Люди передпенсійного віку не залишаться без роботи, роботодавців зобов'яжуть наймати на роботу людей старше 45 років. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
«Що стосується гарантій людям передпенсійного віку, в законі передбачили обов'язок всіх роботодавців, які використовують найману працю, чисельністю від 8 працівників і більше, обов'язково передбачати місця для людей у віком від 45 років", - пояснив він.
Контролювати, чи працевлаштовані такі особи, буде Державна служба праці та інші органи, що здійснюють контроль за дотриманням законодавства про працю. Механізм таких перевірок буде прописаний окремим документом.
Разом з тим міністр додав, що тим людям, яким не вистачає трудового стажу до моменту виходу на пенсію в 60 років, протягом 3 років буде виплачуватися спеціальна допомога.
«Протягом 3 років всі, у кого не буде необхідного стажу для виходу на пенсію в 60 років, отримуватимуть спеціальну допомогу до тих пір, поки їм не почнеться пенсійна виплата. Тобто всі, хто має 15 років і більше страхового стажу, але не має 25 років, будуть звертатися до органів соціального захисту населення та їм буде призначатися ця допомога », - пояснив Рева.
Нагадаємо, що, згідно з Пенсійною реформою, розгляд якої заплановано в парламенті на наступному пленарному тижні, з 2018 року для того, щоб отримувати пенсійну виплату від держави, людина повинна мати мінімальний трудовий стаж 25 років. Зараз цей мінімум - 15 років. За словами міністра соцполітики, збільшення кількості років страхового стажу буде стимулювати працівників змушувати роботодавців працевлаштовувати їх офіційно.
Він уточнив, що, за підрахунками відомства, сьогодні 8 млн осіб працюють у «тіньовому» секторі економіки. Рева відзначив, що з 1 січня 2017 року, коли була збільшена мінімальна зарплата до 3200 грн, і по червень кількість платників єдиного соціального внеску вже виросла на 362 тис. осіб.
Нагадаємо, штраф для недобросовісних роботодавців, які офіційно не платять зарплату, а відповідно, і єдиного соціального внеску за найманих працівників, досягає 96 тис. грн. Якщо роботодавець перешкоджає проведенню відповідних перевірок, йому нараховують штраф у розмірі 320 тис. грн.