counter
Стрічка новин
Вибрати все
26 Вересня
25 Вересня
Всі новини...


У Світовому банку розповіли, хто винен у тому, що економіка України гальмує


Переглядів: 143


У Світовому банку розповіли, хто винен у тому, що економіка України гальмує

У занадто повільному економічному зростанні нашої країни винна слабка професійна підготовка українців і стара неактуальна система освіти. Такий висновок випливає зі звіту Світового банку "Навички для сучасної України".

Експерти міжнародної організації впевнені, що для економічного зростання працездатне населення повинно мати необхідні ключові навички, серед яких:

• когнітивні (грамотність, математичні здібності тощо);

• соціально-емоційні (відповідальність, професійна поведінка, творчий підхід тощо);

• технічні (потрібні для певного виду діяльності).

І якщо питань до грамотності українців у Світового банку не виникає, то результати щодо більш профільних навичок працівників і їхньої поведінки на роботі, м'яко кажучи, засмучують.

«Ці навички не розвиваються освітньою системою в Україні на тому рівні, який би задовольняв роботодавців», - заявила економіст Світового банку Алба Сафір під час прес-конференції в четвер.

Так, згідно з дослідженням, 60% опитаних роботодавців заявили, що система освіти не розвиває необхідні соціально-емоційні навички, 70% - що не розвиває практичні навички, а 58% відзначили, що робітники взагалі не мають сучасних знань. Опитування проводилося серед підприємств чотирьох секторів: агропереробка, агровиробництво, інформаційні технології та альтернативна енергетика.

«Ці прогалини навичок впливають на продуктивність і ефективність підприємств. А саме це має значення для зростання ВВП. Наприклад, у секторі інформаційних технологій 40% підприємств зазначили, що вони втрачають клієнтів і ринки в зв'язку з цими пробілами між необхідними навичками та навичками, що є у працівників», - зазначила Сафір.

У Світовому банку вважають, що проблема в застарілій системі освіти в країні, навчальні програми якої не спрямовані на потреби роботодавців, що українській системі освіти і підготовки кадрів не вистачає актуальності для сучасного ринку праці. Адже, незважаючи на високий рівень грамотності і базових знань більшості випускників, система не готує компетентних, кваліфікованих працівників.

Але винні в цьому і самі роботодавці. Згідно з даними опитування, лише 20% підприємств мають прямі контакти з освітніми і навчальними закладами.

«Є потреба у більш сучасній і актуальній системі освіти, і це можна зробити через зв'язок з роботодавцями. Роботодавці також повинні навчати своїх працівників, можливо, їм потрібна фінансова допомога для цього. Працівники завжди мають потребу в навчанні, навіть якщо вони добре підготовлені в системі освіти», - зазначила економіст організації.

На думку керівника програми людського розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Фон Зао, нашій країні потрібен пакет реформ для всієї системи освіти, які були б спрямовані на потреби ринку праці.

«Також потрібна інформаційна система, щоб зв'язати потреби працевлаштування і мати систему моніторингу працевлаштування. Ми допомагаємо побудувати таку систему», - підкреслив представник організації Зао.

Необхідно також спростити процедуру прийому на роботу і звільнення з неї, яка в Україні зарегульована. Це дозволить працівникам шукати кращі варіанти роботи, на яких вони зможуть реалізувати всі свої навички.

«Якщо заповнити цю прогалину в навичках, то продуктивність підприємств зросте, підприємці знайдуть нові ринки, зокрема за кордоном. У середньостроковій перспективі це може призвести і до збільшення робочих місць», - зазначила економіст організації Алба Сафір.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Проявляйте почуття, заводьте романи: Любовний гороскоп на 26 вересня
Любов, як вогонь: без їжі вона згасає, проте завтра є шанс, що в ваше любовне багаття Доля підкине свіжу в'яза....
Красиво чи як усі: як старіють знаки Зодіаку
Красиво чи як усі: як старіють знаки Зодіаку
Звичайно, мова піде не про те, у кого з'явиться більше зморшок або сивого волосся, а, перш за все, про ставлен....
Сфера, в якій багатіють різні знаки Зодіаку
Сфера, в якій багатіють різні знаки Зодіаку
Ось яка робота принесе вам багатство за знаком Зодіаку Дізнайтеся, яка робота  допоможе вам розбагатіти
Від рішучості залежить багато чого: Любовний гороскоп на 25 вересня
Від рішучості залежить багато чого: Любовний гороскоп на 25 вересня
Кажуть, що любов, гроші і турботи приховати неможливо Сьогодні може вийти так, що всі ці три речі у вашому жит....
Літак з росіянами зіткнувся зі зграєю птахів. Подія встигли записати на відео
Літак з росіянами зіткнувся зі зграєю птахів. Подія встигли записати на відео
Страшна історія трапилася з російськими туристами, що поверталися на Росію з Куби Літак авіакомпанії AZUR air ....
більше матеріалів
/-0,29344296455383-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top