counter
Стрічка новин
Вибрати все
2 Березня
1 Березня
Всі новини...

У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками


Переглядів: 123


У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками

У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками. Про це на прес-конференції 2 червня заявив голова громадської організації «Чорнобиль Ренесанс» Юрій Ягусевич, передає кореспондент АСН.

«З Чорнобиля ми можемо зробити туристичний об'єкт, це один із напрямів, який потрібно розвивати як туристичний. Треба його показувати. Але цікаво не просто показувати саркофаг, як піраміди, а й забезпечити інші супровідні туристичні послуги. Тому ми організовуємо фестиваль, в рамках якого покажемо нашу прадавню історію. З цією метою з 9 червня до 12 червня в селі Прибірськ Київської області розпочнеться другий фестиваль «Чорнобиль Renaissance», що відкриває туристичне Чорнобильське Полісся світу», - заявив Ягусевіч.

За його словами, в рамках другого фестивалю пройде свято русалок, яке на східнослов'янських землях зафіксовано в пам'ятках вже з XI - XII ст. Він пояснив, що ще в язичницькі часи, як відзначають дослідники, неділя русалок була одним з головних літніх свят - святом переходу весни в літо. Інші ж вважали, що свято Русалок у слов'ян відображає греко-римські впливи поминального свята Rosalia (або Parentalia - поминки предків), яке супроводжувалося іграми та «визначалося гулящим характером».

Подібним воно було й у слов'ян, але в них воно мало певні особливості. По-перше, тут акцент переносився з поминання померлих на задобрювання духів поля і лісу - русалок (духів русел річок і потоків), звідки і назва - Русалчин тиждень. Свято Русалій у слов'ян, як і в інших європейських народів, супроводжувалося різноманітними гуляннями та іграми молоді. Поширеними тут були так звані «гойдалки», які робили хлопці з гілок верби і вішали на деревах. Під час забав дівчата з хлопцями гойдалися на них, і це виконувало магічну функцію очищення повітрям.

Кульмінацією в русальних іграх була так звана Русальна паска. Магічною ритуальною містерією цього дня було «водіння куща» - найкращої дівчини в селі, яку одягали в зелень і квіти, клали на голову вінок з папороті, який мав закривати їй очі (сліпота - ознака представника потойбіччя) і водили селом.

У свою чергу голова села Прибірськ Марина Бесчастна зазначила, що минулого року на фестиваль приїхало 2 тисячі туристів. Деякі навіть купили будинки в селі після участі у святі. «Цього року ми вирішили провести другий фестиваль, де буде в основі обряд русалок... Наш регіон депресивний, тому ми вирішили розвивати його в туристичному напрямі. Адже після першого фестивалю наше село в прямому сенсі перетворилося», - підкреслила вона. На другому фестивалі буде багато можливостей розважитися і познайомитися з язичницькою культурою.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
7 головних законів Всесвіту
7 головних законів Всесвіту
Наше життя піддається впливу Всесвіту Все в ній взаємопов'язане та розвивається за життєвими законами, тому вч....
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
6 способів залучити в будинок благополуччя та удачу
Недарма будинок часто називають фортецею, яка зберігає сімейний добробут та гармонію Вираз «будинки та стіни д....
Головні ознаки псування додому
Головні ознаки псування додому
Порча — дуже поширений вид помсти, через яку можна зіпсувати життя не просто однієї людини, а й цілої родини Д....
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Карта бажань по фен-шуй: як здійснити всі мрії
Мрії часто стають реальністю! Як? Ви не вірите у це? Напевно, хоч один раз у вас справджувалося найзаповітніше....
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
6 звичок, які позбавляють енергії та удачі
Енергія людини не безмежна Вона часом витрачається на щось марне, або наша аура блокується, чакри працюють неп....
більше матеріалів
/-0,32396006584167-/ /-pc-/
Top