counter
Стрічка новин
Вибрати все
19 Вересня
18 Вересня
Всі новини...


У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками


Переглядів: 120


У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками

У Чорнобилі проведуть фестиваль з русалками. Про це на прес-конференції 2 червня заявив голова громадської організації «Чорнобиль Ренесанс» Юрій Ягусевич, передає кореспондент АСН.

«З Чорнобиля ми можемо зробити туристичний об'єкт, це один із напрямів, який потрібно розвивати як туристичний. Треба його показувати. Але цікаво не просто показувати саркофаг, як піраміди, а й забезпечити інші супровідні туристичні послуги. Тому ми організовуємо фестиваль, в рамках якого покажемо нашу прадавню історію. З цією метою з 9 червня до 12 червня в селі Прибірськ Київської області розпочнеться другий фестиваль «Чорнобиль Renaissance», що відкриває туристичне Чорнобильське Полісся світу», - заявив Ягусевіч.

За його словами, в рамках другого фестивалю пройде свято русалок, яке на східнослов'янських землях зафіксовано в пам'ятках вже з XI - XII ст. Він пояснив, що ще в язичницькі часи, як відзначають дослідники, неділя русалок була одним з головних літніх свят - святом переходу весни в літо. Інші ж вважали, що свято Русалок у слов'ян відображає греко-римські впливи поминального свята Rosalia (або Parentalia - поминки предків), яке супроводжувалося іграми та «визначалося гулящим характером».

Подібним воно було й у слов'ян, але в них воно мало певні особливості. По-перше, тут акцент переносився з поминання померлих на задобрювання духів поля і лісу - русалок (духів русел річок і потоків), звідки і назва - Русалчин тиждень. Свято Русалій у слов'ян, як і в інших європейських народів, супроводжувалося різноманітними гуляннями та іграми молоді. Поширеними тут були так звані «гойдалки», які робили хлопці з гілок верби і вішали на деревах. Під час забав дівчата з хлопцями гойдалися на них, і це виконувало магічну функцію очищення повітрям.

Кульмінацією в русальних іграх була так звана Русальна паска. Магічною ритуальною містерією цього дня було «водіння куща» - найкращої дівчини в селі, яку одягали в зелень і квіти, клали на голову вінок з папороті, який мав закривати їй очі (сліпота - ознака представника потойбіччя) і водили селом.

У свою чергу голова села Прибірськ Марина Бесчастна зазначила, що минулого року на фестиваль приїхало 2 тисячі туристів. Деякі навіть купили будинки в селі після участі у святі. «Цього року ми вирішили провести другий фестиваль, де буде в основі обряд русалок... Наш регіон депресивний, тому ми вирішили розвивати його в туристичному напрямі. Адже після першого фестивалю наше село в прямому сенсі перетворилося», - підкреслила вона. На другому фестивалі буде багато можливостей розважитися і познайомитися з язичницькою культурою.

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Названо несподівані плюси сексу. Але попередили - все добре в міру.
Названо несподівані плюси сексу. Але попередили - все добре в міру.
Сексолог, співробітниця Сілезького медичного університету Беата Врубель, в коментарі польському виданню Newswe....
Михайлове Чудо — празник мстітєльний
Михайлове Чудо — празник мстітєльний
"На Михайлове Чудо то нічого не робили, Боже сохрані! — розповідає 70-річна Ганна Лебединська із села Петропав....
І це мода? Як вам такі Гуччі?
І це мода? Як вам такі Гуччі?
Те, що в сучасному світі епатажні речі викликають непідробний інтерес як у модників, так і у які прагнуть бути....
Чи не коронавірусів єдиним. норовірусна інфекція
Чи не коронавірусів єдиним. норовірусна інфекція
Весь світ напружено дивиться на розвиток і мутацію китайського вірусу COVID-19 При цьому складається враження,....
Конфлікти і сварки через відмови: Любовний гороскоп на 19 вересня
Конфлікти і сварки через відмови: Любовний гороскоп на 19 вересня
Жінки набагато краще за чоловіків уміють говорити слово «ні», і завтра у вас буде шанс в цьому переконатися Де....
більше матеріалів
/-0,31782698631287-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top