рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
12
Квітня
2016
12 Квітня
12 Квітня
01:21
Політика
Гройсман погодив майже всі позиції в новому уряді
Володимиру Гройсману вдалося узгодити практично всі позиції у новому Кабінеті міністрів. Про це у себе в Twitter написав прес-секретар Гройсмана Дмитро Столярчук. «Сьогоднішній результат переговорів з формування КМ. Практично всі позиції узгоджено. Гройсману вдалося відстояти реформаторське ядро в новому уряді», - написав він. Як повідомляє РБК-Україна, Гройсман погодився на те, щоб першим віце-прем'єром у його Кабміні став заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. Водночас Гройсман отримає можливість призначити п'ять своїх міністрів, троє з яких - вихідці з його вінницької команди. Зокрема, крім Володимира Кістіона, Олександра Реви і Олександра Саєнка, у квоту Гройсмана увійдуть заступник голови МЕРТ Юлія Ковалів, яка висувається на голову Мінекономрозвитку, і ще один заступник голови МЕРТ Максим Нефьодов, чия кандидатура пропонується на посаду міністра охорони здоров'я. Раніше повідомлялося, що голова Верховної Ради Володимир Гройсман відмовився очолити уряд.
12 Квітня
01:33
Політика
Нардеп: Все добре, Гройсман - прем'єр
До кінця сьогоднішнього дня в Україні має з'явитися новий уряд. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат Олексій Гончаренко. «Усе добре. Гройсман - прем'єр. Настало 12 квітня - День космонавтики і, сподіваюся, день визволення України від політичної кризи. До кінця дня у України має бути новий уряд», - написав Гончаренко. Раніше повідомлялося, що Володимиру Гройсману вдалося узгодити практично всі позиції у новому Кабінеті міністрів.
12 Квітня
01:42
Події
У Туреччині вибухнув замінований автомобіль
Начинений вибухівкою автомобіль вибухнув на базі жандармерії в місті Хані турецької провінції Діярбакир. Про це пише ТАСС із посиланням на газету Hurriet. За твердженнями її джерел у структурах безпеки, теракт здійснили бойовики Робочої партії Курдистану (РПК). Згідно з даними Hurriet, в результаті атаки кілька людей постраждали. Точна інформація про кількість поранених поки невідома, також не говориться про те, чи є загиблі. До місця події направлено велику кількість карет швидкої допомоги. За свідченням очевидців, вибух був настільки сильний, що були пошкоджені сусідні будівлі.
12 Квітня
09:02
Події
Бойовики 79 разів обстріляли позиції сил АТО
За минулу добу бойовики 79 разів обстріляли позиції сил антитерористичної операції. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, терористи, обстрілюючи з мінометів наші позиції в районах Пісків, Майорська, Зайцевого, Луганського, Кам'янки, 16 разів наносили вогневі удари калібром 120 мм і 82 мм. Найбільш активні дії ворога спостерігалися біля Авдіївки, де противник із мінометів і зброї меншого калібру 19 разів обстрілював наші позиції. Також неодноразово найманці вели вогонь в напрямку Станиці Луганській, Невельського, Дослідного, Гнутове, Зайцеве і Мар'їнки.
12 Квітня
09:12
Події
У пошуках «українських шпигунів» бойовики вбили чотирьох мирних жителів
Керівництво «ДНР» підвело підсумки проведеної в березні у Донецьку операції «Нічне місто» з пошуку і знешкодження «українських шпигунів». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, за підсумками операції під час комендантської години бойовиками було застрелено чотирьох місцевих жителыв (в т.ч. одну жінку) - всі вони були визнані «агентами СБУ і Правого сектора». «Результати операції були визнані успішними, прийнято рішення про проведення подібних операцій у низці інших населених пунктів - Макіївці, Горлівці тощо», - написав Тимчук.
12 Квітня
09:18
Суспільство
Росія прислала бойовикам чергову партію танків і бронетехніки
На окуповану територію Донецької області з Росії прибули чергові партії зброї, техніки та ПММ. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. За його словами, протягом двох останніх діб із РФ у «ДНР» через Іловайськ прибуло близько 430 тонн дизельного пального, до 10 одиниць автомобільної техніки, 12 одиниць танків і 18 одиниць іншої броньованої техніки. «У Дебальцевому проведено розвантаження прибулих із Росії п'яти вагонів із боєприпасами. Для потреб «ЛНР» у Краснодон прибуло дві цистерни з бензином», - написав Тимчук.
12 Квітня
09:29
Суспільство
Під Києвом знайшли авто зниклого Тараса Познякова
У селі Новосілки Києво-Святошинського району виявлено Audi зниклого жителя Львова Тараса Познякова. Про це пише «Сегодня» з посиланням на власні джерела в правоохоронних органах. Як повідомляється, авто було виявлено в боксі гаражно-будівельного кооперативу. Зараз територію біля авто огороджено, правоохоронці чекають на приїзд криміналістів. Нагадаємо, 4 квітня по шляху зі Львова до Києва пропав Тарас Позняков. Перед цим він взяв попутників і з тих пір на зв'язок не виходив.
12 Квітня
09:35
Суспільство
У Маріуполі затримано інформатор бойовиків
У Маріуполі затримано інформатор бойовиків «ДНР». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зловмисник збирав і передавав бойовикам інформацію про місця дислокації і маршрути переміщення військової техніки і особового складу підрозділів сил АТО. «Під час проведення обшуку за місцем проживання інформатора працівники спецслужби вилучили гранату РГД-5, 33 мобільних тeлeфони, 12 сім-карт різних мобільних опeраторів, які використовувалися для зв'язку з терористами», - йдеться в повідомленні. Правоохоронці також виявили вісім usb-накопичувачів, три мікро SD-карти, комп'ютер, на якому зберігалися скріншоти карт із позиціями підрозділів Збройних сил України. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 256 Кримінального кодексу України.
12 Квітня
09:43
Суспільство
Депутат Святогірської міськради зберігав удома арсенал боєприпасів
У Святогірську у депутата міської ради виявлено арсенал боєприпасів. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, під час обшуків його будинку та двору правоохоронці вилучили гранатомет РПГ-22 російського виробництва, близько 400 грамів пластиду, дві двохсотграмові тротилові шашки, три гранати Ф-1 з запалами, два електродетонатори та декілька патронів. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 КК України.
12 Квітня
09:50
Суспільство
Ніч у Станиці Луганській пройшла спокійно
Минула ніч у Станиці Луганській пройшла спокійно. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. При цьому він зазначив, що вчора вдень з 10:00 до 13:00 стався обстріл зі стрілецької зброї. Раніше повідомлялося, що позаминулої ночі бойовики обстріляли Станицю Луганську зі стрілецької зброї і 82-мм мінометів.
12 Квітня
10:05
Політика
Питання відставки Яценюка відсутнє на порядку денному парламенту
Зараз питання про відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка у порядку денному засідання Верховної Ради немає. Відповідну інформацію розміщено на сайті парламенту. Згідно з порядком, депутати мають намір розглянути близько 40 законопроектів, проте питання відставки голови уряду серед них немає.
Блог:
Думки
10:09
Політика
Георгій Учайкін
У МВС думають виключно про свої комерційні інтереси, а не про рівень громадської безпеки
Надання конституційного права на збройний захист, реальне реформування системи правоохоронних органів та боротьба проти бізнес-інтересів у МВС зможуть допомогти розв'язати проблему зі зростанням злочинності в країні. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів голова наглядової Ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін. «Зростання злочинності в країні, де іде війна, - це очевидний факт. Крім того, орган, який називається «поліція-міліція», зовсім не працює над цим питанням. Точніше, вони не знають, як діяти в такій ситуації. Вони думають виключно про свої комерційні інтереси, а не про рівень суспільної безпеки. Тому їх так вабить монополія на ринку охоронних послуг, корупційні оборудки із травматичною та нагородною зброєю, охоронною діяльністю і контролем ринку нелегальної зброї», - сказав експерт. На думку Георгія Учайкіна, реформа правоохоронних органів не допомогла стримати зростання злочинності, бо відбувся лише ребрендинг структури, а не повне її перезавантаження. «За деякими позиціями у нас рівень злочинності зріс на 500%. Тим більше поліція приховує інформацію про такі факти. У МВС вдають, що все нормально, що «йде складна реформа, тому потрібно ще трохи потерпіти». У такій ситуації людина починає думати, як їй убезпечити себе, де дістати зброю, щоб уберегти себе. Логіка громадян проста - вони хочуть вижити, і їм плювати на будь-які декларації», - підкреслив експерт. Він також зазначає, що насправді керівникам правоохоронних структур не цікава думка громадян про надання права на носіння зброї. «Фактично ці люди не визнають права українських громадян на збройний захист. Вони продовжують розповідати громадянам, що вона їм не потрібна, а людей буде захищати поліція. При цьому українці давно вже висловили свою точку зору щодо права громадян на захист, про що свідчить і петиція до Президента, і результати соціологічних опитувань, згідно з якими від 60 до 80% підтримують надання права на зброю. Було втрачено чудову нагоду для розвитку самої збройової галузі, що могло допомогти залучити людей на нові робочі місця, дати можливість розвитку всієї інфраструктури. Але все впирається в те, що хтось хоче на цьому заробляти», - заявив Учайкін. На думку експерта, єдиним варіантом змін у правоохоронній системі і зниження рівня злочинності на вулицях українських міст буде повне і системне реформування відомства, відділення бізнес-інтересів і посадових зобов'язань, а також нульова толерантність до корупції і «зв'язків» у вищих посадових колах. «Потрібно провести справжню реформу Міністерства внутрішніх справ. Людина, яка має очолити це відомство, не повинна мати бізнес-інтересів, але їй потрібно буде діяти надзвичайно жорстко: починати садити спочатку всіх колишніх заступників чинного голови МВС. Треба терміново «детінізувати» усі незаконні доходи - від проституції до легких наркотиків, адже це вони контролюють ці сфери», - сказав Учайкін.
12 Квітня
10:16
Суспільство
Бойовиків почали лякати американськими безпілотниками з розпилювачами секретного вірусу
На окупованій території Донецької області бойовиками проводиться інформаційна кампанія щодо нібито використання ЗСУ «американських БПЛА» з розпилювачами секретного вірусу. Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук. «У середовищі бойовиків поширюються чутки, що БПЛА забезпечені розпилювачами якогось секретного вірусу, виведеного в лабораторіях армії США. Характерно, що слідом за підрозділами терористів «ДНР» подібні чутки активно поширюються і серед місцевого населення в прифронтових районах окупованої території - в «МДБ ДНР» надходять звернення від громадян з «повідомленнями» про подібні БПЛА», - написав Тимчук.
12 Квітня
10:21
За кордоном
У Ємені біля футбольного стадіону стався вибух: загинуло п'ятеро людей
Біля футбольного стадіону в єменському місті Аден прогримів вибух. За попередніми даними, в результаті вибуху загинули п'ять осіб, передає AFP. Імовірно, вибуховий пристрій привів у дію терорист-смертник. Як повідомив агентству представник силового відомства країни, терорист вибухнув поруч із натовпом новобранців, які прямували на військову базу. Поки жодне угрупування, що діє в регіоні, не взяло на себе відповідальність за вибух. Нагадаємо, з минулого року коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією веде військову операцію в Ємені з ліквідації угруповань повстанців-хуситів і відновлення влади президента Абд-Раббі Мансур Хаді, який втік із країни у січні після захоплення хуситами столиці Ємену.
12 Квітня
10:29
Політика
Нардепи Рудик і Міщенко увійшли до складу БПП
Позафракційні депутати Сергій Рудик та Сергій Міщенко увійшли до складу фракції «Блок Петра Порошенка». Про це повідомляє Деловая столица. Народний депутат Сергій Міщенко увійшов до фракції «Блок Петра Порошенка», завдяки чому в парламентській коаліції є 226 голосів, необхідних для ухвалення рішень у сесійній залі. Більшість членів фракції проголосували «за» вступ позафракційного нардепа. Проти вступу Міщенко проголосував Мустафа Найєм, утрималися Наталія Новак, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук. Нагадаємо, що раніше фракція «Блоку Петра Порошенка» на засіданні проголосувала за включення до свого складу трьох нардепів - позафракційних Юрія Бублика і Сергія Рудика, а також представника групи «Воля народу» Андрія Немировського.
12 Квітня
10:33
Політика
Нардеп оголосив склад Кабміну Гройсмана
На засіданні фракції БПП Юрій Луценко оголосив новий склад Кабінету міністрів. Як пише РБК-Україна, на своїх посадах залишаться: міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр юстиції Павло Петренко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак. За словами голови БПП, на посаду першого віце-прем'єра буде запропонований Віталій Ковальчук, на пост віце-прем'єра з євроінтеграції - Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єра з гуманітарних питань - Павло Розенко, міністра Кабіміну - Олександр Саєнко, міністра освіти - Лілія Гривневич, міністра соцполітики - Максим Нефьодов, міністра фінансів - Олександр Данилюк, міністра охорони здоров'я - Андрій Рева, міністра інфраструктури - Володимир Омелян, міністра екології - Остап Семерак, міністра аграрної політики - Тарас Кутовий.
12 Квітня
10:45
Суспільство
У ЗСУ нарахували 20 тисяч бажаючих служити за контрактом
Кількість бажаючих, які хочуть укласти контракт зі Збройними силами України, на сьогодні становить близько 20 тисяч військовослужбовців. Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Олексій Чорнобай. «За минулий тиждень бажання підписати контракт зі Збройними силами України виявило близько 500 громадян, в тому числі - строковики і мобілізовані військовослужбовці. Таким чином, від початку року кількість бажаючих вступити на військову службу за контрактом у ЗСУ склала майже 20 тисяч осіб. Контракт підписали понад 18 тисяч військовослужбовців», - повідомив спікер Міністерства оборони. Як повідомлялося раніше, на контракт у ЗСУ щодня призивається близько 200 осіб.
12 Квітня
10:49
Події
У Сирії розбився російський вертоліт
Ударний вертоліт Мі-28Н Повітряно-космічних військ Росії зазнав катастрофи в Сирії, два члени екіпажу загинули. Як пише ТАСС, аварія сталася в ніч із 11 на 12 квітня при виконанні польотів у районі міста Хомса. «Згідно з доповіддю з місця аварії, вогневого впливу на вертоліт не було», - заявили в Міноборони РФ. На місці катастрофи працює оперативна група фахівців із розслідування льотних пригод.
12 Квітня
10:55
За кордоном
Поліція Берліна провела поліцейський рейд: заарештовано шістьох підозрюваних
Спецоперація з участю 200 поліцейських і 60 спецназівців пройшла в Берліні сьогодні рано вранці. Про це повідомляє Deutsche Welle. Під час операції було проведено обшуки в 16 квартирах у районі Нойкельн та інших частинах міста, повідомив представник прес-служби берлінської поліції Штефан Редліх (Stefan Redlich). Метою операції став великий сімейний арабський клан, члени якого підозрюються у низці тяжких злочинів, зокрема в замовному вбивстві і пограбуванні в найбільшому елітному універмазі Європи KaDeWe. Подальших подробиць прес-служба поліції не повідомила. Щодо шести осіб віком від 20 до 56 років було виписано ордери на арешт. Трьох підозрюваних затримано.
12 Квітня
11:02
Політика
У «Народному фронті» заявили про можливий зрив переговорів щодо Кабміну
Депутат від фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар зазначила, що затягування процесу з формування нового складу Кабміну може призвести до того, що всі домовленості будуть зруйновані. Про це передає видання Politeka. Також Сюмар додала, що за відставку прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка парламент голосуватиме сьогодні у другій половині дня. Раніше це питання розглядатися не буде, оскільки зараз фракція «Блок Петра Порошенка» проводить засідання, яке може затягнутися на декілька годин. «Зараз у БПП проходить засідання фракції. Вони говорять про логіку подальшого процесу. У нас були домовленості. Ми розуміємо логіку, як це має прийматися, який повинен бути пакет постанови, ми хочемо тільки поспілкуватися з кандидатами на посаду міністрів від БПП на фракції. Це питання кількох годин. Думаю, у другій половині дня ми вийдемо на результативне голосування», - розповіла нардеп. Як повідомлялося раніше, сьогодні буде створено нову парламентську коаліцію, а також внесено кандидатуру нового прем'єр-міністра.
12 Квітня
11:15
Суспільство
В Україні буде створено військову поліцію
Міністерство оборони України (МОУ) підготувало проект закону про Службу військової поліції України, яка матиме юридичні повноваження вести досудове слідство, оперативно-розшукову діяльність і здійснювати інші функції. Про це на брифінгу заявив спікер Міноборони України Олексій Чорнобай. «Військова поліція стане правоохоронним органом, відповідальним за заходи щодо запобігання, виявлення, припинення та досудового розслідування злочинів, спрямованих проти порядку несення військової служби, розкрадання та інших правопорушень у Збройних силах України», - повідомив Олексій Чорнобай. Як уточнив представник міністерства, органи Військової поліції України матимуть юридичні повноваження вести досудове слідство, оперативно-розшукову діяльність і здійснювати інші функції, які значно сприятимуть боротьбі з військовими правопорушеннями і посилять особисту відповідальність військовослужбовців. «Існуюча система органів досудового розслідування в зоні АТО не забезпечує ефективного і оперативного розслідування військових злочинів, що негативно позначається на стані боєготовності військових частин», - заявив спікер Міністерства оборони. Відзначається, що зараз Міністерство оборони України підготувало проект закону про Службу військової поліції України. У відомстві уточнили, що орієнтовний термін її введення - кінець 2018 року.
12 Квітня
11:22
Економіка
Міноборони змогло попередити розтрату держкоштів на 335 мільйонів гривень
Військове представництво Міноборони попередило надмірні витрати бюджетних коштів на суму понад 355 мільйонів гривень. Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив прес-секретар Міністерства оборони України підполковник Олексій Чорнобай, передає офіційний портал уряду. Ефективне виконання державного оборонного замовлення на вітчизняних підприємствах, в організаціях та установах забезпечують військові представництва Міністерства оборони України. «Від початку року військові представництва Міноборони проконтролювали якість ремонту і виробництва і прийняли для Міністерства оборони України продукцію оборонного призначення на суму близько 750 мільйонів гривень, а для інших силових структур - майже за 947 мільйонів гривень. За надання цих послуг до спеціального фонду Міністерства оборони України зараховано 2 287 000 гривень», - повідомив спікер МО України. Крім того, від початку року військові представництва Міноборони запобігли надмірним витратам бюджетних коштів виконавцями державного оборонного замовлення на суму понад 355 мільйонів гривень.
12 Квітня
11:30
Події
Терористи обстріляли КПВВ «Мар'їнка»
Сьогодні вночі бойовики обстріляли контрольний пункт в'їзду і виїзду в районі Мар'їнки. Про це повідомляє державна прикордонна служба України. «Сьогодні вночі з боку н.п. Олександрівка російсько-терористичні війська здійснили обстріл зі снайперської зброї КПВВ «Мар'їнка». Прикордонники у відповідь вогонь не відкривали. Постраждалих немає», - повідомили в службі. Як відомо, в Луганській області постійні обстріли пункту «Станиця Луганська» ставали причиною його закриття.
12 Квітня
11:37
Політика
Опубліковано текст заяви Яценюка про відставку
Оприлюднено заяву Арсенія Яценюка про відставку з поста прем'єр-міністра. Фото на своїй сторінці в Facebook опублікував народний депутат Леонід Ємець. «Відповідно до ст.115 Конституції України та з метою подолання політичної кризи й відновлення діяльності коаліції заявляю про свою відставку з поста прем'єр-міністра України», - йдеться в заяві. Нагадаємо, що цю заяву підписано Яценюком 10 квітня. Згідно з штампом секретаріату Верховної Ради, документ надійшов до парламенту 11 квітня.
12 Квітня
11:43
Політика
Російські лікарі оцінили стан здоров'я Савченко як задовільний
Стан народного депутата, льотчиці Надії Савченко, яка перебуває в ув'язненні в Росії, задовільний, екстреної госпіталізації вона не потребує. Такий висновок зробили лікарі, які відвідали Савченко, повідомляє РИА Новости. «За результатами проведеного огляду та клініко-інструментальних досліджень лікарський консиліум оцінив стан здоров'я Савченко як задовільний, екстреної госпіталізації не потребує. При цьому вона залишається під динамічним наглядом лікарів-фахівців і продовжує отримувати необхідну підтримуючу терапію», - йдеться у заяві лікарів.
12 Квітня
11:51
Події
Поліція Харкова заарештувала чоловіка, який напав на поліцейського
У Харкові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тілесних ушкоджень працівникові правоохоронних органів. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Харківській області. «Під час патрулювання Київського району працівники патрульної поліції виявили громадянина, який порушив Правила дорожнього руху і керував автомобілем у нетверезому стані. Правоохоронці зупинили транспортний засіб і склали протокол», - йдеться в повідомленні. Поліцейські запропонували чоловікові проїхати на медичний огляд для встановлення стану алкогольного сп'яніння. Перебуваючи в службовому автомобілі, 36-річний чоловік завдав кілька ударів в обличчя працівнику патрульної поліції. Слідчим відділенням Київського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Наразі затриманий перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.
12 Квітня
12:02
За кордоном
Парламентський комітет Бразилії проголосував за початок процедури імпічменту Президента
Комісія нижньої палати Конгресу Бразилії прийняла постанову про початок процедури імпічменту проти президента країни Ділми Русеф, обвинуваченої в порушенні бюджетного законодавства для підтримки свого переобрання 2014 року. Про це повідомляє британське видання The Guardian. На користь імпічменту висловилися 38 представників комісії. Голосування в нижній палаті парламенту намічено наступного тижня. У разі, якщо дві третини депутатів проголосують «за», питання про імпічмент надійде на розгляд у верхню палату парламенту - Сенат. Рішення в Сенаті буде вважатися прийнятим, якщо за цю постанову проголосує проста більшість парламентаріїв. Якщо сенатори висловляться на підтримку імпічменту, Русеф буде негайно позбавлена повноважень на час судового процесу, який може тривати до півроку. Обов'язки президента виконуватиме віце-президент Мішел Темер. «Для Бразилії це буде перший випадок імпічменту з 1992 року, коли у відставку пішов президент країни Фернанду Колор ді Мелу, обвинувачений у корупції. Примітно, що Русеф заперечує всі звинувачення і закликала прихильників своєї Робочої партії протистояти тому, що вона назвала «переворотом, спрямованим на повалення демократично обраного лідера країни», - пише британське видання. Нагадаємо, що причиною найбільшого політичного скандалу в Бразилії стала публікація переговорів, під час яких нинішня глава Бразилії Ділма Русеф спілкується по телефону з людиною, яка по голосу нагадує колишнього президента країни Лулу да Сілву. У розмовах політики обговорюють план отримання грошей на фінансування виборчого процесу і призначення да Сілви головою Комітету з переобрання Президента (КПП).
12 Квітня
12:11
Події
Невідомий повідомив про «замінування» Верховної Ради
У поліцію надійшло повідомлення про замінування будівлі Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Києві. «О 10:55 правоохоронці столиці отримали повідомлення про закладену вибухівку в будівлі парламенту», - йдеться в повідомленні. За викликом виїхали представники структурних підрозділів поліції, фахівці вибухотехнічної служби, кінологи і рятувальники. Будівля перевіряє Управління державної охорони. Зараз у роботі Верховної Ради оголошено перерву. Чи пов'язана вона з повідомленням про мінування, неясно. Евакуацію з парламенту не проводять, депутати роздають коментарі журналістам у кулуарах.
12 Квітня
12:18
Події
В горах Непалу перекинувся пасажирський автобус: загинуло 13 осіб, 26 поранено
У Непалі щонайменше 13 людей загинули і 26 отримали поранення після того, як пасажирський автобус зісковзнув з гірської гравійної дороги і 200 метрів котився по гірському схилу. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на заяву місцевої поліції. Інцидент стався на вузькій дорозі неподалік населеного пункту Баркхетар, приблизно за 200 кілометрів на схід від столиці Катманду. Рятувальникам вдалося дістатися до місця автокатастрофи лише через кілька годин після ДТП. На місце аварії з'їхалися жителі і працівники поліції з довколишніх сіл, однак уламки автобуса виявилися затиснутими між деревами на крутому схилі, через що порятунок тих, хто вижив, було утруднено. До місця пригоди також було направлено військових та рятувальний вертоліт.
12 Квітня
12:25
Суспільство
Голову ГК «Азов-Крим» Краснова залишили під вартою
Сьогодні Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні скарги адвокатів голови громадянського корпусу «Азов-Крим» Станіслава Краснова, який підозрюється у підготовці теракту, державній зраді і незаконному зберіганні зброї, на запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Про це передає РБК-Україна. «Колегія суддів ухвалила: в задоволенні скарги захисту на рішення Шевченківського суду Києва відмовити. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає», - сказав головуючий суддя Глиняний. Разом з тим підозрюваний Станіслав Краснов на знак протесту щодо рішення колегії суддів оголосив голодування. «Я оголошую голодування до тих пір, поки мене не випустять на свободу», - сказав Краснов. Під час судового засідання Краснов нагадав, що його затримання було незаконним і він був побитий.
12 Квітня
12:37
Суспільство
Бойовики уникають боїв із ЗСУ, завдаючи собі поранень
Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про наявність фактів покалічення бойовиків самих себе для того, щоб уникнути участі в бойових діях проти ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба військової розвідки. «З огляду на значні втрати, небезпеку участі в активних бойових діях і розуміння невідворотності покарання за вчинення військових злочинів на тимчасово окупованих територіях сходу України зберігається тенденція до масового звільнення військовослужбовців у підрозділах 1-го АК (Донецьк) ЗС РФ. У зв'язку з тимчасовою забороною звільняти або повертати в Росію особовий склад частин та з'єднань, що перебувають на передових позиціях, російські військовослужбовці вдаються до заподіяння умисної шкоди власному здоров'ю і пошкодження бойової техніки під виглядом випадкового влучення «сліпих» куль і снарядів», - йдеться в повідомленні. У ГУР зазначають, що 11 квітня 2016 року командир взводу розвідувальної роти 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) завдав собі вогнепального поранення руки. «Також при спробі членоушкодження та несанкціонованої стрілянини працівниками військової контррозвідки ФСБ РФ на передових позиціях в районі н.п. Зайцеве було затримано військовослужбовця 3-ї окремої мотострілкової бригади (Горлівка) капітана ЗС РФ Ступакова Сергія Геннадійовича, 1986 р.н.», - уточнюється в повідомленні прес-служби ГУР. Крім того, військова розвідка України встановила, що під час проведення навчання з бойовою стрільбою на полігоні в районі н.п. Шахтарськ військовослужбовці танкового батальйону 5-ї окремої мотострілкової бригади (Макіївка) умовили своїх колег із артилерійського підрозділу вивести з ладу їхній танк під виглядом «помилки прицілювання». Постріл артилеристів призвів до підриву боєкомплекту, в результаті якого бойову машину було знищено, а три військовослужбовці бригади отримали важкі осколкові поранення.
12 Квітня
12:54
Суспільство
За минулу добу було поранено трьох українських військових
За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) поранення отримали троє українських військових, загиблих немає. Про це заявив на брифінгу речник Адміністрації Президента з питань АТО Олександр Мотузяник. «За минулу добу в результаті бойових дій загиблих серед українських військовослужбовців немає, трьох було поранено», - сказав Мотузяник. Нагадаємо, що вчора бойовики здійснили 79 обстрілів позицій сил АТО.
12 Квітня
13:06
Суспільство
У зруйнованому будинку на вулиці Богдана Хмельницького хотіли провести ремонтні роботи без проектних документів
У Департаменті містобудування та архітектури Київської міської ради повідомили, що будівлю зруйнованого будинку на вулиці Б.Хмельницького, 12-14 хотіли реставрувати під житло, а в підвалі будинку зробити заклад громадського харчування. Однак проектну документація в обох випадках не було надано до міського містобудівний кадастр. Про це йдеться у відповіді на запит «Аналітичної служби новин» (АСН) від Департаменту містобудування та архітектури КМДА. «Департамент містобудування та архітектури затвердив для ОСББ на вул. Б.Хмельницького, 12-14 реставраційне завдання щодо реставрації будинку за цією адресою під житло, згідно з рішенням №1725 / 0/07 / 27-16 від 08.02.2016 року», - йдеться в повідомленні. У відомстві повідомили також, що департамент затвердив дозвіл ТОВ «Поступ» провести «ремонтно-реставраційні роботи для використання підвальних приміщень під заклад громадського харчування». Однак у Департаменті містобудування зазначили, що в обох випадках відповідні документи не було надано на розгляд і реєстрацію в містобудівному кадастрі. Нагадаємо, що 25 лютого 2016 року в столиці на вулиці Богдана Хмельницького, 12-14 обрушився будинок. В результаті аварії постраждало шість осіб із ремонтно-будівельної бригади, які здійснювали заміну перекриттів будинку. За фактом події прокуратура міста Києва відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 271 (порушення нормативно-правових актів про охорону праці, що призвело до тяжких наслідків) КК України. Після чого в прокуратурі у відповіді на запит «Аналітичної служби новин» (АСН) повідомили, що не висунули жодних підозр щодо винуватців обвалу будинку. Також відомо, що поліція Києва проводить допити осіб, які можуть бути причетні до обвалу будинку на вул. Б.Хмельницького.
12 Квітня
13:15
Суспільство
Розвідка Міноборони виявила ще одного російського куратора бойовиків
Головне управління розвідки МО України виявило ще одного російського куратора ЗС РФ, який керує бандформуванням на окупованих територіях Луганської області. Про це передає прес-служба відомства. «ГУР МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти участі військовослужбовців ЗС РФ у військових злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі доказової бази в установленому порядку в Міжнародний кримінальний суд, а також відстежувати їхню подальшу діяльність і переміщення після повернення в Росію», - йдеться в повідомленні. Розвідка Міноборони України встановила, що на посаді начальника відділу кадрів 2-го АК (Луганськ) ЗС РФ з березня 2016 року перебуває підполковник ЗС РФ Степанян Самвел Едуардович, 02.07.1966 р.н., житель м. Ростова-на-Дону. У ГУР заявили, що інформація про російських військовослужбовців, підозрюваних у скоєнні військових злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам - членам ЄС і НАТО, зокрема з метою розширення «санкційного списку».
12 Квітня
13:22
Події
Прикордонники затримали двох злочинців-іноземців
Працівники Держприкордонслужби України затримали двох іноземців, які підозрювалися у скоєнні таких злочинів, як шахрайство та розбещення неповнолітніх. Про це повідомляє прес-служба відомства. «Сьогодні вранці прикордонники аеропорту Бориспіль затримали громадянина США, який був у міжнародному розшуку. Під час оформлення пасажирів рейсу «Київ - Стамбул» на чоловіка спрацювала база даних Інтерполу. Під час з'ясування обставин виявилося, що 69-річного чоловіка розшукують у США за педофілію. Затриманого передано представникам Національної поліції», - йдеться в повідомленні. Ще одного чоловіка, який розшукувався молдовськими правоохоронцями за шахрайство, затримали вчора ввечері в пункті пропуску «Грем'яч» прикордонники Чернігівського загону. Затриманим виявився громадянин Молдови, який прямував на вхід в Україну. Громадянина передали представникам української поліції.
12 Квітня
13:30
Суспільство
Поліція Києва розповіла про мотиви гучного викрадення людини
У Головному управлінні Нацполіції Києва повідомили, що мотивом для скоєння зухвалого викрадення людини, що відбулося вчора в столиці в районі станції метро «Святошин», стали значні матеріальні збитки, яких зазнав викрадач через шахрайські дії конкурента. Про це повідомляє прес-служба правоохоронних органів. «Мотивом стали бізнес-інтереси. За словами киянина, він займається підприємницькою діяльністю і через Інтернет після передоплати здійснює продаж товарів господарського призначення. Останнім часом він зазнав значних матеріальних збитків і нещодавно дізнався, що своїми невдачами має «завдячувати», на його думку, 28-річному безробітному киянину», - йдеться в повідомленні прес-служби. За інформацією правоохоронців, підприємець не звернувся в правоохоронні органи із заявою про можливі шахрайські дії невідомого, а вирішив «розібратися по-чоловічому». «Коли вчора він зустрів свого конкурента, силою посадив його в автомобіль, щоб потім розв'язати всі підприємницькі питання», - заявили в поліції. Нагадаємо, що вчора в Святошинському районі Києва близько 17:00 посеред вулиці викрали людину. Згодом київські патрульні врятували викрадену людину і затримали підозрюваного.
12 Квітня
13:36
Політика
У «Батьківщині» розповіли, коли вони проголосують за кандидатуру Гройсмана
Парламентська фракція «Батьківщина» прийме рішення щодо голосування за призначення Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра після відставки чинного голови уряду Арсенія Яценюка. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, передає 112 Україна. «Спочатку треба прийняти рішення про відставку чинного прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Якщо цю постанову буде проголосовано, тоді фракція збереться на своє засідання і ми приймемо рішення про те, чи будемо підтримувати кандидатуру прем'єра, яку внесуть», - сказав він. Нагадаємо, що сьогодні в ВР розглядатиметься питання прийняття відставки прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.
12 Квітня
13:44
Політика
ВО «Свобода» заявила щодо колишніх однопартійців Рудика і Бублика
ВО «Свобода» закликає громадськість та пресу не асоціювати народних депутатів України Юрія Бублика і Сергія Рудика з їхньою політичною силою. Про це повідомляє прес-служба партії. «Членство цих парламентаріїв у ВО «Свобода» припинено ще 2015 року. Сергій Рудик перестав бути членом об'єднання 20 березня, Юрій Бублик - 25 грудня того ж року», - йдеться в повідомленні політсили. Водночас у «Свободі» засуджують «угодовську позицію» Бублика і Рудика щодо входу у фракцію БПП. «Водночас ми засуджуємо їхню угодовську позицію і вхід у фракцію влади... Прагнення окремих осіб до співпраці з іншими політичними силами не може впливати на політичну позицію всього об'єднання», - йдеться в заяві політичної сили. Нагадаємо, що нардепа Юрія Бублика було обрано нардепом по мажоритарці як висуванця «Свободи», тоді як члена ВО «Свобода» Сергія Рудика теж на мажоритарному окрузі, але як самовисуванця. Відзначимо, що 11 квітня 2016 року позафракційні Юрій Бублик і Сергій Рудик увійшли до складу фракції БПП.
12 Квітня
13:51
Суспільство
Профільний комітет Ради рекомендує задовольнити заяву Яценюка про відставку
Парламентський комітет із питань правової політики і правосуддя на засіданні ухвалив рішення, яким рекомендує Верховній Раді задовольнити заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про відставку. Про це в Facebook написав член комітету Руслан Сидорович. Водночас комітет пропонує скасувати постанову від 16 лютого про визнання результатів роботи уряду незадовільними. Нагадаємо, 16 лютого 2016 року депутати Верховної Ради не прийняли резолюцію про недовіру Кабінету міністрів на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, однак визнали роботу Кабміну незадовільною.
12 Квітня
14:00
За кордоном
Міністр фінансів Ісландії не збирається у відставку через офшорний скандал
Міністр фінансів Ісландії Б'ярні Бенедиктссон сказав у вівторок, що не піде у відставку через відомості з «Панамського архіву». Про це повідомляє агентство Reuters. На запитання журналістів у Лондоні, чи піде він у відставку, Бенедиктссон відповів негативно. Як відомо, опозиція в Ісландії продовжує наполягати на відставці всього уряду і дострокових виборах у парламент. Раніше повідомлялося, що прем'єр Ісландії Сігмундур Гуннлаугссон минулого тижня подав у відставку після скандалу з панамськими офшорами.
12 Квітня
14:08
Економіка
Фракція «Батьківщина» зареєструвала проект Закону про деофшоризацію
Народні депутати від фракції «Батьківщина» зареєстрували у Верховній Раді України (ВР) законопроект №4380 «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії». Відповідну інформацію опубліковано на сайті парламенту. Також «Батьківщина» зареєструвала законопроект №4381, який вносить зміни до Податкового кодексу України у зв'язку з ухваленням згаданого вище закону. Нагадаємо, що Президент України є фігурантом скандалу, пов'язаного з «панамськими офшорами», коли Порошенко намагався продати свою фабрику Roshen.
Блог:
Думки
14:15
Суспільство
Василь Вовк
Немає нічого страшного в тому, щоб повернути старих правоохоронців
Система МВС вимагає не просто ремонту, а повної заміни. Набір у патрульну поліцію став реформою не по суті, а лише за зовнішніми проявами. Залишилася та сама система хабарів під час конкурсного відбору, злочинність тільки зросла, а голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе не виправдала надій. Змінити систему можна тільки на прикладах керівників і принципі відповідальності. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк. «Так звана реформа виявилася тільки зовнішньою зміною. Варто зазначити, що брендування однієї поліцейської машини коштує три тисячі гривень, а проплатили 12 тисяч за кожну. Якщо порахувати - ми отримаємо мільйонні «відкати» на брендування автомобілів», - розповів Вовк. Експерт зазначає, що одна з проблем нової поліції - це короткий період навчання. Її розв'язанням може стати більш тривалий процес навчання і дійсно чесний відбір. «Поліцейський повинен провчитися декілька років. Якщо він офіцер, то зобов'язаний мати вищу освіту паралельно з юридичною. При цьому я знаю декілька прикладів, коли за хабар проходили в нову поліцію, а ті, хто не могли заплатити, - не проходили. Коли я викликаю поліцію, вони приїжджають і кажуть: «Такий-то екіпаж виїхав до вас». А для чого вони приїхали? Щоб повідомити, що приїжджає опергрупа? А ось слідчі працівники в районі отримують зарплату вдвічі нижче, у них немає нових машин і форми. Там конфлікт закладений вже всередині - між тими, хто працює, і тими, хто красується. Треба бачити перспективи, стратегію. А про стратегію ніхто не подумав. Система вже зламалася, тут не ремонт потрібен, а заміна», - зазначив Вовк. Фахівець переконаний, що потрібно зробити декілька кроків для розв'язання ситуації зі злочинністю та провалом реформи нової поліції. Реформування буде можливо тільки на прикладі і моральному авторитеті керівника і на умовах повернення в систему фахівців. «Що робити? Зверніть увагу, що охорону громадського порядку під час демонстрацій, мітингів забезпечують ті, хто знає оперативну обстановку і криміногенну ситуацію. Нічого страшного в тому, щоб повернути старих фахівців, немає. Реформа не в формі, яку ти одягаєш, а в суті. Реформа - це приклад керівника, який підбирає собі заступника, який підбирає керівників підрозділів, а вони - працівників. Ось і весь вихід із ситуації. Тоді кожен нестиме відповідальність за своїх підлеглих», - розповів експерт.
12 Квітня
14:19
Суспільство
ГПУ повернула Олені Лукаш її паспорти
Генеральна прокуратура України повернула всі паспорти колишньому міністру юстиції Олені Лукаш. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook. «Генеральна прокуратура нарешті повернула мені мої паспорти! Радію, неначе в 16 років», - написала вона. Також Лукаш додала, що не збирається їхати з країни. Нагадаємо, Генеральна прокуратура України в березні припиняла досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього міністра юстиції Олени Лукаш у розкраданні і службовій підробці. За даними ГПУ, екс-міністра Лукаш підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (розкрадання в особливо великих розмірах) та ч.2 ст.366 КК (службова фальсифікація).
12 Квітня
14:27
Події
Харківський лікар вимагав хабар у хворого за госпіталізацію
Служба безпеки України спільно з прокуратурою і поліцією затримала на хабарі завідувача відділення однієї з науково-медичних установ Харкова. Про це повідомляє прес-центр СБУ. «43-річний медик систематично вимагав гроші з пацієнтів і осіб, які потребують медичної допомоги. Зокрема, за госпіталізацію хворого і надання йому групи інвалідності зловмисник вимагав 11,5 тисячі гривень», - йдеться в повідомленні. Правоохоронці затримали лікаря в його робочому кабінеті після одержання останньої частини хабара. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Невідкладні слідчі дії тривають.
12 Квітня
14:27
Події
Під час обстрілу Авдіївки бойовики влучили в школу
В Авдіївці в результаті обстрілу з боку бойовиків постраждала будівля школи. Про це повідомляє прес-служба Донецького обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, у результаті артилерійського обстрілу було пошкоджено дах і котельню школи. Постраждалих немає. При цьому в поліції зазначили, що попри обстріл заняття в навчальному закладі продовжилися. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу.
12 Квітня
14:38
Суспільство
У Харківській області знайшли 28 тисяч фіктивних переселенців
У Харківській області виявлено майже 28 тисяч фіктивних переселенців. Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України. За інформацією правоохоронців, люди були зареєстровані в органах соціального захисту як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах вказувалося, що всі вони живуть на території Харківської області, хоча фактично за місцями своєї реєстрації вони не проживали. «Щомісяця пенсії та інші соціальні виплати, призначені для них, надходили на банківські картки та знімалися готівкою організаторами оборудок через банкомати в Харкові. Потім зловмисники обмінювали гривні на російські рублі і переправляли готівку на непідконтрольну Україні територію через Російську Федерацію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності», - йдеться в повідомленні. В СБУ зазначили, що станом на сьогодні перевірено понад 45% вимушених переселенців, яким зупинено соціальні виплати. Майже дві третини перевірених - фактично не проживають на підконтрольній українській владі території, а отже не мають права на отримання пенсій та інших соціальних виплат. За матеріалами Управління СБ України в Харківській області правоохоронні органи відкрили тридцять кримінальних проваджень за статтями 258-5, 258-3, 368, 364, 366, 190 і 358 Кримінального кодексу України.
12 Квітня
14:50
Події
У школі на Тернопільщині отруїлося п'ятеро дітей
У селі Жолоби Тернопільській області з отруєнням госпіталізовано п'ятьох школярів. Про це повідомляє прес-служба Державної санітерно-епідеміологічної служби. Як повідомляється, дітям поставлено діагноз функціональні розлади шлунка, інтоксикаційний синдром неясного походження. Діти відчули нудоту, запаморочення, біль через півгодини після відвідування шкільної їдальні, де вони їли макарони, смажену рибу (хек), салат з моркви і капусти, заправлений олією, і кавовий напій. У шкільній їдальні разом з хворими їли також 62 учні 1-4 класів. Зараз представники відповідних служб взяли необхідні проби.
12 Квітня
14:58
Суспільство
Бойовики на Донбасі скаржаться, що їх годують гнилими овочами
Під час перевірки було встановлено неналежне харчове забезпечення одного з підрозділів бойовиків на Донбасі, в раціоні яких не виявилося м'яса. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. За інформацією розвідки, у своїх поясненнях начальники продовольчих служб військових частин та заступник командувача з тилового забезпечення відзначили, що військовослужбовців тимчасово переведено на пісне меню через релігійні свята. «Разом з тим особовий склад нарікає на низьку якість продуктів, в т.ч. використання для приготування їжі «гнилих» овочів, і повідомляє, що близько третини місячного грошового утримання передається начальникам продовольчих служб для придбання якісних продуктів на продовольчих ринках і в супермаркетах», - йдеться в повідомленні.
12 Квітня
15:08
Суспільство
Росіяни фінансували бойовиків за допомогою грального бізнесу, що працював у Києві
У Києві припинено незаконну діяльність нелегального грального онлайн-бізнесу, який належав громадянам Росії і використовувався в тому числі для фінансування терористичних організацій «ДНР/ЛНР». Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, засновниками та власниками двох IT-компаній, задіяних у нелегальних оборудках, були росіяни. «Організатори підпільного бізнесу, всупереч українському законодавству, використовували для здійснення ставок у віртуальному казино кілька відомих платіжних систем. Надприбутки від азартного бізнесу власники виводили в офшорні компанії та на рахунки в РФ», - йдеться в повідомленні. Зараз встановлено використання акаунтів IТ-компаній у платіжних системах для фінансування діяльності терористичних організацій «ДНР/ЛНР». Правоохоронці перевіряють операції з перерахування коштів на тимчасово окуповані територій Донбасу і анексованого Криму. Під час обшуків в офісах київських компаній працівники СБ України вилучили комп'ютерну техніку з доказами здійснення нелегальних фінансових операцій. Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 203-2 та ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.
12 Квітня
15:15
Суспільство
На Львівщині місцевий житель виробляв амфетамін у квартирі
У Стрию на Львівщині в квартирі одного з жителів знайшли налагоджене виробництво небезпечної психотропної речовини «амфетамін». Про це повідомили в прес-службі ГУ НП в області. «За даними поліції, під час обшуку оперативники вилучили лабораторне обладнання і п'ять тисяч доз амфетаміну. 30-річний місцевий житель м. Стрия виробляв за добу близько п'ятисот грамів амфетаміну», - сказано в повідомленні. Чоловік виявився наркозалежним. Він раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення аналогічного злочину.
12 Квітня
15:25
Політика
У Раді зареєстровано проект постанови про відставку Яценюка
До Верховної Ради внесено проект постанови про відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Відповідна інформація опублікована на сайті парламенту. Проект Постанови №4384 поданий народним депутатом Левченком.
12 Квітня
15:37
Економіка
В Україні налічується понад 1,2 тисячі мільйонерів
У 2015 році 1232 громадян отримали доходи в сумі, що перевищує мільйон гривень. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби. За інформацією ДФС, загальна сума задекларованого ними доходу становить шість мільярдів гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати в бюджет, - 129,7 мільйона гривень, військового збору - 13,3 мільйона. В цілому громадянами подано майже 217 тисяч декларацій про майновий стан і доходи. Найбільш активно декларували свої доходи жителі Миколаївської, Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей. Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 15 мільярдів гривень.
12 Квітня
15:45
Суспільство
У Слов'янську ліквідовано несанкціонований канал зв'язку
У Слов'янську ліквідовано несанкціонований канал зв'язку, організований місцевим жителем за допомогою спеціального телекомунікаційного обладнання. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, під час обшуку в будинку зловмисника правоохоронці вилучили спецтехніку для незаконного втручання за технологією IP-телефонії в мережу одного з операторів мобільного зв'язку та банківські картки, на які надходили гроші за послуги ділка. «Працівники СБ України перевіряють можливість використання протиправного каналу зв'язку терористами т.зв. «ДНР/ЛНР» для прихованого спілкування», - йдеться в повідомленні. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.
12 Квітня
15:54
Суспільство
У поліції підтвердили, що знайшли авто зниклого Познякова
У Київському обласному управлінні Національної поліції підтвердили, що виявили на території області авто зниклого жителя Львова Тараса Познякова. Про це повідомляє прес-служба управління. За інформацією правоохоронців, виявлено автомобіль, на якому зниклий поїхав до столиці. «Розшукуваний автомобіль «Ауді А-6» знайшли в одному з гаражів Києво-Святошинського району. Зараз на місці події працюють фахівці-експерти», - йдеться в повідомленні. Нагадаємо, сьогодні вранці повідомлялося про виявлення автомобіля.
12 Квітня
16:03
Політика
Адвокат: Переговори щодо звільнення Савченко тривають
Переговори щодо звільнення Надії Савченко тривають, і вони не перебувають у глухому куті. Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Савченко Ілля Новіков. За його словами, у неділю Надію відвідувала Ірина Ларіонова, «дама з центрального апарату ФСВП, відповідальна за медчастину. Її туди не викликав начальник СІЗО Калганов, а прислали з самого верху. Дуже вони турбуються, як би з їхнім цінним активом не сталося чогось непоправного». «Переговори про звільнення Надії не зірвані, а тривають, і вони зовсім не в глухому куті. Дата 12 квітня називалася як одна з можливих дат обміну Савченко. Була така пропозиція, вона якийсь час обговорювалася і були ненульові шанси, що вона пройде. Очевидно, що сьогодні обмін вже не відбудеться. Не втрачаємо холоднокровності, чекаємо, що буде далі. Усі переживають за стан Надії, але це не повинно штовхати нас на будь-які панічні дії», - написав Новіков. При цьому він зазначив, що новини про самопочуття Надії будуть завтра. «І стежте за процесом Александрова і Єрофєєва. Вважайте, що це для нас певний орієнтир», - зазначив він.
12 Квітня
16:12
Політика
Представника Росії у Тристоронній контактній групі виключили зі складу Радбезу РФ
Представника Росії у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Бориса Гризлова виключено зі складу Ради безпеки РФ. Відповідний указ підписав президент РФ Володимир Путін, пише ТАСС. Указ набирає чинності з дня його підписання. Гризлов з 2004 року обіймав посаду постійного члена Ради безпеки РФ. З 2015 року є повноважним представником Росії в контактній групі з врегулювання ситуації в Україні.
12 Квітня
16:20
Події
На Донеччині на шахті стався обвал породи
На шахті «Північна», що розташована в Торецьку Донецької області, рятувальники вже майже добу шукають гірника, який зник учора після обвалу породи. Як пишуть Новости Донбасса, під обвалом опинилося троє людей. Зараз двох постраждалих доставлено в ЦМЛ міста Торецька.Пошуки ще однієї людини тривають.
12 Квітня
16:29
Політика
Екс-посол США у РФ: Найближчі десять років жоден президент США не визнає анексію Криму
Жоден президент США у найближче десятиліття не визнає анексію Росією Криму. Про це заявив колишній посол США в Росії Майкл Макфол, пише Медуза. «Мій прогноз: жоден президент США, буде він демократом чи республіканцем, у найближчі десятиліття не визнає анексію Криму. І думати, що це станеться, мені здається помилковим», - сказав Макфол. За його словами, суть конфлікту полягає в тому, що всі в адміністрації Обами, і взагалі в американській політиці, вважають, що Росія анексувала територію України, а потім почала гібридну війну, і це порушення міжнародних норм. «Це фундаментальний конфлікт, і я вважаю, що найближчим часом він нікуди не зникне», - сказав екс-посол.
12 Квітня
16:40
Суспільство
У Києві медустановам продавали неякісне медичне обладнання
Працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою припинили в Києві реалізацію неякісного медичного обладнання, яке продавалося до лікувальних закладів України. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, організатори поставок ввозили в країну устаткування, яке довгий час використовувалося за кордоном. Під виглядом сервісного центру шахраї налагодили підпільний цех з ремонту, зміни серійних номерів, реставрації обладнання та інструментів. Державним, комунальним і приватним медичним установам вони реалізовувалися як нові. «Під час обшуку в одному з київських складських приміщень правоохоронці виявили партію медичного обладнання загальною вартістю понад п'ятдесят мільйонів гривень без відповідних документів та маркування», - йдеться в повідомленні. За висновком експертів, використання, в тому числі знайдених рентгенівських апаратів з підробленими сертифікатами з невідомими джерелами випромінювання, може завдати шкоди здоров'ю пацієнтів. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 і ч. 1 ст. 321-1 Кримінального кодексу України.
12 Квітня
16:51
Політика
Порошенко призначив двох голів районів Києва
Президент України Петро Порошенко призначив голів Подільської та Голосіївської районних державних адміністрацій у Києві. Відповідні розпорядження опубліковані на сайті Президента. Порошенко звільнив Андрія Мельничука від тимчасового виконання обов'язків голови Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, а також Валентина Мондріївського від тимчасового виконання обов'язків голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації. Головою Голосіївської РДА призначено Наталію Бондар, а Подільської РДА - Валентина Мондріївського.
12 Квітня
17:02
Політика
Нардеп: Переговори щодо складу Кабміну зайшли в глухий кут
Переговори щодо нового Кабміну зайшли в глухий кут. Про це у себе в Twitter написав народний депутат Сергій Лещенко. «Переговори щодо Кабміну Гройсмана зайшли в глухий кут. Сьогодні нічого не буде. Гройсман і Банкова сперечаються, хто призначить лояльних міністрів», - написав депутат.
12 Квітня
17:22
Суспільство
ДСНС попередила про грозу на Київщині
У Київській області оголосили штормове попередження. Про це повідомили в прес-службі ДСНС України. Жителям Київської області обіцяють грозу. Негода триватиме до ночі. «У найближчу годину та до кінця доби 12 квітня - гроза», - сказано в повідомленні.
Блог:
Думки
17:24
Суспільство
Олександр Стегній
Раніше більшість дрібних і середніх правопорушень просто не реєструвалася
Раніше більшість дрібних і середніх правопорушень просто не реєструвалася, тому зростання кількості злочинів пов'язане з системою їх реєстрації. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив соціолог, виконавчий директор компанії «Социс» Олександр Стегній. «За всю історію України не було такої ситуації, коли з району проведення бойових дій потрапляє зброя фактично на територію всієї країни. І очевидно, що ця зброя кимось використовується. Водночас економічно складна ситуація сприяє зростанню злочинності. Ведення бойових дій - дуже дороге задоволення для державної скарбниці. Ці гроші не йдуть на фінансові програми і поліпшення життя людей, що тягне за собою погіршення матеріального стану суспільства», - сказав експерт. На думку Олександра Стегнія, оцінювати ефективність роботи зараз досить складно через реформи і появу нових кадрів. «Наскільки ефективно працює поліція - важко сказати. За однією з версій, кількість злочинів пов'язана з системою реєстрації, адже вона стала більш прозорою. Свого часу більшість дрібних і середніх правопорушень просто не реєструвалися. Тому не дивно, що ця цифра стала більшою», - підкреслив виконавчий директор центру «Соціс». Експерт переконаний, що проект реформ має бути доведено до логічного кінця. Також представники МВС повинні боротися з економічними злочинами, доводячи їх до логічного завершення у вигляді судового рішення. «Сам процес реформування необхідний, і він повинен бути завершений. Проблема зростання кількості злочинів лежить в економічній площині. Але це також стосується як змін у МВС, так і в реформуванні судової системи. Останні події показують, що більшість доведених злочинів в економічній сфері не закінчуються судом. Відповідно, така безнаказаність дозволяє і далі користуватися корупційними схемами. У сукупності виходить досить сумна картина. Однак сказати, що органи внутрішніх справ стали гірше працювати, ніж кілька років тому, мені складно», - зазначив Стегній. Експерт переконаний, що позитивним сигналом до можливих змін у системі МВС можна вважати приклад самоочищення в лавах патрульної поліції, де вже були виявлені непорядні працівники. «У складі нової патрульної поліції звільняють зі свого штату осіб, які вчинили злочин. Порівнюючи це з «корпоративною етикою», коли злодії «в погонах» покривалися іншими людьми і намагалися приховати якісь факти, - це вже крок уперед», - констатував експерт.
Блог:
Думки
17:48
Політика
Олександр Хара
Розрив дипломатичних відносин із РФ сприяв би мобілізації українського суспільства
Говорити про те, що Україна не може розривати дипломатичні відносини з Росією, прикриваючись тим, що в такому випадку буде важко домовлятися про повернення заручників і засуджених, або що це матиме для України негативні наслідки, - це спекуляція. Реакцією влади на агресію з боку РФ мав бути саме розрив дипломатичних відносин. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив експерт фонду «Майдан закордонних справ», дипломат Олександр Хара. «Ніхто не назвав жодних великих серйозних негативних наслідків розриву дипвідносин із РФ. Це спекуляція. За великим рахунком у нас є протокол про встановлення дипломатичних відносин, який був підписаний міністрами закордонних справ 14 грудня 1992 року. Там абсолютно чітко в преамбулі зазначалося, що дві сторони вважають, що встановлення дипломатичних відносин між РФ і Україною буде служити миру в Європі, дотриманню принципів міжнародного права, статуту ООН. Сьогодні ми спостерігаємо порушення двосторонніх договорів, статуту ООН, низки інших договорів, і, звичайно, нормальною реакцією країни був би розрив дипломатичних відносин. Це б сприяло мобілізації українського суспільства і було б сигналом міжнародній спільноті, що відбувається насправді», - розповів експерт. За словами дипломата, на саміті Великої сімки в Хіросімі, який відбувся днями, і в заяві міністрів закордонних справ країн Сімки було сказано, що криза в Україні має бути врегульована мирним шляхом. Однак Хара зазначає, що в Україні зараз тільки політична криза, а те, що відбувається в Криму і на Донбасі, - це криза, викликана Росією. «Саме Росія є причиною війни і окупації Криму. Таким чином американці, європейці і міжнародне співтовариство вважають, що у нас відбувається громадянська криза за участю Росії. А все навпаки - це збройна агресія Росії. Вона підпадає під резолюцію Генасамблеї ООН 3314 1974 року, де чітко прописані всі ознаки збройної агресії. Тільки один пункт із 10 не підходить для РФ», - розповів експерт. Хара пояснив, що саме означає процедура розірвання дипломатичних відносин і чому це зовсім не означає повного припинення роботи українських консулів. «Розірвання дипломатичних відносин не означає - по-перше, оголошення війни, по-друге, не означає розірвання консульських відносин. Депутати кажуть, що не буде можливості захищати Савченко та інших полонених, але це неправда. Бо консульські відносини, відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, не розриваються автоматично. Крім того, ми можемо звернутися до третьої країни, яка б представляла наші інтереси, або наші дипломати могли б у складі секцій консульських посольств представляти інтереси України. При цьому у наших дипломатів і зараз обмежені можливості щодо захисту наших громадян. Говорити про те, що буде гірше, - не можна. Розрив відносин не означає, що припиняється виконання всіх договорів, є та ж сама конвенція про міжнародний договір, яка свідчить про те, що навіть у стані війни угоди повинні виконуватися. Інше питання, що до нас би не приїжджав пан Гризлов, який готував окупацію Криму, у нас би не було так званих працівників російського посольства, які займаються підривною діяльністю», - резюмував Хара.
12 Квітня
20:16
Суспільство
У Рівненській області вилучено партію цінного бурштину
У Сарнах Рівненської області у місцевого жителя вилучено бурштин (сирець) цінних великих фракцій. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, скупник бурштину планував перепродати унікальні камені приїжджим дилерам нелегального бізнесу. За висновком фахівців, вартість такого каменя формується індивідуально під замовника. «Клієнтами переважно виступають іноземці. За мінімальними оцінками, вилучений бурштин коштує на «чорному ринку» декілька сотень тисяч гривень», - йдеться в повідомленні. Зараз відкрито кримінальне провадження за ст. 198 Кримінального кодексу України.
12 Квітня
20:31
Суспільство
У Слов'янську працівника прокуратури затримано на хабарі
У Донецькій області на хабарі затримано працівника Слов'янської міської прокуратури. Про це повідомляє прес-служба СБУ. За інформацією правоохоронців, зловмисник разом із адвокатом-посередником вимагав у жителя Слов'янська десять тисяч гривень за розв'язання питання щодо пом'якшення вироку суду за крадіжку. Хабарників було затримано під час отримання частини неправомірної вигоди в сумі п'ять тисяч гривень.
Інтерв'ю
20:53
Суспільство
Олександр Димокуров
Интервью
Олександр Димокуров: Суди повертають нелегальні вантажі їхнім власникам
З початком військових дій на сході України полковник міліції Олександр Димокуров (позивний «Киргиз») пішов служити в званні рядового у добровольчий батальйон «Золоті ворота». Відвоювавши рік у районі Щастя, за пропозицією командира спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» став керівником цього підрозділу на Луганщині. Про свою службу в міліцейській роті і боротьбу з місцевою злочинністю, контрабандистів і розстріл мобільної групи Олександр Борисович розповів у відвертому інтерв'ю «Аналітичній службі новин» (АСН). — Олександре Борисовичу, ви багато років прослужили в СБУ, потім у міліції. Чи не прикро було в званні полковника йти рядовим у добровольчий батальйон? — У мене не було комплексів щодо цього. Прослуживши все життя опером, я не знався на військовій справі. Наприклад, не знав, як вибрати сектор обстрілу, з якого боку поставити кулеметника, як встановити заслін. Я досить добре почувався рядовим. І так вийшло, що я зробив кар'єру вдруге: від рядового я став командиром відділення, а потім — заступником командира роти. — Чим займалися в батальйоні? — Працювали на блокпостах, проводили зачистки населених пунктів, здійснювали рейди в «зеленку», виконували міліцейські функції: боролися з мародерами, стежили за громадським порядком. Наприклад, приїхали з напарником в Нижньотепле покращувати криміногенну обстановку. У сільраді ознайомилися з тим, що відбувається, дізналися, хто хуліганить. Спочатку приїхали до того, що сильно п'є і матір із татом б'є. За комір його, визначили на громадські роботи: копати окопи тощо. Потім він написав розписку, у якій заприсягнувся, що батьків ніколи не битиме. Ми відібрали у нього цей папірець і пообіцяли, що якщо знову розпускатиме руки, то ми приїдемо і перед усією сільрадою цю розписку зачитаємо. Я іноді телефоную у сільраду — він, звичайно, п'є, але батьків уже не чіпає. І далі за таким же принципом втихомирили інших хуліганів: щоб скло не трощили, сусідів не били тощо. Одного разу затримали банду розбійників. Під час активних бойових дій Щастя обстрілювали з 16-ї години і до ранку. На світанку починалося міське життя, а до 15-ї години вже всі ховалися по підвалах. І в цей денний період зграя з трьох місцевих із обрізом напереваги і в балаклавах здійснювала крадіжки з магазинів. Виручка в середньому становила дві тисячі гривень. Що можна вторгувати, коли в місті людей мало залишилося? На той момент ми з напарником Ігорем, також у минулому працівником міліції, вже встигли напрацювати агентуру, яка «повідомила», що бандити перебувають за певною адресою. Ми влетіли туди, і після нехитрих переконань нам видали вкрадені речі. Далі підключили місцевих міліціонерів. Щоправда, за адресою заарештували лише одного з групи. Решту, зі стріляниною і мордобоєм, було затримано біля блокпоста. Один із них виявився запеклим злочинцем: перед війною брав участь у розбої і перебував у міліцейському розшуку. Потім перекинувся на той бік і встиг повоювати за «ЛНР». Там через крадіжку був у розшуку вже у сепаратистів, тому повернувся в Щастя і займався розбоями, поки ми його не затримали. — Як місцеві жителі сприймали добровольчі батальйони? — Наш батальйон ніколи не відбирав майно навіть у так званих сепаратистів. Так, кримінальний контингент затримували, проводили профілактичні бесіди. На той час у Щасті і прилеглому секторі за правопорядком нікому було стежити: міліція через низку причин не була ще готова виконувати свої службові обов'язки в повному обсязі, як зараз. — З розквартированими в Щасті іншими добровольчими батальйонами ваша рота знайшла спільну мову? — Попри величезний патріотизм у лавах добровольчих батальйонів було достатньо випадкових людей, якими керувало почуття наживи, беззаконня. Наприклад, у грудні 2014 року приїжджають із одного з добровольчих батальйонів у райвідділ міліції Станично-Луганського району, що в селі Петрівка (у самій Станиці будівлю було зруйновано), і кажуть: «Так, рідненькі міліціонери, давайте ключі від будівлі і авто — тепер ми будемо стежити за правопорядком». Дали на збори годину і поїхали. На той час у селі не було ні СБУ, ні прокуратури, ні суддів і порядок вершив той, у кого довший ствол. Нам надходить команда зі штабу АТО висунутися в цей населений пункт. Згідно з наказом, «Золоті ворота» виділили відділення бійців із повним озброєнням, починаючи від кулеметів ДШК і закінчуючи гранатометами. Взяли райвідділ під охорону. Коли так звані «добровольці» повернулися, ми дали зрозуміти, що так просто їм ключі ніхто не віддасть, а збройне протистояння може бути пов'язано з великими людськими втратами. На цьому інцидент було вичерпано. Було ще декілька подібних випадків щодо фермерських господарств, коли псевдодобровольці погрожували фермерам, що «ми сьогодні приїдемо з нотаріусом, будьте готові переписати майно на нас». Ми висувалися, займали оборону і зберігали статус-кво. Так вийшло, що я зробив кар'єру вдруге: від рядового я став командиром відділення, а потім — заступником командира роти — У вашій зоні відповідальності є цікаве село, розділене Сіверським Донцем навпіл, частина якого міститься на окупованій території. Чому не закриють поромну переправу? — До війни це село називалося Жовте, але для місцевих володіло двома назвами: Лобачеве (зараз контролюється українськими військами) і Жовте (окупована територія). Дві частини села з'єднувалися поромом. Під час бойових дій паром зруйнували і залишилося тільки два причали по обидва береги річки, з'єднані між собою тросом, за яким пересувається човен на ручній тязі. Село розташоване недалеко від Старого Айдара і Щастя, але дістатися до нього можна тільки лісовими дорогами. Коли в бездоріжжя ґрунтовки розмиває, місцевим, щоб купити продукти, простіше на човні перебратися в Жовте, сісти на маршрутку і дістатися за 15 хвилин до Луганська. До слова, в Лопаскиному, де проживає з півсотні сімей, ситуація така ж сама: легше перебратися через річку в Слов'яносербськ, ніж іти пішки до Трьохізбенки. Ще в Жовтому школа розташована на окупованій стороні, і дітям з Лобачевого доводиться кататися через річку: до найближчих шкіл на цьому березі дітям важко пішки дістатися, а шкільні автобуси, наскільки я знаю, не їздять. Голова Жовтовської сільради і сама живе на тому боці, але часто змушена переправлятися на цей берег, щоб розв’язувати питання щодо пенсій місцевих жителів, доставки продуктів, а також вугілля на зимовий період. — А що там за історія була з незаконними вантажопотоками через лобачевську переправу? — Організаторами її були працівники міліції. Самі вони з Луганська, але з певних обставин опинилися на цьому боці. Вони зв'язалися зі своїми колегами з Луганська, і ті налагодили повідомлення на окупованій території. Чому в Лобачевому? У плані логістики ця переправа дуже зручна: хороший під'їзд, є місце для складування вантажів тощо. Єдиний недолік — човнове перевезення. Так вони пустили два човни одночасно: один на один берег, другий — на інший. Щодня протягом місяця на переправу прибувало до семи машин вантажопідйомністю від п'яти до семи тонн. Дорога проходила через Старий Айдар і заміновані ділянки лісу. Є версія, що військовослужбовці, які були відповідальні за оборону сектора Щастя, розмінували шлях і забезпечили прохід автомобілів. Я тоді служив у «Золотих воротах», і нас у тому районі було осіб 60 — міліцейська рота. Ми намагалися перекрити своїми силами, наш командир говорив і з військовими, але розв’язати проблему змогли тільки після того, як запросили тележурналістів. Провезли їх на свій страх і ризик через всі блокпости в Лобачеве, де вони зняли розвантаження і перевезення на окуповану сторону заморожених туш. Після репортажу наш сектор відвідало багато різних комісій і вантажівки з пивом і м'ясом їздити перестали. — Є версія, що в розстрілі мобільної групи, коли загинули Ендрю і працівник «Фантома», винні люди, пов'язані з контрабандою. Ви її поділяєте? — На момент розстрілу мобільної групи системної контрабанди, як на переправі в Лобачевому, вже не було. Так, були перевізники овочів, але це не колишні обсяги. До речі, це не перший напад на українських військовослужбовців в тому районі. 5 травня минулого року просто в селі Лопаскине обстріляли розвідників 92-ї бригади. 18 травня під вогонь потрапили бійці «Золотих воріт». Потім стався напад на військовослужбовців восьмої бригади спецназу, і він був ідентичний випадку з Ендрю: спочатку відпрацювали мінами МОН. Треба розуміти, що Лобачеве з Лопаскиним — це села з підвищеною для життя небезпекою: в тому секторі особливість розташування наших оборонних споруд дозволяє ворогові переправлятися через річку Сіверський Донець і влаштовувати засідки. Набагато легше затримати «КамАЗ» на кемпінгу в Щасті, ніж мікроавтобус або «Ниву» з сиром у Лопаскиному — завжди можна очікувати, що з того боку обстріляють. На момент розстрілу мобільної групи системної контрабанди, як на переправі в Лобачевому, вже не було — Розкажіть про специфіку боротьби з незаконним перевезенням товарів на Луганщині. — На нашій ділянці багато «мурашок». Так званих людей, які на собі переносять вантажі на той бік. Я нещодавно спілкувався з мужиками з Гірського похоронного бюро, вони через Лисичанськ провозили труни. Питаю: «Люди мруть? Дуже — відповідають — переважно спиваються паленою горілкою. Роботи немає, робити нічого. На єдине підприємство-роботодавець, шахту Гірську, черга з 700 людей. Директор, користуючись цим, звільняє за будь-яку провину: косо подивився — цього геть, іншого поставив. Ось і підряджаються місцеві на роботи з перенесення товарів. Такса — дві гривні за кілограм вантажу, що переноситься. Приїжджає вночі «КамАЗ», і ось вони удвох-утрьох за ніч переносять його на той бік. — Вони не бояться розтяжок? — «Мурахи» знають усі ці стежки. — А багато їх ходить за ніч? — Та сила-силенна, з четвертої години як починають і працюють до ранку. — І як довго? — Все залежить від наявності груп: мобільної або нашої оперативної. Якщо одна з них заїхала — рух припиняється і «мурахи» сидять курять. Ми поїхали — рух поновлюється. — А «мурахи» — хто ці люди? — Переважно чоловіки. Все залежить, під який вантаж вони заточені. Дуже багато у них замовлень від підприємців-біженців. Наприклад, у однієї жінки, яка займається взуттям і зараз живе в Полтаві, залишилася торгова точка в Первомайську. Вона експрес-поштою в Гірське надсилає товар. З Первомайська за вантажем приїжджає навчений «мураха» на моторолері, у якого є довідка переселенця. Якщо його зупиняють на нашому боці і запитують, хто такий, спокійно відповідає, що переселенець. Вибачаються і відпускають. Він таким чином перевозить взуття і отримує за це свій відсоток, а підприємець забезпечує товаром свій магазин на окупованій території. — Що переносять найчастіше? — Взуття, ліки, недорогі продукти харчування, зокрема стабільним попитом користуються сири і в цілому молочна продукція. Скоро почнеться сезон овочів, і вони теж підуть за милу душу. — Добре, ви спіймали такого «мураху», що далі? — Складаємо протокол про адміністративне правопорушення. До слова, попри те, що таких «мурах» затримували «на гарячому», Попаснянський районний суд відсотків вісімдесят наших протоколів не пропускає, Новоайдарський — дає хід відсоткам 60, але на етапі апеляції вони все-одно розбиваються. Є ще Біловодський суд, але там розглядається зовсім мало справ. На нашій ділянці багато «мурашок». Так званих людей, які на собі переносять вантажі на той бік — З чим пов'язані такі рішення судів? — Ми складаємо протокол, в обвинувальній частини якого керуємося положеннями наказу центру АТО №415, що регламентує пересування товарів через лінію розмежування. На думку суддів, цей документ не є правовим: відповідно до закону про боротьбу з тероризмом, має бути положення, затверджене Кабінетом міністрів. На сьогодні, на жаль, його немає і ми фактично користуємося тимчасовим документом. Доходить до абсурду, коли ми затримуємо вантаж і віддаємо його господарям на відповідальне зберігання. Наприклад, затримали на перевантаженні машину з тонною дешевої вареної ковбаси. Ми навіть вилучати побоялися, бо нам її просто ніде зберігати. Якщо суд визнає власника невинуватим, він зобов'яже цей вантаж повернути в цілості й схоронності. З медикаментами, горілкою і сигаретами простіше: вилучаємо і чекаємо рішення суду. У більшості випадків суди повертають нелегальні вантажі їхнім власникам. — Як ви думаєте, чи не простіше сепаратистам налагодити завезення товарів із Росії? — Я не готовий розмірковувати про економічну складову. Існують схеми, за якими, наприклад, шампанське і пиво українських виробників направляється за документами в Казахстан, а фактично продається на окупованій території з акцизною маркою «ЛНР». — Чи можна повністю припинити незаконне перевезення? — Якщо говорити про територію, де несе службу луганський «Фантом», її можна значно мінімізувати, ввівши декілька цілодобових патрулів. Щоб повністю заблокувати — треба, на мою думку, робити суцільну ешелоновану лінію оборони.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,38933801651-/ /-pc-/
Top