counter
Стрічка новин
Вибрати все
18 Січня
17 Січня
Всі новини...


Від хорошого життя. Експерти назвали причини стрімкого зростання курсу євро в Україні


Переглядів: 224


Від хорошого життя. Експерти назвали причини стрімкого зростання курсу євро в Україні

В Україні 30 червня майже до 30 гривень піднявся курс євро - 29,78 грн за 1 євро. За день курс зріс на 37 копійок, в той час як 29 червня він виріс на 27 копійок. Якщо простежити дані Національного банку України, такого зростання курсу євро не спостерігалося з середини серпня 2016 року. 

євро, курс, Україна, експерт, Віталій Шапран, Нацбанк, Євросоюз, ЄС, гастарбайтери

 


Одним з факторів, що вплинув на цю ситуацію, можна назвати зростаючий внутрішній інтерес українців до євро. З 11 червня між Україною і Євросоюзом діє безвіз, що полегшило робочі поїздки для українців до країн Європи. Це викликало і попит на покупку валюти, що цілком могло призвести до подорожчання євро.

Крім того, літо - традиційна пора відпусток. Незважаючи на те, що тільки 3% українців заявили, що мають намір провести відпочинок за кордоном, цей фактор також цілком міг вплинути на покупку валюти для подорожей по Європі, і як наслідок - подорожчання євро.

Однак, на думку аналітиків, курс євро почав рости ще в травні, і тоді головною причиною фахівці називали зовнішні чинники, ситуацію на світових ринках. Як зазначав старший аналітик ГК ForexClub Андрій Шевчишин, європейська валюта зміцнилася проти долара США після виборів у Франції, тоді євро виріс проти долара на 4,5%. Плюс до цього в єврозоні виріс ВВП, а на американський долар навпаки чинився політичний тиск - невизначеність у реалізації планів Дональда Трампа. Саме з моменту виборів у Франції вартість євро проти гривні виросла на 3,1%.

Експерти також стали відзначати, що в Україні, де традиційно найпопулярнішою валютою довгі роки був долар, вперше почали робити ставку на євро. За словами керуючого директора «Кредит Оптима Банку» Ігоря Львова, обсяги готівкових операцій у євровалюті вже виросли в 1,5 - 2 разу, пише finance.ua. Тепер уже майже 30% валютообмінних операцій проводять в євро. Мало того, однією з найпопулярніших в останні місяці стала операція викупу банками євро у населення. Експерти вважають, що це пов'язано з потоком гастарбайтерів в ЄС, адже тільки в Польщі за останній час в 4 рази зросла кількість працівників з України. А вони, в свою чергу, надсилають родичам на батьківщину зароблені кошти в євро.

Після цього навіть прозвучали пропозиції переприв'язати національну валюту - гривню до євро, а не до долара. Однак ці пропозиції не зустріли розуміння у експертів. Так, головний фінансовий аналітик ТОВ «РА« Експерт-Рейтинг», к.е.н. Віталій Шапран вважає, що це «безглузда пропозиція».

«По структурі торгів на міжбанку у нас 70-80% займає долар США і так було завжди. Так євро потроху витісняє долар темпом 1% на рік. Але, наприклад, у Польщі, де орієнтація НБП йде на євро, в структурі міжбанківського ринку євро займала 70-80%, тобто так, як у нас долар. Щоб змінити ситуацію, потрібно ж більше експортувати в ЄС в євро, але ЄС не поспішає підвищувати нам торгові квоти, а структура економіки в Україні змінюється повільно. Так що повинен порекомендувати діячам-дурням, яким нічого робити, задуматися над більш безпечними ідеями», - підкреслив він у себе в Facebook.

Вікторія Антонюк

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Хрещенські народні ворожіння: як ворожити у 2022 році
Хрещенські народні ворожіння: як ворожити у 2022 році
Ворожіння на Хрещення вважаються одними з найправдивіших Народні способи допоможуть дізнатися про те, що чекає....
З якими стихійними лихами можна порівняти кожен знак Зодіаку
З якими стихійними лихами можна порівняти кожен знак Зодіаку
Кожен знак Зодіаку можна порівняти з певним стихійним лихом, адже відмінностей між ними, образно кажучи, не та....
Змови на воду для схуднення
Змови на воду для схуднення
Завдяки своїм корисним якостям вода сприяє швидкому схуднення без згубних наслідків для здоров'я Енергетичні в....
В Індонезії крокодил з'їв жінку-біолога
В Індонезії крокодил з'їв жінку-біолога
На острові Сулавесі в Індонезії крокодил з'їв біолога Дізі Туво 44-річна жінка працювала в одній ыз лабораторі....
18 січня: Водохреща. Цілющий сніг та табу на лайку: що можна і не можна робити
18 січня: Водохреща. Цілющий сніг та табу на лайку: що можна і не можна робити
Одне з важливих зимових свят настає найближчого вівторка 18 січня православні відзначають Хрещенський святвечі....
більше матеріалів
/-0,2733461856842-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top