Система МВС вимагає не просто ремонту, а повної заміни. Набір у патрульну поліцію став реформою не по суті, а лише за зовнішніми проявами. Залишилася та сама система хабарів під час конкурсного відбору, злочинність тільки зросла, а голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе не виправдала надій. Змінити систему можна тільки на прикладах керівників і принципі відповідальності. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.
«Так звана реформа виявилася тільки зовнішньою зміною. Варто зазначити, що брендування однієї поліцейської машини коштує три тисячі гривень, а проплатили 12 тисяч за кожну. Якщо порахувати - ми отримаємо мільйонні «відкати» на брендування автомобілів», - розповів Вовк.
Експерт зазначає, що одна з проблем нової поліції - це короткий період навчання. Її розв'язанням може стати більш тривалий процес навчання і дійсно чесний відбір.
«Поліцейський повинен провчитися декілька років. Якщо він офіцер, то зобов'язаний мати вищу освіту паралельно з юридичною. При цьому я знаю декілька прикладів, коли за хабар проходили в нову поліцію, а ті, хто не могли заплатити, - не проходили. Коли я викликаю поліцію, вони приїжджають і кажуть: «Такий-то екіпаж виїхав до вас». А для чого вони приїхали? Щоб повідомити, що приїжджає опергрупа? А ось слідчі працівники в районі отримують зарплату вдвічі нижче, у них немає нових машин і форми. Там конфлікт закладений вже всередині - між тими, хто працює, і тими, хто красується. Треба бачити перспективи, стратегію. А про стратегію ніхто не подумав. Система вже зламалася, тут не ремонт потрібен, а заміна», - зазначив Вовк.
Фахівець переконаний, що потрібно зробити декілька кроків для розв'язання ситуації зі злочинністю та провалом реформи нової поліції. Реформування буде можливо тільки на прикладі і моральному авторитеті керівника і на умовах повернення в систему фахівців.
«Що робити? Зверніть увагу, що охорону громадського порядку під час демонстрацій, мітингів забезпечують ті, хто знає оперативну обстановку і криміногенну ситуацію. Нічого страшного в тому, щоб повернути старих фахівців, немає. Реформа не в формі, яку ти одягаєш, а в суті. Реформа - це приклад керівника, який підбирає собі заступника, який підбирає керівників підрозділів, а вони - працівників. Ось і весь вихід із ситуації. Тоді кожен нестиме відповідальність за своїх підлеглих», - розповів експерт.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.