Надання конституційного права на збройний захист, реальне реформування системи правоохоронних органів та боротьба проти бізнес-інтересів у МВС зможуть допомогти розв'язати проблему зі зростанням злочинності в країні. Про це «Аналітичній службі новин» (АСН) розповів голова наглядової Ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.
«Зростання злочинності в країні, де іде війна, - це очевидний факт. Крім того, орган, який називається «поліція-міліція», зовсім не працює над цим питанням. Точніше, вони не знають, як діяти в такій ситуації. Вони думають виключно про свої комерційні інтереси, а не про рівень суспільної безпеки. Тому їх так вабить монополія на ринку охоронних послуг, корупційні оборудки із травматичною та нагородною зброєю, охоронною діяльністю і контролем ринку нелегальної зброї», - сказав експерт.
На думку Георгія Учайкіна, реформа правоохоронних органів не допомогла стримати зростання злочинності, бо відбувся лише ребрендинг структури, а не повне її перезавантаження.
«За деякими позиціями у нас рівень злочинності зріс на 500%. Тим більше поліція приховує інформацію про такі факти. У МВС вдають, що все нормально, що «йде складна реформа, тому потрібно ще трохи потерпіти». У такій ситуації людина починає думати, як їй убезпечити себе, де дістати зброю, щоб уберегти себе. Логіка громадян проста - вони хочуть вижити, і їм плювати на будь-які декларації», - підкреслив експерт.
Він також зазначає, що насправді керівникам правоохоронних структур не цікава думка громадян про надання права на носіння зброї.
«Фактично ці люди не визнають права українських громадян на збройний захист. Вони продовжують розповідати громадянам, що вона їм не потрібна, а людей буде захищати поліція. При цьому українці давно вже висловили свою точку зору щодо права громадян на захист, про що свідчить і петиція до Президента, і результати соціологічних опитувань, згідно з якими від 60 до 80% підтримують надання права на зброю. Було втрачено чудову нагоду для розвитку самої збройової галузі, що могло допомогти залучити людей на нові робочі місця, дати можливість розвитку всієї інфраструктури. Але все впирається в те, що хтось хоче на цьому заробляти», - заявив Учайкін.
На думку експерта, єдиним варіантом змін у правоохоронній системі і зниження рівня злочинності на вулицях українських міст буде повне і системне реформування відомства, відділення бізнес-інтересів і посадових зобов'язань, а також нульова толерантність до корупції і «зв'язків» у вищих посадових колах.
«Потрібно провести справжню реформу Міністерства внутрішніх справ. Людина, яка має очолити це відомство, не повинна мати бізнес-інтересів, але їй потрібно буде діяти надзвичайно жорстко: починати садити спочатку всіх колишніх заступників чинного голови МВС. Треба терміново «детінізувати» усі незаконні доходи - від проституції до легких наркотиків, адже це вони контролюють ці сфери», - сказав Учайкін.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.