counter

Штрафувати, забороняти, ув'язнювати? Кабмін думає, як зупинити потік російських "співунів" в Україну


Переглядів: 83


Штрафувати, забороняти, ув'язнювати? Кабмін думає, як зупинити потік російських співунів в Україну

У Кабміні замислилися над створенням реєстру організаторів культурних заходів в Україні, які запрошують російських виконавців, що незаконно відвідували окупований Крим. Так, віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко у своєму мікроблозі Twitter заявив, що тільки за два дні Служба безпеки і прикордонники не пустили в Україну сім співаків-порушників з Росії.

«Може, вже настав час спитати з тих, хто цих виконавців-порушників так наполегливо запрошує в Україну?!!!» - написав віце-прем'єр. Свою ідею Кириленко аргументував тим, що за подібними «активними діячами прийшов час стежити особливо уважно».

Останній скандал розгорівся під час Alfa Jazz Fest у Львові. Екс-учасник колись популярної російської групи Ні-Fi Мітя Фомін в інтерв'ю Каті Осадчій заявив, що для нього окупований Крим є російською територією. Фомін міркував про те, що "музика не має кордонів", після чого зізнався, що незаконно перетинав кордон з анексованим Кримом, що заборонено українськими законами. «Для мене Крим - територія Росії. Артист, як птах, він вільний співати там, куди прилітає. Ніхто з артистів не має ніякого стосунку до того, що відбувається на кордоні і на фронтах. Я «голуб миру», тому мене не слід забороняти», - додав представник РФ.

Творець фестивалю  Alfa Jazz - найбільший акціонер «Альфа-груп», російський мільярдер і резидент Лондона Михайло Фрідман, організатор фестивалю - ТОВ «Леополіс Джаз», арт-директор фестивалю - Олексій Коган, а виконавчий директор - Наталія Горбачевська. Як раніше повідомляла в інтерв'ю Горбачевська, у Львові деякі політики створили «штаб протидії фестивалю», було фейкове голосування в інтернеті з автоматичною накруткою голосів. Вона скаржилася, що «брудні і прогнилі підходи, які активно використовуються, наприклад, в українській політиці, раптом застосовуються щодо культури».

Ще в квітні ЗМІ повідомляли, що періодично у Львові виникали заклики не допустити проведення фестивалю, проте, як бачимо, він все-таки відбувся, зокрема і за участю російських виконавців-порушників українського законодавства, що відкрито підтримують країну-агресора і окупацію Криму.

Не менш гучні суперечки викликав виступ російської групи «Дельфін» на фестивалі Atlas Weekend 2017 у Києві. Солістові групи Андрію Лисікову СБУ заборонила в'їзд в Україну через недотримання законів і відкриту підтримку військової агресії проти нашої країни. Разом з тим у столиці на фестивалі грали музиканти групи. Як повідомив російський музичний критик Сергій Барабанов на сторінці Barabanov.fm в Facebook, музиканти вийшли на сцену, на екрані йшли титри, як у караоке. «У залі співали люди. Всі все розуміли», - заявив Барабанов.

Така ситуація свідчить про досить тривожну тенденцію, коли інтереси громадян однієї країни буквально полярні - одні хочуть жити і веселитися, не озираючись на політику і принципи, а інші - обурюються, вимагаючи покарати порушників українських законів, заборонивши їм в'їзд у країну. Як відомо, будь-яке питання, що розділяє суспільство, вносить свою лепту в його розкол.

Так що навіть невинні пісеньки ні про що здатні вносити свій вклад у так звану гібридну війну. І тут би Мінкульту долучитися та розробити стратегію підвищення рівня патріотизму серед молоді. А не обмежуватися лише періодичним поповненням "чорного" забороненого списку нев'їзних артистів. Адже їдуть вони сюди саме тому, що попит на їхню творчість в Україні, як і раніше, високий.

Виходить, що СБУ і прикордонна служба - єдині, хто намагається обмежити вплив російської пропагандистської машини на уми українців. Той же Барабанов відкрито знущається над СБУ, кажучи, що Лисікову приїзд заборонили, але «українські глядачі купують квитки, приходять на концерти і все одно співають їхні пісні».

Як відомо, СБУ склала перелік російських артистів, які незаконно їздять в окупований Крим і порушують українські закони. Ця робота почалася ще в 2014 році під тиском суспільства, тоді до переліку потрапило 14 виконавців. Щороку список збільшувався і в кінці 2016 року налічував уже 140 діячів культури РФ.

Робота ж Мінкульту звелася до того, щоб у квітні 2017 року створити міжвідомчу комісію за участю СБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, експертів і представників медіакомпаній для перегляду списку артистів, яким заборонений в'їзд в Україну. Тоді міністр культури України Євген Нищук заявляв, що з'явилися нові люди, які «не просто роблять ляпи», а становлять загрозу безпеці України своїми висловлюваннями і діями.

Традиційно кращі ідеї висловлюють користувачі соцмереж, які рекомендували українській владі впровадити багатотисячні штрафи для організаторів фестивалів в Україні, які запрошують виконавців зі списку персон нон ґрата, створюють «караоке» з піснями цих виконавців, будь-яким іншим способом намагаються обійти українські закони.

«Штрафуйте організаторів на дуже великі гроші, у СБУ багато іншої важливої роботи, ніж ловити російських клоунів», - рекомендував користувач Сергій Король. Ще один користувач запропонував усіх організаторів відправляти в АТО на Донбасі, а віце-прем'єру Кириленку не просто ставити питання в Twitter, а починати вже боротися за українську культуру, незалежну від російського впливу.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,44936108589172-/ /-pc-/
Top