counter
Стрічка новин
Вибрати все
22 Жовтня
21 Жовтня
20 Жовтня
Всі новини...


Василь Вовк
Василь Вовк

Немає нічого страшного в тому, щоб повернути старих правоохоронців


Система МВС вимагає не просто ремонту, а повної заміни. Набір у патрульну поліцію став реформою не по суті, а лише за зовнішніми проявами. Залишилася та сама система хабарів під час конкурсного відбору, злочинність тільки зросла, а голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе не виправдала надій. Змінити систему можна тільки на прикладах керівників і принципі відповідальності. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив генерал-майор СБУ, експерт з питань державної безпеки Василь Вовк.

«Так звана реформа виявилася тільки зовнішньою зміною. Варто зазначити, що брендування однієї поліцейської машини коштує три тисячі гривень, а проплатили 12 тисяч за кожну. Якщо порахувати - ми отримаємо мільйонні «відкати» на брендування автомобілів», - розповів Вовк.

Експерт зазначає, що одна з проблем нової поліції - це короткий період навчання. Її розв'язанням може стати більш тривалий процес навчання і дійсно чесний відбір.

«Поліцейський повинен провчитися декілька років. Якщо він офіцер, то зобов'язаний мати вищу освіту паралельно з юридичною. При цьому я знаю декілька прикладів, коли за хабар проходили в нову поліцію, а ті, хто не могли заплатити, - не проходили. Коли я викликаю поліцію, вони приїжджають і кажуть: «Такий-то екіпаж виїхав до вас». А для чого вони приїхали? Щоб повідомити, що приїжджає опергрупа? А ось слідчі працівники в районі отримують зарплату вдвічі нижче, у них немає нових машин і форми. Там конфлікт закладений вже всередині - між тими, хто працює, і тими, хто красується. Треба бачити перспективи, стратегію. А про стратегію ніхто не подумав. Система вже зламалася, тут не ремонт потрібен, а заміна», - зазначив Вовк.

Фахівець переконаний, що потрібно зробити декілька кроків для розв'язання ситуації зі злочинністю та провалом реформи нової поліції. Реформування буде можливо тільки на прикладі і моральному авторитеті керівника і на умовах повернення в систему фахівців.

«Що робити? Зверніть увагу, що охорону громадського порядку під час демонстрацій, мітингів забезпечують ті, хто знає оперативну обстановку і криміногенну ситуацію. Нічого страшного в тому, щоб повернути старих фахівців, немає. Реформа не в формі, яку ти одягаєш, а в суті. Реформа - це приклад керівника, який підбирає собі заступника, який підбирає керівників підрозділів, а вони - працівників. Ось і весь вихід із ситуації. Тоді кожен нестиме відповідальність за своїх підлеглих», - розповів експерт.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают точку зрения их авторов. Точка зрения редакции информационного агентства ASN может отличаться от точки зрения авторов блогов, колонок на сайте и комментариев к ним. Редакция агентства ASN не несет ответственность за достоверность материалов из раздела «Блоги», «Колонки», сайт агентства только обнародует данную информацию.

Переглядів: 43
Інші важливі новини і публікації
Колишній офіцер КДБ заявив про вербування Володимира Соловйова
Колишній офіцер КДБ заявив про вербування Володимира Соловйова
Колишній співробітник Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР підполковник Володимир Попов у своїй книзі «Змова ....
Астрономи чекають падіння чергового великого астероїда на Землю
Астрономи чекають падіння чергового великого астероїда на Землю
Астероїд отримав назву 2018VP1, пише NYPost з посиланням на заяву відомого вченого Нілу де Грасса Тайсона, яке....
У Перу знайшли гігантський малюнок домашньої тварини: йому близько 2 тис. років
У Перу знайшли гігантський малюнок домашньої тварини: йому близько 2 тис. років
В Перу вчені виявили дуже древній малюнок кота Передбачається, що зображення домашньої тварини нанесли на скел....
Зеленський озвучив, коли знову введе жорсткий карантин: Буде дуже складно всім
Зеленський озвучив, коли знову введе жорсткий карантин: Буде дуже складно всім
Президент Володимир Зеленський готовий знову ввести жорсткий карантин, якщо добовий приріст хворих коронавирус....
При яких хворобах корисний зелений чай
При яких хворобах корисний зелений чай
Група дослідників з Китаю виявила, що зелений чай можна використовувати для клітинної терапії, в ході якої спе....
більше матеріалів


/-0,29014015197754-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top