стаж 35 років. Зараз це 15 років. Якщо стажу не вистачає, потенційний пенсіонер повинен попрацювати ще 3 роки - до 63 років. Тоді він матиме можливість вийти на пенсію, маючи страховий стаж 25 років. Але і це ще не все. Якщо і в такому випадку стажу для виходу на пенсію не вистачає - працювати доведеться до 65 років.

«У такому випадку людина має можливість вийти на пенсію, маючи 15 років страхового стажу. Якщо і цих років стажу у неї немає, їй нараховується соціальна допомога, яка буде меншою, ніж пенсія. Таким чином відбувається приховане підвищення пенсійного віку з метою зменшення витрат Пенсійного фонду», - зазначив експерт.

Найважче доведеться тим людям, яким сьогодні 40-45 років і в яких початок їхньої трудової діяльності припав на 90-ті роки, пояснює він. Тоді далеко не всі організації та самозайняті підприємці платили податки до Пенсійного фонду. Тому страхового стажу їм, швидше за все, не вистачити для виходу на пенсію.

Ще одна категорія людей, які можуть постраждати, це люди, які виїхали на заробітки за кордон, пересилаючи щороку в Україну близько 6 млрд доларів. Ці люди взагалі не потрапляють під українську систему пенсійного забезпечення.

При цьому передбачається можливість придбання страхового стажу - 17 тис. грн за 1 рік. Але придбати можна не більше 2 років. Однак експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко не бачить у цьому необхідності.

За його підрахунками, українцю вигідніше відкладати собі на пенсію самостійно. Оскільки, навіть пропрацювавши 35 років, маючи середню по країні зарплату, яка зараз складає 6400 грн, вийшовши на пенсію, людина отримуватиме 2240 грн. При цьому, якщо щомісяця відкладати з зарплати на депозит ту суму, яка сплачується до пенсійного фонду, за 35 років можна накопичити близько 600 тис. грн.

«При 16% річних це дає можливість отримувати дохід щомісяця 7900 грн. Тобто, накопичуючи собі пенсію самостійно ці 35 років, що ви працюєте, ви будете отримувати пенсію в 3,5 разу більше, ніж може пообіцяти держава», - порахував Гаврилечко.

Крім того, з впровадженням пенсійної реформи пенсії зменшаться на третину, переконаний експерт з соціальних питань Андрій Павловський. Все тому, що буде змінена формула нарахування пенсій і зменшений коефіцієнт страхового стажу.

«Зменшення коефіцієнта страхового стажу з 1,35% до 1% призведе до того, що пенсії зменшаться на 35% для тих пенсіонерів, які виходитимуть на пенсію після введення реформи. Як наслідок, пенсійна реформа зменшить на третину розмір пенсій», - зазначив експерт.

А ще планується скасування пенсії за вислугу років. Це торкнеться майже 2 млн осіб, насамперед бюджетників: лікарів, вчителів, працівників соціальної сфери, культури тощо.

Разом з тим експерти назвали і позитивні зрушення, які очікують пенсіонерів з настанням реформи. Це передовсім осучаснення пенсій, яке останній раз проводилося 2012 року Воно дозволить збільшити на 200-800 грн виплати 5 млн пенсіонерів. Також на 60-70 грн зростуть пенсії через збільшення розміру соціальних стандартів, що заплановане на 1 жовтня цього року.

Нагадаємо, 22 червня Кабмін зареєстрував у парламенті пакет законопроектів щодо пенсійної реформи. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні, 4 липня, на засіданні уряду попросив депутатів розглянути їх до літніх канікул, тобто протягом наступного пленарного тижня.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,43985486030579-/ /-pc-/
Top