counter

«Тримайтесь там, усього найкращого»: як і кого в Росії ЄС покарає санкціями за Крим


Переглядів: 99


«Тримайтесь там, усього найкращого»: як і кого в Росії ЄС покарає санкціями за Крим

Ранок понеділка ознаменувався новиною, що Європейський Союз затвердив рішення на рік продовжити санкції проти Росії за незаконну анексію Криму і Севастополя. Обмеження діятимуть до 23 червня 2018 року.

Згідно з рішенням, яке ухвалили в Люксембурзі в рамках засідання міністрів закордонних справ ЄС, дія санкцій обмежена територією окупованого півострова. Європейські санкції передбачають заборону на імпорт в ЄС продуктів з Криму і Севастополя та інвестиції на півострів. Таким чином, всім європейцям і компаніям ЄС заборонили купувати в Криму нерухомість, фінансувати місцеві компанії і надавати послуги з постачання товарів.

Крім того, заборонено також надавати послуги, пов'язані з туризмом, експортувати на окупований півострів товари і технології, що стосуються транспорту, телекомунікацій, енергетики. Також заборонено надавати технології для розвідки і видобутку нафти, газу і мінеральних ресурсів. Заборонили також посередницькі, будівельні, інженерні послуги, технічну допомогу в цих сферах. Залишаються чинними і персональні санкції проти кримських «депутатів».

Антиросійські санкції вписуються в два напрями: візові обмеження проти російських громадян, а також економічні санкції проти низки держкомпаній нафтового, оборонного та фінансового секторів Росії.

Окупаційна «влада» в Криму поспішила запевнити жителів півострова, що Криму нібито не страшні західні санкції. Зокрема, такий собі «голова держкомітету кримського уряду у справах міжнаціональних відносин» Заур Смирнов заявив, що кримчани «не бояться дій Заходу і залишаються тверді у своєму рішенні бути з Росією. Ми ніколи не розраховували на західну допомогу і очікуємо подальшого застосування санкцій. Тривалість санкцій нас не лякає».

У свою чергу, так званий голова Громадської палати Криму Григорій Іоффе розповів, що для півострова санкції Євросоюзу «як комариний укус» - нібито абсолютно марні. «Після того, що ми вже пережили з водною блокадою, енергетичною, продовольчою, транспортною, нам ці санкції як комариний укус. Це вже теж добре розуміють на Заході, але продовжують робити хорошу міну при поганій грі», - заявив Іоффе.

Але чи такі нешкідливі санкції для Криму? Цифри не збрешуть.

Так у 2017 році в окупований Крим на травневі свята вирушили на 38% туристів менше, ніж минулого року. Туристи вважають за краще відпочивати в Туреччині, ніж у Криму через погану погоду і не менш поганий сервіс, а також цін, які вище, ніж у Москві. Та й раніше у Крим їхали практично виключно з Москви і Санкт-Петербурга, так як з інших російських міст вартість дуже велика. Тільки за переліт до Криму з РФ потрібно заплатити 15 тисяч рублів - 6700 грн. Разом з тим переліт в обидва боки в Анталію коштує 13 тисяч рублів, пише сайт «15 минут».

Відзначимо, що вже в липні окупанти в Криму підвищують тарифи на комунальні послуги. Найменше подорожчає газ - на 2%, найбільше електроенергія і послуги водовідведення - на 15%. Також з 1 липня підніметься тариф на водопостачання на 9% і на 10% - на теплоенергію. «Держкомцін» Криму вже заявив, що це підвищення відбудеться по всій Російській Федерації. Однак якщо раніше кримчани отримували знижки на оплату комунальних послуг, то цього року рівень плати їм підвищать до загальноросійського показника.

З липня підвищиться і вартість проїзду в кримських тролейбусах і маршрутках. На сайті так званого «Державного комітету з цін і тарифів Криму» повідомляється, що компанія «Кримтролейбус» підвищує ціну квитка до 14 рублів, а «Керчміскгортранс» - до 12 рублів. Можливо і підвищення тарифів і зборів в аеропорту «Сімферополь». Федеральна антимонопольна служба вже підготувала відповідний проект наказу, згідно з яким тариф за обслуговування пасажирів може збільшитися на 95% і становитиме 205 рублів. Окупанти пропонують також підняти на 43% збір за забезпечення авіабезпеки та на 35% - за надання аеровокзального комплексу.

В Україні антиросійські санкції назвали єдиним дієвим способом зупинити агресію окупантів. Так міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не введи Європа таких санкцій, вона залишила б свої рубежі уразливими. Однак, на думку голови МЗС, ЄС не зробив усе можливе, щоб зупинити росіян. Клімкін вважає, що тільки-но росіяни залишать Донбас, «можна буде поступово знімати санкції».

Вікторія Антонюк

Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,43938398361206-/ /-pc-/
Top