counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Квітня
17 Квітня
Всі новини...

Як поводитися під час грози і чому варто викинути парасольку


Переглядів: 329


Як поводитися під час грози і чому варто викинути парасольку

За останню добу, 29-30 червня, через негоду в західних і північних областях було знеструмлено майже 900 будинків, а від ураження блискавкою загинуло 4 людини. Більше того, чергова хвиля грозових дощів знову насувається на Україну і в продовж літа ураганів синоптики прогнозують чимало.

Характерними ознаками нинішнього літа є дуже різка зміна погоди, урагани починаються раптово і так само швидко вщухають, тому нагадати правила поведінки під час грози буде аж ніяк не зайвим.

Найпоширенішою помилкою, якої припускаються люди під час грози - це коли ховаються під деревами. Якщо ви опинилися в грозу на відкритій місцевості і не маєте можливості сховатися в будівлі або машині, потрібно, навпаки - подалі відійти від дерев і високих будівель, а також уникати пагорбів і височин.

Найкраще сховатися в кущі, у них блискавка ніколи не влучає. Ще краще - в канаву, якщо вона є поблизу.

Якщо ж і чагарників, і канав немає, то в такому випадку шукайте групу дерев, перебувати під ними більш безпечно, ніж під тими, що самотньо стоять на відкритій місцевості. Але пам'ятайте, найбільш небезпечними провідниками струму є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен.

Якщо гроза застала вас на березі водойми або під час купання, потрібно терміново вийти з води. Однак при цьому плисти потрібно спокійно і повільно. Найкраще - вийти з води і відійти від берега більш ніж на 100 метрів.

Особливо небезпечно під час грози плавати на човні, оскільки блискавка має властивість влучати в предмети, що піднімаються над поверхнею води. В такому випадку краще вибратися на берег. Але якщо це неможливо - дістаньте весла з води і сидіть нерухомо.

Якщо під час грози ви перебуваєте в автомобілі, не виходьте з нього, закрийте вікна і опустіть антену, якщо вона є.

Перебуваючи в горах під час негоди, не варто притулятися до скель і бути ближче 10-15 метрів від високих вершин. Також варто пам'ятати, що глинистий ґрунт небезпечніший за пісок і кам'янистий грунт.

      Крім того, під час грози забороняється:

              - розбивати табір на узліссі;

              - перебувати на відкритому просторі в мокрому одязі;

              - розмовляти по телефону;

              - бути поблизу металевих предметів;

              - користуватися електроприладами (вдома).

Під час грози не можна бігати і кучкуватися. Краще ховатися поодинці, бо розряд протікає через контакт людських тіл. Також варто зняти з себе всі металеві предмети і відставити ті, які розташовані поруч.

Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею. Краще сісти навпочіпки, звести ноги разом, а голову покласти на коліна, прикривши руками. При можливості підстеліть собі поліетиленовий пакет або, наприклад, сухі гілки для ізоляції від землі.

Якщо ви перебуваєте на дачі, закривайте під час сильної грози вентиляційні отвори, димоходи, вікна та двері. Якщо почалася гроза, тримайтеся подалі від електропроводки, стоків, антен, розеток, оскільки через них у приміщення може потрапити кульова блискавка. Але якщо це вже сталося, то краще не рухатися і дочекатися, поки блискавка піде.

Слід знати, що якщо між спалахом блискавки і звуком грому проходить менше 1 секунди, то гроза фактично у вас над головою, 2 секунди - 600-800 метрів тощо.

Якщо у вашій присутності людини вдарило блискавкою, роздягніть її і по можливості оберніть у холодне простирадло, обливши голову холодною водою. Якщо зупинилося серце і пропало дихання, потрібно якомога швидше спробувати реанімувати потерпілого. Протягом 10-15 хвилин є шанси повернути людину до життя.

Якщо поруч з вами у якийсь предмет вдарила блискавка або впав обірваний електричний дріт, ви опиняєтесь у зоні так званого крокової поразки, оскільки дві ноги створюють своєрідний електричний ланцюг.

При потрапляння в область дії "крокової напруги" треба виходити з небезпечної зони (а це - декілька десятків метрів) дуже обережно, мінімальними кроками або стрибаючи на одній нозі. При цьому не можна відривати від землі ноги, а фактично рухатися ковзаючи по ній.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Місячний день сьогодні 18 квітня 2024 року
Кожен новий день — це чудові можливості для особистого зростання та розвитку Астрологи підкажуть, що саме прин....
Харчування за астрологічним принципом
Харчування за астрологічним принципом
Як відомо, планети здатні впливати на організм людини Щоб підтримувати тонус організму та імунітет, необхідно ....
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Як режим дня впливає на біополе та настрій людини
Часто ранок починається з занепаду сил і дратівливості Це наслідки неправильного режиму дня
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія буде на високому рівні, і ви будете готові приймати ви....
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 18 квітня 2024 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша пристрасть та рішучість будуть на піку, що зробить вас неперев....
більше матеріалів
/-0,34977102279663-/ /-pc-/
Top