У Києві пішов з життя талановитий художник, який створив приголомшливі графічні картини, Сергій Якутович. Він був народним художником України, лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка, членом Національної спілки художників України, членом-кореспондентом Академії мистецтв.
Про смерть видатного майстра повідомила Олена Фадєєва, яка останні кілька років доглядала за художником. «Сьогодні вночі у Сергія зупинилося серце», - написала Фадєєва в Facebook.
Вона розповіла, що художник в останні роки сильно хворів. Дуже підкосила його здоров'я смерть коханої дружини в 2009 році і єдиного сина в 2014 році. Син Сергія Якутовича - Антон також був відомим художником. Він помер в Києві у віці 38 років через хворобу. Його картини виставлялися в Англії, Іспанії, Швейцарії, Франції.
В інтерв'ю журналістам пізніше його батько сказав, що втрата близьких дорівнює розстрілу і тепер йому не вистачає моральних сил.
Сергій Якутович народився в Києві в 1952 році в родині художників. Батько - Георгій Якутович був відомим графіком, працював над фільмом «Тіні забутих предків», мати створила багато ілюстрацій для дитячих книжок. Завдяки батьками з малих років Сергій ріс у творчому середовищі, в родині постійно говорили про мистецтво, літературу та філософію.
У 1970 році Якутович закінчив Республіканську середню художню школу ім. Шевченка, в 1973 році - факультет художнього оформлення в Московському поліграфічному інституті, рік провчився на графічному факультеті Київського державного художнього інституту. У 1990 році Якутович став стипендіатом міста Лейпцига, в цьому ж році був нагороджений Великою золотою медаллю Академії мистецтв СРСР. З 1996 по 1999 роки художник працював в Іспанії.
Майстер працював в галузі книжкової та станкової графіки, станкового живопису, кінодекорації і дизайну. У спадщині Якутовича ілюстрації 160 видань, серед яких 17 томів сучасної української літератури. Видання роману Ліни Костенко «Берестечко» з ілюстраціями Якутовича визнали найкращою ілюстрованою книгою на виставці в Ашхабаді.
Значним був внесок Сергія Якутовича в український кінематограф. Він був головним художником у фільмі Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу», працював над фільмами «Втрачений рай», «Ще як були ми козаками» і «Тарас Бульба» Володимира Бортка. Над ілюстраціями до «Тараса Бульби» Якутович працював з 2005 по 2007 роки. Працюючи як художник-постановник фільму, Якутович створив понад 1000 вражаючих графічних розкадрувань.
Роботами Якутовича захоплювалися не тільки в Україні. Він з 1973 року був постійним учасником художніх виставок за кордоном. Його картини демонстрували в Санкт-Петербурзі, Лейпцигу, Тулузі, Мюнхені, Нью-Йорку, Парижі.
Твори майстра зберігаються в різних музеях світу: в Національному художньому музеї України та Музеї літератури (Одеса), Державній Третьяковській галереї, Музеї образотворчого мистецтва імені О.С. Пушкіна (Москва), Державному Російському музеї, Музеї Ф. Достоєвського (Санкт-Петербург), Altes Museum (Берлін), Музеї міста Катанья, Українському домі в Америці (Нью-Йорк, США), Смітсонівському музеї (Вашингтон), Білому домі (Вашингтон).
Незважаючи на величезні досягнення і популярність, жив Сергій Якутович дуже скромно. Він зазначав, що не міг навіть оплатити комунальні послуги за свою майстерню в центрі Києва. Майстерню, яка йому дісталася від геніального батька і яку він хотів передати синові.