counter
Всі новини...

АНБ Вірус Petya, який "Втік", може стерти людство з лиця землі. Що врятувало Україну


Переглядів: 4128


АНБ Вірус Petya, який Втік, може стерти людство з лиця землі. Що врятувало Україну

Журналісти американського видання The New York Times з'ясували, що вірус Petya, за допомогою якого 27 червня була проведена масштабна міжнародна кібератака, був викрадений з арсеналу Агентства національної безпеки США (National Security Agency, NSA), яке його ж і створило.

У статті наголошується, що вже двічі вірус американського виробництва обернули проти партнерів США - Великої Британії та України. У The New York Times стверджують, що вірус розробили в США, а само АНБ приховує свою причетність до його розробки.

У тому, що вірус Petya був розроблений в АНБ США не сумніваються ні офіцери американської розвідки, ні в Microsoft. Так, президент компанії Microsoft Бред Сміт прямо заявив, що Агентство національної безпеки стало джерелом «вразливостей», які призвели до хаосу. Він закликав агентство «звернути увагу на загрозу цивільному населенню, яка походить від накопичення цих вразливостей».

Ще на початку 2015 року експерти попереджали - настає час глобальних кібервійн. З цією метою в США і почали розробляти шкідливі програми, здатні вивести з ладу об'єкти критично важливої ​​інфраструктури супротивника.

Сюди входить банківський сектор, електро- і водопостачання, промисловість і транспорт. Дуже схожий сценарій розвивався під час атаки вірусу Petya - з ладу вивели банки, супермаркети, АЗС, аеропорт «Бориспіль» і «Укрзалізницю», «Київенерго» і «Дніпроенерго», водоканали, метро і навіть Чорнобильська АЕС була змушена моніторити ситуацію в ручному режимі .

У свою чергу в Міноборони заявили про те, що успішно відбили кібератаку і вона не вплинула на управління військами і виконання завдань у зоні АТО на Донбасі. За словами міністра оборони України Степана Полторака, у відомстві за допомогою НАТО створюється підрозділ, який буде реагувати на кіберзагрози.

Але потрібно визнати, що, швидше за все, Україну від більш масштабної катастрофи врятувала бюрократія і загальна технічна відсталість країни. Якби ми мали все більш комп'ютеризоване - проблем було б у рази більше. Але в Кабміні і в Верховній Раді досі звично використовують папір, а не комп'ютери для зберігання документації, незважаючи на всі спроби запровадження електронних реєстрів та інші модернізації, так що обійшлося малим переляком.

До 30 червня «запрацювали» комп'ютери і у поліції, тому вірусу Petya дали назву «кріптолокер» (програма-вимагач, яка блокує файли на комп'ютері) і заявили про понад 2000 повідомлень про вірус, що поширився в Україні.

Як повідомили в компанії ESET, яка є розробником антивірусного ПЗ, на Україну припало 75,24% заражень від загальної кількості в світі. На Німеччину - 9, 06%, на Польщу - 5,81%. Далі йде Сербія (2,87%), Греція (1,39%), Румунія (1,02%). На Росію припало 0,8%.

NSA, США, Україна, вірус, Microsoft, Petya, кіберполіції, кібератака


Як відзначають у NYT, остання кібератака викликала в американському суспільстві хвилювання в зв'язку з відсутністю гарантії потрапляння кіберзброї в руки супротивника. За інформацією видання, кіберзброю США раніше вже використовували в атаках. Зокрема, були помічені елементи вірусу Stuxnet, який виводив з ладу центрифуги в Ірані.

«Оболонка, яка вимагала у користувачів викуп за файли, була лише димовою завісою, за якою була прихована мета - повне знищення комп'ютерів. Якщо в WannaCry був вбудований запобіжник, який потім виявили і використовували для нейтралізації вірусу, в Petya не було такого механізму», - заявили журналісти.

Після двох кібератак за останні 2 місяці стало зрозуміло, що перед світовою спільнотою постає питання про розробку та впровадження міжнародних стандартів поведінки в інтернеті на рівні держави. Експерти відзначають, що людство поки не до кінця розуміти небезпеку, яку несуть в собі складні віруси і в які загрози людству подібні атаки можуть перерости. У АНБ ж, де могли розробити такий вірус, пред'являти людству "антидот" не поспішають.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 9 грудня 2023 року
Ця субота, 9 грудня 2023 року, буде енергійною, а працездатність зашкалюватиме У цей день усі зможуть здійснит....
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ви можете зіткнутися з деякими труднощами у вирішенні завдань Будьт....
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 9 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та енергія привертатимуть увагу партнера Ви готові ....
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоба на 9 грудня 2023 року
Астролог Тамара Глоба розповіла, що принесе 9 грудня всім знакам зодіаку За її словами, день обіцяє бути насич....
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 8 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) День надає можливість проявити свою енергію і рішучість Будьте відкритими до....
більше матеріалів
/-0,37283611297607-/ /-pc-/
Top