counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Лютого
26 Лютого
Всі новини...

Аутстафінг. Як економлять на оформленні працівників


Переглядів: 509


Аутстафінг. Як економлять на оформленні працівників

У період кризи або економічного спаду бізнес намагається скоротити свої витрати, зокрема і за допомогою скорочення працівників. Однак спритні підприємці знайшли спосіб уникнути радикальних заходів, при цьому зменшивши витрати на персонал, не скорочуючи обсягу робіт.

Уже кілька років в Україні присутні так звані аутстафінгові послуги.

Працівника звільнили, але він все одно працює на вас

Аутстафінг - це виведення працівника за штат компанії-замовника і оформлення його в штат компанії-підрядника. Але при цьому працівник продовжує працювати на колишнього роботодавця, виконуючи ті ж обов'язки, що й до виведення. Єдина відмінність - працівник числиться вже в іншій компанії.

На практиці це виглядає так: компанія-замовник підписує договір з аутстафінговим агентством, після чого звільняє своїх співробітників. Агентство ж оформляє цих співробітників у свій штат, підписуючи з ними договір про направлення їх на роботу в ту ж компанію, з якої їх звільнили. «Нові» працівники на постійній основі виконують свої обов'язки в компанії, працюючи в її основному офісі.

Аутстафінг дозволить платити менше податків і скоротити витрати

Подібний спосіб дозволяє істотно скоротити витрати бізнесу на утримання своїх співробітників. Зокрема, за підрахунками експертів, при переведенні одного співробітника зі штату в аутстафінгове агентство вартість його утримання скорочується мінімум на 40%.

Також цей метод дозволяє скоротити суму сплати податків, оскільки кількість штатних співробітників зменшиться, що дозволяє організації зберегти статус малого бізнесу й оплачувати лише єдиний податок.

Крім того всі ризики щодо спірних питань, які виникають на тлі трудових і податкових відносин, беруть на себе аутстафінгові компанії. Компанія, яка замовила послугу в агентства, до цього вже жодного стосунку не має, що дозволить також уникнути проблем, пов'язаних з перевірками державними органами персоналу.

Працівникам не так вже й добре

Але в той же час реальний роботодавець може втратити контроль за якістю виконаної працівником роботи, а самі працівники можуть нелояльно ставитись до компанії, яка не є офіційним роботодавцем за документами.

Та й для самих працівників робота через аутстафінг не завжди краще, оскільки вони позбавлені певних пільг і привілеїв, якими можуть користуватися співробітники з постійного штату. Серед недоліків аутстафінгу для працівників також відсутність впевненості у постійній наявності роботи; неможливість зробити кар'єру у своїй професійній сфері; нерідко низький рівень заробітної плати.

Хоча в Україні вже складається часто така ситуація, що працівники не мають права голосу і тримаються за будь-яку можливість, щоб не втратити роботу. Тому багато перед загрозою звільнення погоджуються на такі заходи.

Ще в 2014 році компанія Promotion Staff провела дослідження щодо попиту на послуги аутстафінгу в Україні. Згідно з ним, 60% великих міжнародних і національних компаній в Україні користуються або коли-небудь користувалися послугами аутстафінгу, 10% - ніколи не користувалися, але мають намір скористатися працевлаштуванням персоналу за моделлю аутстафінгу, а решта 30% - ніколи не вдавалися до аутстафінгу і не мають наміру користуватися цією послугою в подальшому.

Тетяна Стець

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Які Знаки Зодіаку найнезламніші
Які Знаки Зодіаку найнезламніші
Астролог назвала список найзавзятіших, рішучих і непохитних Знаків Зодіаку з гороскопу Ці сузір'я швидко добу....
Біоенергетика і секс: коли настає гармонія у почуттях та стосунках
Біоенергетика і секс: коли настає гармонія у почуттях та стосунках
Кохання та секс — це не тільки хімічні та фізіологічні процеси організму Енергетика відіграє дуже важливу роль....
Як залучити до життя позитивні думки
Як залучити до життя позитивні думки
Енергія позитивної думки здатна притягнути до себе щастя та удачу Дізнайтеся, як правильно відрегулювати свій ....
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Магія слова: які фрази допоможуть змінити життя на краще
Давно відомо, що слово має величезну силу Енергія сказаної в потрібний час фрази може зруйнувати життя людини,....
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Сховані таланти Знаків Зодіаку
Кожна людина талановита по-своєму Ми знаємо, які таланти приховані у кожному Знакі Зодіаку, а ви за бажання зм....
більше матеріалів
/-0,28906917572021-/ /-pc-/
Top