counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Лютого
26 Лютого
Всі новини...

Депутати пропонують у 2017 році дати по 1 млрд грн на «Молодіжне кредитування» і «Доступне житло». Хто їх отримає


Переглядів: 119


Депутати пропонують у 2017 році дати по 1 млрд грн на «Молодіжне кредитування» і «Доступне житло». Хто їх отримає

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Цим документом парламентарії пропонують відновити фінансування таких державних житлових програм, як забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки та програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки.

Програми призупинили ще в 2014 році

Фінансування цих житлових програм із загального фонду державного бюджету було зупинено ще в 2014 році.

Водночас місцеві бюджети за три останні роки тільки нарощують фінансування таких програм. Загалом з 2013 року з місцевих бюджетів усіх рівнів було виділено на реалізацію місцевих житлових програм майже 356 млн грн. Лише в 2017 році ця сума склала 157,4 млн грн.

Зараз бажання отримати молодіжний кредит на житло, за даними Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», виявило близько 8 тис. осіб. Хоча насправді цифри набагато більші, запевняють депутати, просто більшість молоді не впевнені в отриманні допомоги від держави.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, за період 2011-2016 років чисельність молодих людей  ​​віком 14-34 роки зменшилась більш ніж на 2 млн осіб. Не в останню чергу причиною цього є і проблема з придбанням житла.

На кожну програму по 1 млрд грн

Автори законопроекту вважають, що вирішити цю проблему допоможе надання пільгового довгострокового кредиту на будівництво або придбання житла для молоді. Такі кредити надаються під досить низькі процентні ставки в порівнянні з банківськими пропозиціями. Крім того, якщо молода сім'я має дітей, вона отримує кредит з нульовою ставкою, якщо в сім'ї двоє дітей, то держава погашає 25% тіла кредиту, якщо троє і більше - 50% кредиту.

Ще однією категорією громадян, які потребують нагального вирішення житлового питання, є більше 1,5 млн переселенців з Донбасу і Криму, а також учасники бойових дій в зоні АТО і сім'ї військовослужбовців і добровольців, які загинули на сході країни. Для цих категорій громадян законом «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» надається державна підтримка в розмірі 50% вартості будівництва або придбання доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту.

Однак таке відшкодування можливе лише за умови відновлення фінансування Державної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки. Тому депутати пропонують виділити на молодіжне кредитування і програму доступного житла з державного бюджету по 1 млрд грн.

Майже 5,5 тис. громадян отримають житло

«Таким чином, відновлення фінансування вищевказаних програм допоможе вирішити одну з найгостріших соціальних проблем сучасності, одночасно дозволить інвестувати в економічний розвиток країни - прискорити розвиток житлового та житлово-комунального сектора економіки, збільшити обсяги будівництва в країні в цілому і не допустити зменшення робочих місць, а також забезпечити залучення інвестицій в цю сферу», - йдеться в пояснювальній записці.

За прогнозами нардепів, відновлення фінансування програми доступного житла в зазначеному обсязі дозволить забезпечити житлом майже 3,5 тис. громадян, побудувати майже 217,5 тис. кв. м житла та інвестувати в будівельну галузь 2,5 млрд грн. Це в свою чергу допоможе створити майже 6 тис. робочих місць у будівельній галузі та дозволить залучити в суміжні галузі 15 млрд грн.

Цифри за програмою молодіжного кредитування дещо скромніші. За прогнозами авторів документа, фінансування цієї програми в обсязі 1 млрд грн дозволить забезпечити власним житлом 2 тис. громадян, побудувати майже 125 тис. кв. м житла та інвестувати в будівельну галузь понад 1 млрд грн.  

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Які Знаки Зодіаку найнезламніші
Які Знаки Зодіаку найнезламніші
Астролог назвала список найзавзятіших, рішучих і непохитних Знаків Зодіаку з гороскопу Ці сузір'я швидко добу....
Біоенергетика і секс: коли настає гармонія у почуттях та стосунках
Біоенергетика і секс: коли настає гармонія у почуттях та стосунках
Кохання та секс — це не тільки хімічні та фізіологічні процеси організму Енергетика відіграє дуже важливу роль....
Як залучити до життя позитивні думки
Як залучити до життя позитивні думки
Енергія позитивної думки здатна притягнути до себе щастя та удачу Дізнайтеся, як правильно відрегулювати свій ....
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Давно відомо, що слово має величезну силу Енергія сказаної в потрібний час фрази може зруйнувати життя людини,....
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Кожна людина талановита по-своєму Ми знаємо, які таланти приховані у кожному Знакі Зодіаку, а ви за бажання зм....
більше матеріалів
/-0,38295602798462-/ /-pc-/
Top