Іванка Трамп хоче стати прикладом для працюючих жінок, але її явно не цікавлять умови праці жінок, які працюють на неї. Працівниці фабрики, що виготовляє одяг для її бренду в Індонезії, заявляють про численні порушення трудових норм, повідомляє The Guardian. Фабрика PT Buma Apparel Industry розташована в Субангу, Східна Ява, і виготовляє одяг для багатьох модних брендів, включно з брендом Іванки Трамп.
Працівники отримують зарплату в межах встановленого законом мінімуму - $173 на місяць, але цей прожитковий мінімум є найнижчим у всій Індонезії та на 40% нижче, одержуваного в Китаї.
Три чверті персоналу фабрики - жінки, багато з них мають дітей і віддають майже всю свою зарплату на їхнє виховання, при цьому не маючи можливості жити з ними в одному будинку. Понаднормова робота рідко оплачується, а при розриві контракту з працівником йому не виплачується компенсація.
Також кілька працівників заявили про те, що менеджери називають їх «ідіотами, тваринами і мавпами». На фабриках нерідко використовують нереалістичні цілі, щоб виправдати понаднормову працю. Наприклад, заявлена мета при виробництві одягу за робочий період становить 58-92 елементи. Хоча насправді виробляється лише 27-40 елементів. Одна з працівниць сказала, що часто добровільно залишається для понаднормової роботи, бо вони не встигають виконати заявлену кількість роботи.
Працівників часто звільняють одразу перед Рамаданом, уникаючи тим самим передбаченого індонезійським законодавством «бонусу на честь релігійного свята». У травні 2017 року кількість звільнених працівників перед святом склала 290 осіб.
Ці факти стали відомі всього через тиждень після того, як активіст, який розслідував робочі безлади на китайській взуттєвій фабриці Іванки Трамп, був затриманий китайською поліцією за підозрою в незаконному спостереженні.
Організація, на яку працює активіст, стверджує, що затриманий виявив величезну кількість порушень, включно з зарплатами, що нижче визначеного законом мінімуму, словесні образи з боку менеджменту і порушення прав жінок.
За останні 17 років організацією проводилися сотні розслідувань на фабриках по всьому Китаю, і це перший раз, коли активіст був заарештований. Ще один - взагалі пропав безвісти. Він влаштувався працювати під прикриттям на ту ж фабрику, але був звільнений через п'ять днів за те, що зробив фото на мобільний телефон.
Під час президентської кампанії Трампа продажі бренду виросли на $18 млн, і, хоча в січні 2017 року Іванка пішла з позиції глави компанії, одяг продовжує продаватися під її ім'ям.