counter
Архів Повернутись назад 15 Лютого 2016
15 Лютого
Події Вчора бойовики понад 70 разів обстріляли позиції сил АТО Минулої доби бойовики 71 раз відкривали вогонь по опорних пунктах українських Збройних сил. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, дедалі частіше під час обстрілу позицій українських військових проросійські бойовики використовують міномети. Лише за минулу добу противник 20 разів застосовував саме цей вид озброєння. «Так, під мінометний вогонь противника потрапили наші опорні пункти у Красногорівці, Пісках, Талаківці, Майорську і Зайцевому. У Зайцевому і Красногорівці бойовики застосували міномети калібру 120 мм», - ідеться в повідомленні. Крім того, з гранатометів та стрілецької зброї окупанти відкривали вогонь по укріпленнях у Новотроїцькому, Мар'їнці, Авдіївці, Новгородському, Опитному, Пісках і на шахті «Бутівка». Також опорні пункти сил АТО в Луганському противник обстріляв з великокаліберних кулеметів і протитанкового ракетного комплексу.
Суспільство Мінекономрозвитку заперечує блокаду українських фур у Росії Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спростувало інформацію про те, що Росія запровадила обмеження для українських перевізників. Про це заявила на своїй сторінці у Facebook заступник голови відомства, торговий представник України Наталія  Нікольська. «Поширена 13-го і 14 лютого інформація, що РФ обмежила перевезення українських перевізників, не відповідала дійсності», - написала Нікольська. Представник Мінекономіки зазначила, що єдині обмеження, які діяли - це транзит до Казахстану через РФ товарів, що перебувають під ембарго. При цьому Нікольська зазначає також, що зафіксовано «поодинокі випадки проблем з перетином кордону РФ українськими водіями». Нагадаємо, російські фури, які намагаються доїхати до країн Європейського союзу, блокують уже в дев'ятьох областях України. Першими заблокували рух для вантажівок з Росії активісти із Закарпаття, з Волині та Львівщини, а також з Рівного, Івано-Франківська, Чернівців та Житомира. Зараз до блокади російських фур приєдналися Львів та Дніпропетровськ. Після цього Росія заборонила проїзд українських вантажівок по своїй території.
оформление ленты  Блог: 
Суспільство Михайло Корнієнко Поліція має застосовувати під час погоні інші спецзасоби З правової точки зору, поліція під час київської погоні мала застосовувати інші спецзасоби, зокрема блокування авто. Поліцейські діяли не дуже професійно, не було скоординованих узгоджених дій. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-полковник міліції Михайло Корнієнко. «Безумовно, ці хлопці порушили Правила дорожнього руху, поліцейські мали право їх переслідувати і затримувати всіма доступними методами і способами. Єдине питання виникає щодо застосування зброї. З правової точки зору, у цьому випадку можна було б діяти інакше: блокувати транспортними засобами, вивести порушників за межі населеного пункту і там уже можна було б застосовувати більш радикальні методи. Найголовніше, що самі по собі дії поліцейських були не дуже професійними. Співробітники ДАІ, котрі працювали раніше, знали, як проводяться такі операції. Перш за все обов'язково про погоню повинен знати черговий диспетчер служби ДАІ, він тоді координує всі дії нарядів, патрульних машин, екіпажів, він знає місто, він знає, як поліцейських скоординувати. Нова поліція ще цього не знає. У цих хлопців багато романтики, але їх треба вчити», - розповів експерт. Корнієнко наголошує, що за кілька місяців неможливо підготувати працівника, який займається питаннями безпеки дорожнього руху. «Вони не знають, як діяти в екстремальних ситуаціях. Перш за все ситуації треба моделювати. Застосування зброї - це крайній метод, і його можна застосовувати лише коли застосовується зброя правопорушниками або коли виникає загроза життю самих поліцейських чи інших людей. Дії керівництва з оцінки подій теж були не дуже правильними. У таких випадках треба робити висновки дуже обережно, а не казати одразу, що поліція робила все правильно. Ці правопорушники - молоді люди, у них теж є права. Керівництво поліції перше, що мало зробити, - це визнати, що саме сталося, і вибачитися перед потерпілими - батьками цього хлопчика. Він постраждав безвинно, він був пасажиром. Дуже погано, коли поліція застосовує зброю, це викликає негативний резонанс. У тій самій Америці після такого обов'язково відбувається службове розслідування, потім судовий розгляд. Думаю, що у нас теж без суду не обійдеться. Деканоїдзе зазначила, що діям працівників буде дано відповідну оцінку і вибачилася перед батьками загиблого хлопця. Це правильно, але потрібно було, щоб заява пролунала трохи раніше. Крім того, не можна на цьому спекулювати, адже деякі політики вже намагаються по-своєму оцінювати зазначені події», - резюмував фахівець.
Суспільство У Дніпропетровську спіймали чоловіка, який вів антиукраїнську пропаганду Співробітники Служби безпеки в Дніпропетровську затримали місцевого жителя, котрий пропагував антиукраїнські матеріали у соцмережах. Про це повідомили в прес-службі СБУ. «Зловмисник поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію підрозділів Збройних сил України, матеріали із закликами до насильницької зміни конституційного ладу України, громадянської непокори чинній владі, інструкції з уникнення мобілізації та створення на території України так званої Новоросії. Також спільник терористів інформував своїх кураторів про настрої населення та соціально-політичну обстановку у Дніпропетровську», - сказано в повідомленні. Поширювачем виявився 35-річний адміністратор сепаратистського співтовариства. Він у різних інформаційно-політичних пабліках поширював і репостив антиукраїнські матеріали. Вказівки він отримував від своїх кураторів з «ДНР». Під час проведення обшуку СБУшники вилучили комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.
За кордоном У РФ затримали понад 150 українських вантажівок На території Російської Федерації працівники Ространснагляду затримали 152 вантажівки, які належать українським перевізникам. Про це повідомляє прес-служба Федеральної служби РФ з нагляду у сфері транспорту. «Станом на 9:00 15.02.2016 року на території РФ затримано 152 автотранспортних засоби, які належать українським перевізникам. Випадків вчинення протиправних дій з боку водіїв автомобілів не зареєстровано», - йдеться у повідомленні. З 14 лютого 2016 року Ространснагляд оголосив про заходи у відповідь з припинення руху на території Росії вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні. «До одержання додаткових вказівок від міністерства транспорту Російської Федерації інспектори Ространснагляду під час здійснення транспортного контролю вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні, складають протокол вилучення з описом документів і доправляють автотранспортний засіб на спеціалізовану стоянку», - йдеться в повідомленні. Як зазначається, такий захід не стосується режиму транзиту з України до Казахстану.
Суспільство За «законом Савченко» з в'язниць можуть вийти тисячі небезпечних злочинців Станом на 12 лютого з місць позбавлення волі за «законом Савченко» було звільнено 2796 осіб. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби. Наразі з установ, що належать до сфери управління ДПтС України, звільнено 440 осіб - засуджених за умисне вбивство, 216 осіб - за умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень, 283 людини - за злочини, пов'язані з наркотиками, 539 осіб - за розбій, 375 осіб - за грабіж, 524 людини - за крадіжку. Взагалі за формальними ознаками під дію закону потрапляє близько 49 тис. осіб, яких утримують в установах ДПтС України. «З них може бути звільнено від подальшого відбування покарання 6 тисяч осіб, серед яких 3 тисячі людей, засуджених за скоєння тяжких злочинів, 1,8 тисячі осіб, засуджених за скоєння особливо тяжких злочинів», - йдеться у повідомленні.
Політика Україна тимчасово зупиняє транзитний рух вантажівок з РФ Україна тимчасово зупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Росії територією України. Відповідне рішення прийняли на урядовій нараді вранці 15 лютого 2016 року, повідомляє прес-служба КМУ. «Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі і двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії. До моменту отримання пояснень від російської сторони і вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в Росії, територією України», - сказано в повідомленні. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вимагає від Росії негайно виконати вимоги СОТ, відновити транзит українських автотранспортних засобів. Він зазначив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами ЄС і звертається до них стосовно виконання РФ базових принципів СОТ.
Суспільство «Не варто до людей ставитися як до сміття»: Савченко відмовилася давати інтерв'ю журналісту, який їй не сподобався Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко відмовилася давати розгорнуте інтерв'ю виданню «Медуза», оскільки вважає кореспондента видання Іллю Азара цинічним та зарозумілим. Про це Савченко написала в листі, адресованому виданню і опублікованому на його сайті. «Хочу Вас навчити, що не варто до людей ставитися як до сміття! Потрібно мати повагу до почуттів інших і не можна просто кинути людині в обличчя тридцять три питання, через десяті руки, при цьому не написавши їй і кількох рядків вітання і подяки, і очікувати, що людина з радістю кинеться Вам на них відповідати!» - написала Савченко. У листі вона розповіла, що Азар підготував 33 питання для інтерв'ю, проте Савченко вони здалися провокаційними. При цьому вона все-таки відповіла на них, але відповіді зберігаються у її сестри Віри. Савченко обіцяла передати їх у тому разі, якщо Азар сподобається їй як людина, однак цього не сталося. «Я обіцяла, що якщо Ви мені як людина сподобаєтеся, я дам Вам відповіді на більш ніж п'ять питань, але мені сподобалася в Вас лише одна риса, та й та зі слів інших людей. А це не варте більше п'ятьох відповідей», - написала Савченко.
Суспільство На запуск НАБУ в 2015 році витратили понад 68 мільйонів гривень Бюджетні витрати на запуск роботи Національного антикорупційного бюро України в 2015 році становили понад 68 млн. гривень: 58 млн. гривень було витрачено із загального фонду бюджету України, а 10 млн. гривень - зі спеціального фонду. Про це повідомила заступник директора бюро Тетяна Варварська, передає Радио Свобода. «Станом на 1 січня 2016 року за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України» загальний обсяг використаних коштів за загальним фондом державного бюджету становить 58,044 млн. гривень», - наголосила Варварська. На сайті Державного казначейства України також зазначено, що додатково на роботу бюро торік зі спеціального фонду бюджету витрачено понад 10,3 мільйона гривень. Загалом у 2015 році на роботу НАБ планували витратити близько 258 млн. гривень. У 2016 році на роботу бюро в бюджеті закладено 486,6 мільйона гривень, з яких трохи менше половини витратять на заробітну плату, а ще 3,8 мільйона заплатять за комунальні послуги.
Політика Адвокат Савченко розповів про роль Каська у справі льотчиці Один з адвокатів української льотчиці, народного депутата Надії Савченко Ілля Новіков розповів про роль заступника генерального прокурора Віталія Каська у справі Савченко. Як написав у себе у Facebook адвокат, він з Каськом тричі пересікався у справах Савченко та інших українців, і щоразу він швидко допомагав вирішити те чи інше питання. «У лютому 2015 року я попросив його витягти з-під сукна запит ГПРФ у справі Савченко та відправити нарешті офіційну відповідь. Коли про це стало відомо, на нього одразу ж накинулися з різних боків - він цим допоміг ворогові, визнав законність суду над Надією, характеристики за місцем служби в авіаполку передали негативні, а треба було заднім числом зробити позитивні... Тоді б її, звісно, одразу б відпустили, з хорошими характеристиками», - написав Новіков. При цьому він зазначив, що якби не Касько, то у адвокатів не було б реальних доказів її алібі у вигляді телефонної деталізації. «Тільки статус делегата ПАРЄ і загальні розмірковування. А російський суд не давився б саме цієї хвилини, поки я це пишу, в дорадчій кімнаті клопотанням про призначення експертизи за надісланими тоді ГПУ даними. Розуміючи, що задовольнити його не можна, а відмовляючи, вони остаточно розчохляються», - зазначив Новіков.
За кордоном Лідер Північної Кореї закликає до частішого запуску супутників Північнокорейський лідер Кім Чен Ин закликав збільшити кількість запусків супутників після вдалого запуску Пхеньяном ракети-носія на земну орбіту минулого тижня. Про це заявили державні ЗМІ Північної Кореї, передає південнокорейське видання YonhapNews Agency. Лідер Північної Кореї подякував ученим, технікам і посадовцям, які зробили свій внесок в успішний запуск супутника «Кванмьонсон-4». «Закликаю до збільшення кількості наукових досліджень, щоб ударними темпами ми змогли в майбутньому, зі справжнім великим успіхом, збільшити запуски таких робочих супутників», - зазначив лідер КНДР. Нагадаємо, що 7 лютого 2016 року КНДР повідомила, що запускає на орбіту Землі супутник. Однак Сеул і Вашингтон розглядають цю космічну програму Північної Кореї як приховане випробування міжконтинентальної балістичної ракетної техніки.
Політика Бурбак: Відставка Кабміну означатиме дострокові вибори Президента Відставка уряду може потягнути за собою дострокові вибори Президента України. Про це заявив лідер фракції «Народний фронт» Максим Бурбак на засіданні погоджувальної ради, передає видання ЛІГА.net. «Настав час припинити політику популізму, надуманих претензій та звинувачень. Парламент разом з урядом і Президентом має знайти вихід з політичної лихоманки», - сказав нардеп. За словами голови фракції «Народний фронт», відставка уряду - це не вирішення ситуації, а «стрибок у прірву гострої загальнодержавної кризи». Бурбак наголосив, що відставка уряду є проросійським планом. «Скільки разів нам ще потрібно наступити на граблі, аби зрозуміти, що Москва тільки того й чекає, коли тут усе знову загориться. Не плекайте жодних ілюзій - слідом за відставкою і достроковими парламентськими будуть і дострокові президентські вибори, оскільки до нового парламенту пройдуть колишні регіонали і дикі популісти», - підсумував політик.
Суспільство У Києві знайдено великий арсенал зброї У Києві під час обшуку за місцем проживання одного з учасників добровольчого корпусу «Батальйон «Крим» було знайдено велику кількість вогнепальної зброї. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури. Під час розслідування терористичного акту було встановлено, що на території Київського регіону під прикриттям добровольчого корпусу «Батальйон «Крим», який не належить до складу Національної гвардії України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та інших відомств і підрозділів, діє незаконне воєнізоване формування, яке має у своєму розпорядженні автоматичну зброю та вибухівку. Під час обшуку в одного з учасників формування було вилучено 8 пістолетів, 12 пістолетів-кулеметів, 6 автоматів, дробовики, травматичні пістолети, 8 гранат із запалами, наркотичні засоби і велику кількість боєприпасів.
Суспільство Сакварелідзе засмучений відставкою Віталія Каська Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе висловився з приводу відставки свого колеги Віталія Каська на своїй сторінці у Facebook. «Мене дуже засмутила сьогоднішня новина про звільнення з посади мого колеги і товариша Віталія Каська. За вже майже рік роботи в прокуратурі України я встиг взнати його як людину, що вирізняється високими моральними якостями, і реального професіонала своєї справи. Протягом усього цього часу він щиро підтримував і підтримує всі починання і кроки, спрямовані на побудову сучасної, некорумпованої та професійної прокуратури України, яка захищатиме інтереси українського народу - як він того справді заслуговує», - написав Сакварелідзе. На його думку, звільнення Каська - це «серйозна втрата для нашої команди і всіх тих людей, які вірили і вірять у те, що систему можна і потрібно змінити». Також Сакварелідзе вказуж на той факт, що за рік роботи в ГПУ є ентузіасти і люди, котрі готові змінювати систему. «За рік нелегкої роботи нам вдалося знайти нових партнерів як усередині системи, так і за її межами. Дуже важливо підтримувати мотивацію і ентузіазм усіх хлопців, які не побоялися піти проти системи у згаданій Віталієм резонансній справі, за яку безкомпромісно взялася служба Генеральної інспекції. Не менш важливо довести розпочате до кінця із розумінням того, що на нас і надалі чекатимуть певні труднощі і перешкоди», - заявив заступник генпрокурора. Сам Сакварелідзе продовжує сподіватися на великі зміни і глибокі перетворення в системі. «Відповідно, я вважаю, що потрібно продовжувати працювати і щодня боротися за кожне позитивне зрушення. Ніколи не пізно зачинити двері і піти з гідністю», - зауважив чиновник.
Події оформление ленты  У Кіровограді у жінки вилучили опій Працівники 4-го управління Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України спільно з працівниками Кіровоградського відділу поліції здійснили санкціонований обшук за місцем проживання 42-річної жінки, у якої знайшли опій. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Кіровоградській області. «...У будинку громадянки правоохоронці виявили та вилучили наркотичний засіб - опій ацетильований, а також речовину та приладдя для його виготовлення», - йдеться у повідомленні. Інформацію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання - від двох до п'яти років позбавлення волі.
За кордоном Екс-прем'єр-міністр Ізраїлю сів до в'язниці Ехуд Ольмерт став першим екс-прем'єр-міністром Ізраїлю, якому доведеться відбувати тюремне покарання. У прямому ефірі ізраїльського телебачення 70-річний колишній глава уряду увійшов на територію міської в'язниці в Рамлі, розташованої за 24 км на схід від Тель-Авіва. Про це повідомляє видання DW. Вранці того ж дня Ольмерт опублікував відеозвернення, в якому, як і на суді, він знову заявив про свою невинуватість. «Я повністю заперечую всі звинувачення у хабарництві, - наголосив він. - З важким серцем я приймаю свій вирок. Закон понад будь-кого з нас». Він зазначив, що протягом своєї тривалої політичної кар'єри «припускався помилок», але жодну не може назвати «злочинною за своєю суттю». «Я плачу високу ціну за деякі з них, можливо, навіть занадто високу», - зазначив Ольмерт. Звинувачення у хабарництві колишнього голови уряду Ізраїлю стосуються періоду, коли він обіймав посади мера Єрусалима, міністра економіки і став прем'єр-міністром. 29 грудня Верховний суд Ізраїлю скоротив термін утримання Ольмерта під вартою з шести років до 18 місяців. Навесні 2014 року політика було визнано винним в одержанні хабара за сприяння в будівництві престижного житлового комплексу і засуджено до восьми років ув'язнення, в тому числі до двох років умовно. Пізніше, у 2015 році, суд Єрусалима визнав ізраїльського екс-прем'єра винним у незаконному отриманні фінансової допомоги від американського бізнесмена Моріса Таланськи. У цій справі політика було засуджено до восьми місяців тюремного ув'язнення. Ольмерт обіймав посаду мера Єрусалима з 1993-го по 2003 рік, а потім перейшов на роботу до уряду Ізраїлю. З 2006-го по 2009 рік він керував кабінетом міністрів. Ольмерт був змушений піти у відставку з поста прем'єр-міністра через звинувачення у хабарництві.
оформление ленты  Блог: 
Політика Віталій Бала Абромавичусу не варто повертатися Міністру економічного розвитку і торгівлі Айварасу Абромавичусу не варто повертатися на свою посаду, адже поліпшення економічної ситуації в країні за час його керівництва відомством не відбулося. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Агентства моделювання ситуацій, політолог Віталій Бала. «Що стосується повернеться чи не повернеться. Мене, як громадянина України, це не дуже турбує. За великим рахунком, всі забули, що це міністерство називається Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Якщо є певні успіхи (але це зовсім не реформи), пов'язані з торгівлею, закупівлями, то говорити про економічний розвиток або умови, що мають сприяти економічному розвитку, не доводиться. Ми остання країна в Європі за рівнем економічної свободи - 167-ме місце. У такій ситуації міністр зробив добру справу, публічно озвучив усе і сподівався, що його заява стане каталізатором для очищення. Але що стосується його повернення, вважаю це не зовсім правильним», - розповів експерт. На думку політолога, всі міністри, які підписали заяви про звільнення, не повинні були відкликати їх. «Вони ні з того ні з сього заявляють, що забирають свої заяви. Це, по-перше, безвідповідально політично, це несерйозно і схоже на якісь політичні ігрища, а не на реальні спроби щось змінити. У них було досить часу. Далі потрібно визначитися, який порядок денний для втілення програми реформ може запропонувати та чи інша політична сила або коаліція. Саме виходячи з цього стану речей і треба обирати тих людей, які здатні це зробити. Реформатори ніби говорять, що вони щось роблять, але за відсутності спільної лінії роботи саме цього уряду на чолі з Яценюком нічого не відбувається. Або це уряд не бачить, або вони не вміють проводити реформи, або вони просто цього не усвідомлюють, але, на мою думку, нинішній склад не повинен бути на чолі міністерств і уряду в цілому», - підсумував Бала.
Суспільство Проти учасника резонансної погоні в Києві відкрито кримінальне провадження Проти водія BMW, якого поліція переслідувала в ніч на 7 лютого, порушено кримінальне провадження. Про це глава Нацполіції Хатія Деканоїдзе повідомила в ефірі одного з українських телеканалів. За її словами, водієві інкримінують статтю 345 Кримінального кодексу України за загрозу або насильство щодо працівника правоохоронного органу. На думку Деканоїдзе, у справі водія, який був за кермом BMW, є два аспекти. «Перший аспект - це те, що триває слідство, і правову оцінку мають дати прокуратура і слідство. Але другий аспект, про який я хочу заявити голосно і звернути вашу увагу, - це те, що автомобіль, який на великій швидкості їде вулицями Києва чи інших міст, є величезною небезпекою для жителів міста. Жителі кожного міста повинні спати спокійно. Це важливо», - зазначила голова НПУ. Також, за словами Деканоїдзе, на час проведення слідства водія не утримують під вартою.
Суспільство Квіт виступає проти вивішування портретів керівників Міністр освіти й науки Сергій Квіт вважає, що практика вивішування портретів міністрів освіти та інших чиновників є неприпустимою. Про це йдеться в заяві міністра, повідомляє офіційний портал відомства. «Незважаючи на окремі факти, що надходять до Міністерства освіти й науки України, вважаю, що розміщення портретів міністра освіти і науки та інших державних службовців у навчальних закладах є неприпустимим», - зазначив Квіт. На думку міністра, школа має виховувати в дітях здатність критично і незалежно мислити. Вона не повинна привчати учнів до лестощів, задоволення чиновництва або культу керівних осіб. «МОН рекомендує розміщувати для загального огляду в першу чергу державні символи, портрети історичних діячів і випускників, якими пишаються навчальні заклади. Це можуть бути, зокрема, ті, хто відзначився, захищаючи територіальну цілісність і незалежність України», - резюмував міністр освіти і науки.
Політика Порошенко: Якби ми не порвали з РФ - воювали б у Сирії Президент України Петро Порошенко вважає, що якби Україна зовсім не порвала з Росією в 1991 році, українці сьогодні повинні були б виконувати інтернаціональний обов'язок на Близькому Сході. Про це глава держави заявив під час свого виступу на урочистому зібранні з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 27-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, повідомляє прес-служба голови держави. «Гарантією неповторення трагічних сторінок історії є лише державна незалежність України. І цей вибір було зроблено 25 років тому. А от імперія не змінилася, доказом чого є анексія Криму, агресія на сході, а також бомбардування російськими винищувачами сирійських мирних кварталів», - розповів Порошенко. На думку гаранта, якби ми рішуче не порвали з Росією у 1991 році, сьогодні наші діти повинні були б виконувати інтернаціональний обов'язок на Близькому Сході чи десь іще. «Немає на карті світу такої точки, яка була б недосяжною для хворобливих геополітичних російських амбіцій», - зазначив Президент.
Політика Гройсман попросив депутатів «адекватно сприймати реальність» Сьогодні українське суспільство перебуває в «песимістичному настрої». Про це під час погоджувальної ради заявив голова парламенту Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба ВР. За його словами, люди не відчувають швидких, якісних реформ, змін у власному житті. «І це викликає певну недовіру до органів влади, у тому числі й до уряду», - зазначив він. У цьому контексті Гройсман закликав народних депутатів при розгляді та обговоренні звіту уряду «адекватно сприймати реальність - з точки зору, як це сприймає українське суспільство». «Будь-які інші дії в рамках коаліції, котрі не буде сприйнято українським суспільством, поглиблюватимуть кризу довіри до влади, що, на мій погляд, з боку політичних сил було б абсолютно неправильним», - наголосив Гройсман.
Суспільство Суд дозволив ГПУ розпочати заочне спецрозслідування проти Арбузова Народний депутат України Мустафа Найєм повідомив, що Печерський районний суд міста Києва дав дозвіл на початок спеціального заочного розслідування проти колишнього віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова. Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook. «Четвертий пішов. Суддя Печерського суду м. Києва Володимир Карабань задовольнив клопотання Генеральної прокуратури про заочне спецрозслідування відносно колишнього першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Фактично це відкриває шлях до заочного засудження і вироку», - зазначив депутат. Найєм пише, що це вже третій «підсудний» Печерського суду з колишньої влади, щодо якого є дозвіл на заочне розслідування. «Раніше серед таких уже були Віктор Янукович, екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова і заступник міністра доходів і зборів Андрій Ігнатов», - уточнив депутат.
оформление ленты  Блог: 
Політика Сергій Таран Акцентувати увагу зараз треба не на ГПУ, а на нових антикорупційних органах Віталій Касько - заступник Генпрокурора, який заявив про свою відставку, швидше за все піде в політику або повернеться в ГПУ. Але повернення заступника можливо тільки після звільнення Віктора Шокіна з посади генпрокурора. Втім, акцентувати увагу зараз треба не на генпрокуратурі, а на новостворених антикорупційних органах. Таку думку «Аналітичній служби новин» (АСН) висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран. «Я думаю, що Касько швидше піде в політику і у нього будуть шанси коли-небудь повернутися в прокуратуру після того, як поміняють Шокіна. Але треба розуміти, що основна увага зараз до антикорупційної діяльності буде зосереджена не через Генпрокуратуру, а через антикорупційну прокуратуру і Нацагентство щодо запобігання корупції. Ці агентства покликані, в першу чергу, боротися з корупцією, а ми за звичкою дивимося на ГПУ, у якій вже багато повноважень забрали. За великим рахунком, основні важелі і зусилля з антикорупційної діяльності повинні бути зосереджені у новостворених органах », - сказав Таран. При цьому він зазначив, що в цілому відставка Касько дестабілізує ситуацію в країні через недавні відставки в уряді. Політолог також вважає, що поки рано казати, що справа щодо санкцій проти Януковича розвалиться через відставку Каська. «Зараз досить складна ситуація через переформатування уряду. Однак з іншого боку, воно певною мірою знизить напругу по гучних відставках, фігуранти яких говорять про корупцію. У будь-якому випадку, перед оновленим урядом буде поставлено завдання так само боротися з корупцією, зокрема, на державних підприємствах. Щодо питання санкцій проти Януковича, то це не питання того, який заступник на посаді. Тут все набагато складніше. Януковича фізично немає в Україні і потрібно його притягати до відповідальності. Не думаю, що все це замикається на одній людині. Але якщо дійсно справу буде провалено, то це буде велике питання до Шокіна», - розповів експерт.
Суспільство У Києві знайшли чотири схованки зі зброєю та бурштином Чотири схрони зі зброєю виявила в Києві Служба безпеки України в результаті спецоперації з припинення протиправної діяльності членів одного з незаконних воєнізованих формувань. Як повідомляє прес-служба СБУ, схованки були розташовані за місцем проживання зловмисників у Печерському і Святошинському районах столиці та Києво-Святошинському районі області. Під час обшуків правоохоронці вилучили гранатомет РПГ-26, 12 пістолетів-кулеметів «Скорпіон», 4 пістолети «ТТ», 4 пістолети Макарова, 6 автоматів Калашникова, 10 підствольних гранатометів із гранатами до них, 8 гранат із запалами, 10 дробовиків і травматичних пістолетів, велику кількість набоїв до зброї різного калібру, тротил. Крім того, знайдено понад 100 кілограмів бурштину і майже кілограм наркотичних засобів рослинного і синтетичного походження. Слідчим відділом ГУ СБУ у м. Києві та Київській області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258 (терористичний акт).
оформление ленты  Блог: 
Політика Вадим Карасьов Касько виконав свою роль, більше йому нема чого робити в прокуратурі Замгенпрокурора Віталій Касько йде з Генеральної прокуратури тому, що вже виконав свою роль. Він привернув увагу до питання реформування прокуратури і оскільки процес вже запущений, більше йому нема чого робити в відомстві. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов. «Роль Касько в реформуванні прокуратури перебільшена, його відставка - це якраз свідчення того, що прокуратура реформована. І людям, таким як Касько, вже в реформованої прокуратурі нема чого робити тому, що вони заходили як реформатори, пропонуючи свої реформи. Реформи запущені, тепер від їх послуг можна і відмовитися. Касько це зрозумів і зрозумів, що йому там більше нічого «ловити», тому пішов назад в адвокатську, юридичну діяльність, а, може, в політику піде. Головне, що Касько і Сакварелідзе свою справу зробили, завдяки їм громадськість пильно слідкувала за діяльністю прокуратури і впливала на реформи прокуратури. «Мавр зробив свою справу, мавр може піти», - розповів політолог.   На думку експерта, реформування прокуратури йде в нормальному режимі, оскільки була створена Антикорупційна прокуратура, запрацювало національне антикорупційне бюро, а кадри прокуратури помінялися на конкурсній основі.   «Головне, що процес реформ запущений. Не буває так, що вчора не було реформ, а сьогодні у нас є повністю реформована прокуратура. Де відразу людей взяти для цього, інше середовище, інші звичаї? Процес реформування запущений, його не зупинити», - підсумував Карасьов.
Суспільство оформление ленты  Урок для суспільства за голлівудським сценарієм Другий тиждень поспіль українці обговорюють погоню поліцейських за BMW, що закінчилася загибеллю Михайла Медведєва, який 10 днів не дожив до свого повноліття, - жителя Боярки, котрий був пасажиром цього автомобіля. Іномарку, в якій на передньому сидінні поруч із водієм був Михайло, розстріляли з близької відстані. За офіційними даними, патрульні витратили три десятки боєприпасів. Представники громадських організацій стверджують, що куль було 77. У цій компанії і в салоні автомобіля хлопець опинився випадково - повертався з чийогось дня народження, і його запропонували підвезти. У машині, крім водія та загиблого, були Максим Кривоніс і Влад Прихненко. Причому суспільство різко розкололося надвоє: одні виправдовують дії поліцейських, доводячи, що це стане наукою решті хвацьких парубків, інші ж вважають, що хлопці не зробили нічого такого, що мало призвести до застосування поліцейськими табельної зброї. Образно кажучи, нічого, за що на людину потрібно направляти пістолет. А загиблий хлопчина, котрого поспішили оголосити знахабнілим мажором, якому закон не писаний, виявився зі звичайної сім'ї. Та й наркотичних речовин у його крові не виявлено. І винен він був, швидше за все, лише в тім, що опинився на передньому пасажирському сидінні, тобто не в той час і не в тому місці. Проти 24-річного Ростислава Храпачевського - водія іномарки, за яким гналися поліцейські в ніч на 7 лютого, котрий збив патрульного, - як стверджує глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе, відкрили кримінальну справу за ст. 345, ч. 2 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу. При цьому Деканоїдзе наголосила, що затримано його не було. Поліцейських, які брали участь у погоні, усунуто від служби, їхню справу розслідує прокуратура. Хоча одразу з боку керівництва МВС та київської поліції було заявлено, що столичні поліцейські під час переслідування автомобіля BMW діяли за законом. Питань, що виникли внаслідок цієї пригоди, дуже багато. В першу чергу українців турбує, чи мав право поліцейський стріляти в цій конкретній ситуації, тобто чи були його дії законними або все-таки має місце перевищення службових повноважень? Це питання обростає іншими, як сніжний ком, що на величезній швидкості летить з гори. Невже не було іншої можливості зупинити автомобіль-порушник, наприклад, застосувати залізні їжаки за ходом руху, крім як розстріляти BMW? Чому стріляли не по колесах, а по лобовому склу? Чому постріли були спрямовані в бік пасажира, тоді як, за логікою, винен водій, який і тиснув на педаль газу? І найголовніше - який урок має винести для себе кожен з учасників інциденту і суспільство загалом? Тому «Аналітична служба новин» (АСН) звернулася до експертів, аби відшукати відповіді на найгостріші питання. «Букет» порушень У ту саму ніч інтернет вибухнув постами, в яких обговорювали те, що сталося. Приміром, на своїй сторінці у Facebook одразу ж висловився народний депутат Андрій Тетерук, який прокоментував ситуацію із застосуванням вогнепальної зброї співробітниками патрульної поліції щодо порушників ПДР на BMW в ніч з 6-го на 7 лютого 2016 року. «По-перше, вживання водієм і пасажирами алкогольних напоїв, - почав перераховувати нардеп, - по-друге, перевищення швидкості в межах міста у кілька разів (до 190 км/год), по-третє, використання автомобіля як предмета вбивства (дві спроби наїзду на поліцейських), по-четверте, виїзд на смугу зустрічного руху (на бульварі Шевченка), по-п'яте, проїзд на червоне світло (вул. Заболотного), по-шосте, невиконання законних вимог співробітників поліції і, наостанок, по-сьоме, в машині знайдено суху речовину, за ознаками наркотичну (це вже справа експертів встановити)». Його колега по парламенту, а заодно радник глави МВС Антон Геращенко теж одразу ж висловився про цей інцидент у Facebook: мовляв, «четверо молодих нероб у стані алкогольного сп'яніння вирішили поганяти містому, щоб показати завзятість молодецьку. Покатушки закінчилися трагедією». Як стверджував на той момент Антон Геращенко, автомобіль BMW мчав зі швидкістю до 190 км/год. Аби зупинити «шумахерів», за тривогою підняли майже два десятки екіпажів патрульної поліції, головним завданням яких було будь-що зупинити автомобіль, котрий становив серйозну небезпеку для людей. При цьому радник Авакова впевнений, що табельну зброю було застосовано поліцейськими відповідно до Закону «Про Національну поліцію». А те, що загинув 17-річний юнак, мабуть, прикре непорозуміння. Адже, за словами Геращенка, «патрульні поліцейські не знали і не могли знати, хто перебуває всередині BMW». Це могли бути як малолітні стрітрейсери, так і викрадачі авто чи небезпечні терористи. Страшно уявити, що сталося б, якби ця BMW на швидкості 190 лоб у лоб зіткнулася з маршруткою, автобусом або з іншим легковим авто». На цьому тлі зрозумілою є реакція міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: «Ми підтримуватимемо поліцейських, які реагують на правопорушення». За його словами, «так, є емоція, так, це перший раз, коли нова поліція застосувала зброю і, на жаль, загинула людина. Але вона загинула не через поліцейських, а тому, що, перебуваючи в неадекватному стані, ці хлопці викликали таку ситуацію». Аваков наголосив, що поліція - це силовий орган, а отже, у випадках, «коли автомобіль рухається зі швидкістю 190 км/год у межах міста, ігнорує попередження з боку патрульних і тікає від нарядів поліції, зброя буде застосовуватися». Але правомірність її застосування в цій конкретній ситуації «тепер має встановити прокуратура». Впевнена у правоті своїх підлеглих і глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе, котра зазначила, то цей інцидент - один з тих, коли поліція мала діяти саме так, як діяла: «Є випадки, коли поліція повинна бути жорсткою. За законом у неї є таке право». Але кількома днями пізніше Деканоїдзе заявила, що не потрібно коментувати дії поліцейських, доки немає результатів розслідування прокуратури. «Відмінність демократичної держави від недемократичної полягає в тому, - сказала вона, - що будь-якій дії, в тому числі за участю поліцейських, має бути дано правову оцінку. В даному випадку цю оцінку повинні дати виключно прокуратура і суд. З огляду на той величезний суспільний резонанс, я хочу заявити, що Національна поліція займає абсолютно відкриту позицію і конструктивно співпрацює зі слідством у правовому полі. Тож дочекаймося закінчення розслідування і оцінки дій поліції прокуратурою». Поліція у своєму праві? З одного боку, дії поліції під час погоні нічним Києвом є цілком законними і правоохоронці мали право застосовувати зброю в такій ситуації, запевнив «Аналітичну службу новин» (АСН) директор Центру досліджень правоохоронної діяльності Олег Мартиненко. Але з іншого, за його ж словами, «поліція могла не застосовувати зброю, адже скільки патрульних автомобілів було задіяно в погоні». Як бачимо, поліція могла і мала право застосувати зброю, але робити в цій конкретній ситуації це потрібно було так, щоб ніхто не постраждав. За словами Мартиненка, необхідно було спробувати блокувати авто, а зі зброєю слід було поводитися так, щоб це не зашкодило іншим людям або майну. «Якщо, наприклад, вони стріляли б у машину (на швидкості в колесо), її б занесло, автомобіль вдарив би дві-три сусідні машини і зупинився, - пояснює експерт АСН. - Поліція заарештувала б водія та пасажирів. Але за шкоду, заподіяну тим двом-трьом вдареним машинам, хто платитиме? Поліцейський. Це він таким чином застосував зброю. Тому на Заході ви не побачите стрілянини по колесах, хіба що в голлівудських фільмах. А в житті там поліція завжди переслідує порушника до останнього, намагаючись його затиснути, аби застосувати зброю таким чином, щоб потім не платити за це. Друга ситуація: якщо ж поліцейські влучили в колеса, машина пішла юзом, вона вдарилася у стовп, внаслідок зіткнення загинув один пасажир та водій. Хто відповідатиме за ці смерті? Поліцейський. Це буде необережне застосування зброї, необережне вбивство. Тому погоні і стрілянина - це голлівудські сценарії. Нормальна поліція так не працює». До речі, поведінка поліцейських, той факт, що вони в такій ситуації застосували зброю, - одна з найбільш обговорюваних тем у соціальних мережах. Приміром, колега Вадим Петрасюк на своїй сторінці у Facebook пише: «Зараз на слуху тема розстрілу поліцією автомобіля і загибелі 17-річного. Хто має рацію/винен, не беруся судити, але «п'ять копійок» підкину. У 90-х до України багато їздили західні місіонери - навчали нас всього-всього. І ментів наших навчали. Пам'ятаю, МВСне начальство повезло журналістів на заміський полігон - там американські інструктори демонстрували, чого навчили, а наші - чого навчилися. Рукопашний бій, техніка затримання, кийки, наручники... І, звісно, стрілянина. Мене (а я з армії пам'ятав наші нормативи з пістолету: грудна мішень, 25 метрів дистанції) здивувало, що американці ставлять мішені на відстані 8-10 метрів. Чому? На це запитання, пам'ятаю, відповідав цілий хор - їхні офіцери, наші офіцери, перекладач. Суть відповіді така: у Штатах копам заборонено застосовувати зброю в людних місцях, якщо «поганий хлопець» перебуває на відстані більше 10 метрів. Навіть, пам'ятаю, лунала фраза типу: «Поліцейський узагалі не повинен виймати пістолет з кобури». По голлівудських фільмах, щоправда, цього не скажеш. Але то ж фільми! Ось я і думаю: може, відтоді щось змінилося й у них? Може, поліцейським дали більше прав? Утім, не впевнений - поліція завжди зарегульована. Цікаво, а в реальному житті вони теж стріляють по машинах, що тікають? Це дозволено інструкціями? Чи теж лише в кіно?» Як навчили, так і отримали Ще одна точка зору, що з’явилася внаслідок погоні зі смертельними наслідками, котра теж має право на життя. Понад те, є дуже недалекою від істини. Як запевнив АСН президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта, від нових поліцейських рано очікувати злагодженої роботи і впевненої поведінки в нестандартних ситуаціях, бо у них було занадто мало часу на підготовку. Саме через це, запевняє експерт, і стався інцидент із погонею зі смертельними наслідками в Києві. Крім відсутності гарної підготовки, за його словами, поліції бракує і якісної зброї. Причому пригоду із гонитвою, зазначив Сергій Шабовта, не можна назвати незвичайною. Але при цьому не було зроблено елементарних речей - навіть вулиці не було перекрито. «Це говорить про те, що злагодженості та координування в масштабах міста немає взагалі. Колись ті самі даішники насправді були досить професійними, вони виставляли кілька кордонів, прораховували всі варіанти і розподіляли сили перехоплення. Причому саме перехоплення, а не погоні по всьому місту із величезним ризиком для людей і з потенційно можливими руйнуваннями, - пояснив фахівець «Аналітичній службі новин» (АСН). - Насправді поліцейські діяли як могли: кинулися навздогін. Пощастило, що не було ще більших нещасть». Експерт вважає, що значною мірою дії поліції були правомірними, адже в авто могли бути, наприклад, терористи: «Те, що машина на величезній швидкості із колосальним ризиком тікала від переслідування, наїхала на поліцейського, свідчить про те, що підозрювати поліції можна було все, що завгодно. Поліцейські діяли в міру своїх сил. Але треба враховувати, що це була ніч, поліція непідготовлена ​​і стріляла з поганих пістолетів «Форт». Це взагалі негідна зброя. Аваков, який списав під нову поліцію стільки грошей, на жаль, не вважав за можливе озброїти поліцейських хорошою зброєю. Він їх одягнув у дорогу форму, взув, а пістолети - погані. Врешті-решт було застрелено хлопця. На жаль, чекати іншої якості роботи від цих поліцейських не доводиться». Підтримує фахівця з питань безпеки й експерт із правоохоронної проблематики Олександр Беца, який вважає, що поліція вчинила правильно, застосувавши зброю під час погоні за BMW по Києву. «Діяльність поліції регулюється законом про поліцію, і там усе визначено: в яких випадках і коли поліція має право застосовувати силу і зброю. У даний момент було створено справді небезпечну ситуацію, коли молоді люди їхали з небезпечною швидкістю. Вони становили загрозу як для транспорту, так і для людей. Тому поліція правильно застосувала зброю, - зазначає він. - Друге питання, чи були якісь альтернативні засоби, аби це припинити? На жаль, якщо ми порівняємо колишню міліцію, коли були можливості швидко задіяти технічні засоби (автобуси, тролейбуси, вантажівки) для того, щоб перегородити дорогу. Раніше машину виводили на околицю міста і залізними перешкодами намагалися зупинити. На жаль, у нової поліції такого досвіду немає. І, можливо, вони не були готові психологічно і практично». Крім того, експерт не виключає можливості помилки під час стрілянини. «Якщо опитати пересічних громадян, чи хочуть вони жити в безпеці, чи не втомилися вони від п'яних мажорів, чи хочуть водії автотранспорту бути впевненими, що на дорозі такі пригоди не трапляться, то я можу сказати, що переважна більшість опитаних скаже одноголосно, що зброю було застосовано правильно, - зазначає Олександр Беца. - Якщо ж ми опитаємо літніх людей, матерів, то вони можуть сказати, що шкода хлопця. Але ми виходимо з того, що глобальна безпека суспільства, пішоходів є значно важливішою за безпеку окремо взятої людини. Тому, якщо виходити з позицій загальної безпеки, дії поліції були правильними». Водночас експерт зазначає, що були помилки і в діях поліції. Наприклад, те, що батькам правоохоронці не повідомили про загибель дитини. «Машина, яка їде 40 хвилин на великій швидкості, - це випадок екстраординарний, тут мають бути і екстраординарні дії, - вважає він. - Складнощі в тому, що поліція не була готова застосувати альтернативний шлях. Звичайно, це складно, спробуйте, приміром, перекрити вулицю Борщагівську - скільки автобусів, тягачів потрібно, щоб зробити це! До того ж виникає проблема, де взяти їх у нічний час. Та й таких навчань у поліції, швидше за все, не було». У тому, що поліція мала діяти інакше, переконаний і генерал-полковник міліції Михайло Корнієнко. «Безумовно, ці хлопці порушили Правила дорожнього руху, поліцейські мали право їх переслідувати і затримувати всіма доступними методами і способами, - пояснює він «Аналітичній службі новин» (АСН). - Єдине питання виникає щодо застосування зброї. З правової точки зору в цьому випадку можна було б діяти інакше: блокувати транспортними засобами, вивести порушників за межі населеного пункту і там уже можна було б застосовувати більш радикальні методи. Найголовніше, що самі по собі дії поліцейських були не дуже професійними. Співробітники ДАІ, котрі працювали раніше, знали, як проводяться такі операції. Перш за все обов'язково про погоню повинен знати черговий диспетчер служби ДАІ, він тоді координує всі дії нарядів, патрульних машин, екіпажів, він знає місто, він знає, як поліцейських скоординувати. Нова поліція ще цього не знає. У цих хлопців багато романтики, але їх треба вчити». Разом з тим Корнієнко наголошує, що за кілька місяців неможливо підготувати працівника, який займається питаннями безпеки дорожнього руху. «Вони не знають, як діяти в екстремальних ситуаціях. Перш за все ситуації треба моделювати. Застосування зброї - це крайній метод, до якого вдаються вже тоді, коли виникає загроза життю самих поліцейських або інших людей. Дії керівництва з оцінки подій теж були не дуже правильними. У таких випадках треба робити висновки дуже обережно, а не казати одразу, що поліція робила все правильно. Ці правопорушники - молоді люди, у них теж є права. Перше, що мало зробити керівництво поліції, - визнати, що саме сталося, і вибачитися перед потерпілими - батьками цього хлопчика. Він постраждав безвинно, він був пасажиром. Дуже погано, коли поліція застосовує зброю, це викликає негативний резонанс. У тій самій Америці після такого обов'язково відбувається службове розслідування, потім судовий розгляд. Думаю, що у нас теж без суду не обійдеться. Деканоїдзе зазначила, що діям працівників буде дано відповідну оцінку, і вибачилася перед батьками загиблого хлопця. Це правильно, але потрібно було, щоб заява пролунала трохи раніше. Крім того, не можна на цьому спекулювати, адже деякі політики вже намагаються по-своєму оцінювати зазначені події», - зробив висновок Михайло Корнієнко. Зброя була зайвою До речі, особливо активно обговорюють, коли поліція може стріляти, не лише пересічні українці, які сприймають те, що сталося здебільшого емоційно, а й правознавці, а також екс-співробітники ДАІ, тобто люди, котрим доводилося брати участь у подібних перегонах особисто. Якщо говорити про емоції, то якраз вони розкололися надвоє: половина народу звинувачує поліцейських у тому, що вбивство сталося з їхньої вини і воно не було виправданим, симпатії другої частини - на боці патрульних: мовляв, молодці, хлопці, показали, що не тільки бити службові машини вміють і фотографуватися з охочими, а й покарали п'яних шибайголов - аби іншим не кортіло. Юристи ж у своїх оцінках є набагато стриманішими. Приміром, за словами колишнього даішника Ігоря Ломатіна, не було навіть підстав для власне гонитви. «Побачили вони, що хлопці сідають у машину з пляшками, але це формально не порушення, - пояснює він. - Я б особисто передав номер автомобіля та інформацію найближчим патрулям, аби простежили, як вони поводитимуться на дорозі. Якщо створять загрозу, тоді вживати заходів, оголошувати план-перехоплення. А якби вони поїхали рівно і 60 кілометрів на годину? Інша річ, якби поліцейські отримали орієнтування, що ця машина вже скоїла ДТП». Якщо застосовується зброя, то у смертельних наслідках винні поліцейські, вважає екс-начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. А під час поліцейської погоні зі смертельним фіналом у Києві, за його словами, застосовувати зброю у жодному разі не можна було, адже таких погонь щоночі може бути багато, і вони не можуть закінчуватися стріляниною, тим більше зі смертельними наслідками. «Застосування зброї - це виняткова міра, - наголосив експерт у коментарі АСН, - у цій ситуації підстав для застосування зброї не було. Як мали вчинити? Зрештою, відпустити: таких мажорів їздить містом щоночі сотні. Не варто вдавати з себе героїв бойовиків, як це зробили хлопці. Хотілося б, щоб той позитив, який ішов від нової, культурної, інтелігентної поліції, залишався». Вовк упевнений, що необхідне ретельне розслідування. «Треба, щоб люди зрозуміли, що це - окремий конкретний випадок, з яким розбиратимуться, - пояснив він. - Я сподіваюся, що об'єктивно розберуться, адже, за великим рахунком, у смерті цієї людини, хоч би ким він був, винні поліцейські. Але це не означає, що нова поліція не має права на життя. Треба враховувати, що застосування зброї - це виняткова міра. Якщо таке заохочують і роблять заяви, що це правильно, - отже, стрілятимуть. А завтра мажором зроблять кого завгодно - навіть наших дітей. Не має значення, 77 там пострілів чи один. Одна куля - це одне життя як мінімум. Треба заборонити застосовувати зброю, дозволити тільки у виняткових випадках - напад на поліцейського, напад на іншу людину, вбивство». Експерт зазначає, що саме цей трагічний випадок зі смертю молодої людини дав привід для того, щоб обговорити проблему і п'яних за кермом у тому числі. «Треба, щоб молоді люди зрозуміли, що їм не все дозволено, що їхні красиві обличчя і фігури ще не означають, що вони можуть робити все, що завгодно», - підсумував Вовк. Згоден із тим, що виправдовувати вбивство, навіть якщо за кермом - порушник, не можна, і політик Олександр Доній. «Що стосується конкретних осіб, має бути службове розслідування, - зауважив він у коментарі «Аналітичній службі новин» (АСН). - Зараз мене хвилює кілька речей. По-перше, що у спробах пояснити цей інцидент постійно змінюються версії. То казали, що з машини стріляли, потім уже такої інформації не було. Потім говорили, що це мажори, а виявилося, що це хлопець фактично з ПТУ - з боярського аграрного коледжу. Тобто якраз порушується питання зменшення довіри, бо постійно інформація змінювалася, щоб виправдатися. Крім того, якщо справді було 77 пострілів, то було використано 9-10 магазинів. Очевидно, що стріляло багато людей по автомобілю. Чим викликана була така модель поведінки, якщо цей автомобіль їхав не з місця злочину, не скоїв наїзд на когось, не було ані пограбування, ані вбивства? Тобто виникає питання адекватності дій». Як бачимо, хоч на багато запитань відповіді й пролунали, головне поки що так і висить у повітрі. Тому хочеться вірити, що суспільство почує на нього відповідь після завершення розслідування, яке буде доведено до логічної крапки, а не спущено на гальмах, що спостерігалося раніше, коли йшлося про чистоту мундира. І байдуже, чи це білий халат лікаря, чи форма поліцейського, чи костюм чиновника високого рангу.
оформление ленты  Блог: 
Економіка Сергій Таран Заборона на транзит російських фур тільки на користь українському суспільству Постанова уряду про тимчасове призупинення транзиту російських вантажівок через територію України буде тільки на користь українському суспільству та економіці. Це прояв того, що українці не хочуть миритися з агресією РФ. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір», директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран. «Це публічна діяльність громадянського суспільства щодо протидії агресії Росії. Я не думаю, що це істотно вплине на економіку України або Росії. Це просто прояв того, що громадянське суспільство не готове миритися з тією агресією, яка йде з Росії. І якби це рішення уряд ухвалив раніше, то такого напруження не було б. Не думаю, що це було небажання уряду, просто руки не доходили. А тепер дійшли», - розповів експерт. Політолог упевнений, що ця ситуація закінчиться наступним віддаленням української і російської економік одна від одної. На його думку, це призведе тільки до позитивних наслідків. «Це в наших інтересах, оскільки ми зможемо відірватися від тієї економіки, яка нам постійно виставляє політичні умови, а зараз вже і територіальні. Думаю, що єдине, що дуже критично, щоб це питання не завдало шкоди відносинам між Євросоюзом і Україною. Не треба забувати, що частина цих вантажів іде в Європу. І дуже не хотілося, щоб Україна виявилася винною в цьому питанні і відповідальність за це лягла на неї. Якщо Україна вдало проведе переговори, передовсім не з Росією, а з ЄС, то думаю, що це буде тільки на користь українському суспільству», - резюмував Таран.
Політика оформление ленты  16 лютого. Останнє слово без уряду «16 лютого. Останнє слово Кролика», – з таким написом розмістили політичні дотепники бігборди у столиці. Їх не так багато, як попередніх «Біжи, Кролику, біжи!». Та й особливого розголосу вони не мали. І цікавіше інше: у переддень парламентської «екзекуції» уряду Арсенія Яценюка слово взяли інші люди. То таким буде останнє слово? Чи відставлять уряд? Розбиралась «Аналітична служба новин» (АСН). Неперша скрипка Вранці увагу від погоджувальної ради ВР відволікла відставка під камери: заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив про те, що йде з прокуратури, зазначивши, що нинішнє керівництво ГПУ перетворило її на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-які спроби змінити цей стан речей усередині прокуратури одразу і показово переслідуються. Але основним меседжем були не звичні вже для українського вуха слова про безлад і кумівство або відповідь з ГПУ зі звинуваченням у самопіарі, а те, що Касько зазначив – перед звільненням провів консультації з іноземними партнерами, і про висновок, що іншого шляху немає. До того ж не забарилася реакція із Заходу. Посол США в Україні Джеффрі Пайетт вважає, що звільнення заступника генерального прокурора України Віталія Каська загрожує зупинкою реформ в Україні, про що він написав у Twitter, акцентувавши, що Україна заслуговує на очищену судову систему. Додавши, що потрібна правова реформа на всіх рівнях, аби зупинити корупцію, яка поширює кумівство. Не партнером єдиним Як реагуватиме Президент України Петро Порошенко на ситуацію? Важко спрогнозувати. З одного боку, із Заходом сваритися не варто. Та з іншого – Шокіна він береже в ГПУ як зіницю ока. І, нагадаємо, на прес-конференції 14 січня 2016 року Петро Олексійович однозначно заявив: генпрокурор має захист від звільнення, він не відповідає за «посадки» корупціонерів, бо для цього є Антикорупційне бюро та спеціалізована незалежна Антикорупційна прокуратура. «Я не йтиму шляхом, коли ми будемо міняти кандидатів на посаду генерального прокурора», - сказав місяць тому Порошенко, попередньо зауваживши, що за 25 років незалежності не знайти жодного генерального прокурора, яким було б задоволене суспільство, ефективністю якого був би задоволений український народ. З чого напрошується висновок, що це коло Порошенко розривати не хоче. А як же ж заяви у Мюнхені? Слова про намагання побудувати антикорупційну систему, побудувати незалежний суд, без корупції, незалежний від політичного впливу? Вони розраховані на конкретного слухача? На кого тоді саме, якщо врахувати, що Порошенко говорив, мовляв, Національне антикорупційне бюро почало свою роботу? Зокрема, про виявлення тих, хто брав хабарі на рівні міністрів, і наявність кримінальних справ стосовно українських парламентарів, ба навіть проти колеги з БПП. Ворожіння на зорях Та це питання не кількох днів. Зараз хотілося б зрозуміти, як діятимуть порошенківці у парламенті відносно Яценюка, який стверджує: «Я - партнер Президента, якщо мій партнер Президент також хоче бачити прем'єра партнером». Можливо, це питання вже вирішене. Але не виключено, що остаточно стратегія відшліфовуватиметься на вечірньому засіданні фракції БПП за участі Президента, яке має відбутися сьогодні, 15 лютого. Сценарії можуть бути різними. Не виключено, що питання недовіри уряду Яценюка дещо відкладуть, аби не нервувати західних партнерів, котрі, звісно, вже сидять у печінках багатьом, але, як кажуть, хто платить, той і замовляє музику. А для того, щоб зберегти гарне обличчя при поганій грі, імітувати єдність парламенту, а особливо життєздатність коаліції, гарно та з помпою 16 лютого ухвалять так звані єврозакони. До того ж звіт уряду може бути зірвано. Витівка, як зі Степаном Барною, квітами, спробою винести Яценюка з Ради вже не пройде. Так само, як і арешт у стінах парламенту, як це було під час ще одного загострення «любові» в лавах більшовиків. Тоді, нагадаємо (а це було 17 вересня 2015 року), до ВР прибув Шокін, і хоч як сильно кричав «радикальний» лідер Олег Ляшко, що тільки через його труп зможуть затримати Ігоря Мосійчука, той усе-таки опинився в руках правоохоронців, а депутати на певний час стали тихішими і чемнішими, обговорювали здебільшого інших імовірних фігурантів «списку Шокіна». Травневі свята Та є думка, що значення 16 лютого 2016 року у нас надто перебільшують. Як пояснив АСН політолог Кость Бондаренко, звіт уряду парламентарі можуть заслухати, і не закріплюючи голосуванням, просто взяти до відома. «Є така формула, коли звіт уряду просто беруть до відома, не приймаючи щодо нього ані позитивного, ані негативного рішення. Тоді уряд – підвішений. І питання його недовіри може бути порушено будь-якої миті», - пояснив він. Додавши, що завтра «екзекуції» Яценюка і команди не відбудеться, зокрема через очікування траншу МВФ, позиції західних партнерів, якій себе протиставляти нині ніхто не хоче. Він прогнозує, що гра «Відправ у відставку Яценюка» триватиме ще кілька місяців. «Думаю, ще до травня це триватиме. А коли стане зрозуміло, що накопичується критична маса незадоволення урядом, за наявності політичного рішення – буде відставка. Чи не сприйме це Захід як посилення Порошенка? Якщо це буде Володимир Гройсман чи Наталія Яресько – це не посилення Президента, а створення альтернативних моделей управління економікою», - зазначив політолог, який переконаний, що дочасні парламентські вибори цього року неминуче будуть, а для того, щоб вони відбулися восени, Арсенія Петровича треба відправити у відставку у травні місяці. Президент – наше все У свою чергу політик Олесь Доній зауважив, що хоч зміна уряду – питання, яке перезріло, нині вона не приведе до бажаних наслідків. «З одного боку, Арсенія Яценюка через його психологічні характеристики, нездатність відстоювати інтереси населення, а лише – олігархату, не можна було пускати навіть на посаду не те що прем’єра, а міністра. З іншого, олігархізація і корупція мають вінцем проблеми не уряд і ВР, а Президента. І сподівання населення, що від зміни уряду розпочнуться зміни у житті – не реалістичні. Адже мета кадрових ротацій – поставити на додаткові фінансові потоки своїх людей. На верхівці піраміди стоїть не Ігор Кононенко, а Петро Порошенко», – стверджує політик, який переконаний, що без дострокових перевиборів президента решта кроків, ба навіть розпуск ВР – як мертвому припарки. Доній каже, що прогнозувати щось – справа марна: «У нас лише ілюзія демократії, рішення приймаються не у ВР, а у кабінеті Президента. Верховна Рада – це стадо кнопкодавів. Чи є голоси за відставку уряду і призначення нового прем’єра - невідомо, ще рахують. Не виключено, що Яценюка шантажуватимуть, аби він пішов на максимальні поступки, дав міністерські посади, за якими є фінансові інтереси». Після дощику в четвер У тому, що очікувати надзвичайних подій від вівторка не слід, переконаний також і Тарас Чорновіл: «У нас якась фетишизація 16-го числа. Буде звіт уряду, скандальний або не скандальний. Але ймовірність винесення питання недовіри КМУ в цей день досить низька. Хоча б тому, що в першій половині дня матимемо надважливі закони, щодо яких є цейтнот: їх треба ухвалити саме завтра, інакше рішення стосовно нашої безвізи у Європі може бути перенесено аж на після проведення референдуму в Нідерландах – а це ризик. А сумістити в один день ці законопроекти і недовіру – неможливо». Чорновіл прогнозує, що питання недовіри Яценюку та його Кабміну може бути винесено до сесійної зали не раніше четверга, 18 лютого. І наполягає, що нечесно стверджувати, що МВФ – за Яценюка. «Якщо швидко буде створено новий уряд, у якому, приміром, буде Яресько, то проблеми з отриманням траншу не існує. Що ж стосується заяв деяких послів, то тут є речі, які мають більш корпоративний характер. Адже не з великого задоволення Петро Олексійович і БПП майже всю свою квоту в КМУ віддали іноземним представникам. Вони йдуть шумно у відставку, прямо б’ючи по Порошенку. І таке відчуття, що є намагання зберегти максимально зовнішнє управління». Та водночас політик каже, що зірвати звіт уряду буде важко: «Це може бути зроблено хіба що тими, хто має вплив на ляшківців, яким важливо не засвітитися у підтримці КМУ, продемонструвати, як вони його ненавидять. Можливо, під час виступу Яценюка радикали прорвуться до трибуни, заблокують ВР із криками «Геть!». Це може відтягнути ситуацію та запустити нові торги».

Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів




/-1,2399010658264-/ /-pc-/
Top