У перший день Паризького авіасалону Le Bourget у Франції Державний концерн «Укроборонпром» представив новітній український транспортний літак Ан-132D. Його особливістю є пристосованість до експлуатації в різних кліматичних умовах: у жаркому кліматі, на високогірних і навіть на непідготовлених аеродромах.
19 червня під Парижем Ан-132D вперше представили на світовому рівні, другий демонстраційний політ відбудеться в середу, 21 червня. Літак показали в програмі демонстраційних польотів виставки, також його демонструють на статичній стоянці. Літак зробив кілька кіл у небі й ефектно зайшов з повороту на малій висоті на посадку, приземлившись легко і плавно.
Замовником і партнером у реалізації цього літака виступила Саудівська Аравія, а виробником - єдине українське авіабудівне підприємство «Антонов». Фахівці «Укроборонпрому» підкреслили, що Ан-132D був створений у рекордно короткі терміни. У травні 2015 року було дано старт програмі, перший зразок Ан-132D був показаний 20 грудня 2016 року, а вже 31 березня 2017 року відбувся перший демонстраційний політ за маршрутом аеродром «Святошин» у Києві - аеродром «Київ-Антонов» в смт Гостомель.
Вантажопідйомність Ан-132D становить 9200 кг, довжина - 24,6 метра, висота - 8,8 метра, розмах крила - 29 метрів. Літак матиме крейсерську швидкість до 500 км/год і максимальну висоту крейсерського польоту до 9000 м з максимальним корисним навантаженням до 9,2 т. В подальшому на базі Ан-132 буде створено ціле сімейство різних за призначенням літаків.
В «Укроборонпромі» підкреслили, що приводом для гордості стала не тільки успішна прем'єра літака на міжнародному авіасалоні, але й той факт, що Україна була єдиною з пострадянських країн, яка представила нові літаки. Крім того, Ан-132D повністю виготовлений без російських деталей. Відмовившись від російських запчастин, «Укроборонпром» розгорнув міжнародне співробітництво зі світовими гігантами авіабудування, серед яких партнери з США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції та інших країн - Honeywell, Pratt & Whitney Canada, Liebherr-Aerospace Toulouse SAS, Dowty Propellers.
А ось Росія привезла на виставку лише макети і рекламні матеріали. Натурних експонатів росіяни представити не змогли, мотивувавши це якимись побоюваннями проблем на французькій митниці. Єдиним діючим літальним апаратом, який прибув від Росії на авіасалон Le Bourget-2017, став близькомагістральний пасажирський авіалайнер Sukhoi Superjet 100.
Новинки на виставці Le Bourget представляють авіавиробники з 47 країн. Найбільш вражаючим стала демонстрація європейського концерну Airbus, який показав найбільший повітряний лайнер у світі - Airbus A380plus. Літак зможе перевозити 933 пасажирів, що на 80 осіб більше, ніж раніше. Американські фахівці в свою чергу представили на Le Bourget-2017 винищувач-невидимку F-35. Також виробники мають намір продемонструвати інноваційне рішення для перевантажених міст - «літаючий автомобіль».
У 2017 році проходить вже 52-й Паризький авіасалон Le Bourget. Вперше виставка літаків у Парижі відбулася в 1908 році в рамках автосалону. Виставка є найбільшою і найпрестижнішою у світі, вона проходить раз на 2 роки в аеропорту Ле-Бурже - за 12 км на північний схід від Парижа. Авіасалон буде відкритий з 19 по 25 червня.
Загальна площа салону становить 324 тисяч кв. метрів, що відповідає площі 46 футбольних полів. На виставці не тільки демонструють свої досягнення, порівнюють їх з успіхами конкурентів, а й укладають багатотисячні контракти, адже салон в Ле-Бурже давно став Меккою авіабудування.