рус.
укр.
Головна
Докладно
Новини
Не пропустіть
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Карта повітряних тривог
Архів
Докладно
Новини
Блоги
Фото/Відео
Прогноз погоди
Погода
Карта повітряних тривог
Повітряна тривога
рус
укр
Архів
Докладно
Новини
Iнтерв`ю
Блоги
Думки
Фото/Відео
Прогноз погоди
Архів
Повернутись назад
08
Лютого
2016
8 Лютого
Блог:
Думки
08:58
Політика
Павло Пинзеник
Можливостей для імплементації змін поки немає
Зміни до регламенту дають можливість продовжити роботу над конституційними змінами і приймати їх у цілому на наступній сесії. Проте голосів під будь-який особливий статус Донбасу поки немає. Крім того, можливостей для імплементації цих змін поки немає. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи ВРУ, депутат від «Народного фронту» Павло Пинзеник. «Ляшко хвилюється, що буде особливий статус Донбасу. Але треба розділяти ці два питання. У нас зміни в регламент, які підписані Президентом, дають можливість продовжити роботу над конституційними змінами і приймати їх в цілому на наступній сесії. Якби у ВР була підтримка в 300 необхідних голосів для змін до Конституції, то це можна було б зробити хоч зі змінами до регламенту, хоч без них. Насправді зміни в регламент потрібні для того, щоб продемонструвати добру волю парламенту для продовження його роботи над конституційними змінами. Тому мені здається, що такі побоювання зайві. Голосів для особливого статусу Донбасу поки немає. Готовності в жодної фракції, крім Опозиційного блоку, підтримати особливий статус також немає», - розповів нардеп. Пинзеник зазначив, що є певні дискусії щодо змісту поняття «особливості місцевого самоврядування» на цих територіях. «Наша фракція, зокрема, вважає, що для того, щоб ці дискусії якось припинити раз і назавжди, треба розробити нормативну базу, яка була б основою цього особливого порядку здійснення місцевого самоврядування. Щоб ми розуміли, що це таке, бо зараз є тільки декларативна норма, яка написана в проекті змін до Конституції. Особливості здійснення місцевого самоврядування. Що це означає? Коли ми побачимо, що це означає, коли побачимо проекти всіх нормативних актів, які повинні бути розроблені на виконання цього положення, тоді ми зрозуміємо, який сенс вкладається в ці перехідні положення. А це, за деякими підрахунками, майже 300 проектів нормативних актів, законів і підзаконів, починаючи з законів про префекта і закінчуючи підзаконними актами Кабміну. Я не бачу можливостей імплементації цих змін в принципі до того, як ми зрозуміємо, в чому саме ці зміни полягають. Тому я не бачу загрози. По-друге, сама по собі декларативна фраза «про особливості місцевого самоврядування» також ніяких загроз не несе за умови, що за нею не підуть якісь подальші кроки, спрямовані на те, щоб реалізувати ці особливості самоврядування якимось іншим, неконституційним способом», - резюмував депутат.
08 Лютого
09:00
Події
Бойовики понад 60 разів обстріляли позиції сил АТО
За минулу добу бойовики 61 раз відкривали вогонь по опорних пунктах сил антитерористичної операції. Як повідомляє прес-центр штабу АТО, основні гарячі точки - це передмістя Донецька і район тимчасово окупованої Горлівки. Так із гранатометів і стрілецької зброї було обстріляно укріплення в Пісках і Опитному. 16 разів терористи відкривали вогонь по українських опорних пунктах біля Мар'їнки. Тут ворог, крім стрілецької зброї, застосовував міномети калібру 82 і 120 мм. «Також мінометному обстрілу піддалися наші позиції в Троїцькому, Майорську і Красногорівці. Українські опорні пункти в районі Зайцевого, Новгородського, Миронівського і Старогнатівки було обстріляно з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї», - йдеться в повідомленні.
08 Лютого
09:07
За кордоном
У Сіетлі відкрили Почесне консульство України
7 лютого 2016 року було офіційно відкрито Почесне консульство України в місті Сіетлі. Посол України в США Валерій Чалий і новопризначений Почесний консул Валерій Голобородько взяли участь у церемонії відкриття, повідомляє прес-служба Посольства України в США. За словами посла Валерія Чалого, відкриття Почесного консульства стане додатковим імпульсом для подальшого розвитку тісних зв'язків між Україною та штатом Вашингтон. На його думку, Україна і «Вічнозелений штат» мають величезний потенціал для подальшої співпраці в галузі економіки, культури і освіти. Чалий також відзначив роль української діаспори штату Вашингтон у підтримці України в час безпрецедентних викликів і висловив переконання, що Почесне консульство відкриє нову сторінку в представленні інтересів українців у штатах Вашингтон і Орегон.
08 Лютого
09:17
Події
Під час обстрілу Мар'їнки було поранено військового
У результаті обстрілу бойовиками Мар'їнки поранення отримав один український військовослужбовець. Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Мар'їнської районної державної адміністрації Володимир Мороз. За його словами, за добу було зафіксовано обстріли зі стрілецької зброї і мінометів. «Станом на 8:00 ранку 8 лютого загиблих військових немає. Поранення отримав один військовий під час обстрілів у м. Мар'їнці. Серед мирного населення загиблих і поранених немає», - зазначив Мороз.
08 Лютого
09:26
Суспільство
Бойовиків лякають ліквідацією Захарченка і диверсіями в Донецьку
У районі Донецька і в самому місті «МДБ ДНР» проводить «фільтраційні заходи». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, до стаціонарних пунктів пропуску додатково розгорнуто 12 мобільних блокпостів, переважно на виїзді з міста, деякі посилені бронетехнікою. «За чутками, що розповсюджується серед бойовиків, йде пошук ДРГ українських військ - нібито «київська хунта», не бажаючи приймати закон про амністію терористів, дала наказ ліквідувати верхівку «ДНР» на чолі з Захарченком і провести в Донецьку низку масштабних диверсій», - написав Тимчук.
08 Лютого
09:35
Суспільство
До Донецька прибули російські морські піхотинці, переодягнені у форму бойовиків
У Петровському районі Донецька (район вулиці Раціоналізаторів) ідентифіковано зведений підрозділ російських морських піхотинців, переодягнених у форму бойовиків «ДНР». Про це на своїй сторінці в Facebook написав координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. За його словами, в місті також виявлено бронегрупу, яка складається із близько 10 БМП, а також шести танків.
08 Лютого
09:46
За кордоном
В Індії на територію школи забіг леопард, є поранені
В Індії в місті Бангалорі леопард забіг на територію школи. Про це повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі. Поки тварину намагались упіймати, вона встила поранити шістьох людей. Зокрема, намагаючись упіймати леопарда, постраждали вчений, лісник і телеоператор місцевого каналу. Операція з затримання хижака тривала 10 годин. У результаті леопарда, який зумів потрапити на територію міжнародної школи, приспали і випустили на волю в сусідньому заповіднику.
08 Лютого
09:54
Суспільство
На Донбасі зафіксовано 12 ворожих безпілотників
Протягом останніх днів прикордонники зафіксували збільшення кількості БПЛА російсько-терористичних військ на сході країни. Про це на своїй сторінці в Facebook написав помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян. За його словами, за минулу добу прикордонники в 11 випадках спостерігали 12 літальних апаратів, переважно в районі Маріуполя, а також в районі Щастя і Березового.
08 Лютого
10:04
За кордоном
На Тайвані вже 37 жертв землетрусу, ще понад сто осіб пропали безвісти
Кількість жертв землетрусу, що стався на Тайвані 6 лютого, продовжує зростати. Вже загинуло як мінімум 37 осіб. Про це повідомили в урядовому центрі з надзвичайних ситуацій, передає dpa. Ще 114 осіб пропали безвісти. Всього через землетрус магнітудою 6,4 бала постраждали близько 520 осіб. Місцеві ЗМІ передають, що рятувальники визволили з-під завалів понад 300 осіб. Епіцентр землетрусу було зафіксовано на півдні острова в місті Тайнань. Більшість тих, із ким не вдалося встановити зв'язок, як раз перебувають під уламками 17-поверхового будинку в цьому місті.
08 Лютого
10:08
За кордоном
Росія почала перевірку боєготовності військ у прикордонній Ростовській області
У РФ раптово почали перевірку боєготовності військ Південного військового округу, що розташовані на території Ростовської області, яка межує з Україною. Про це заявив на нараді міністр оборони Росії Сергій Шойгу, передає сайт відомства. «Відповідно до рішення верховного головнокомандувача Збройних сил президента Росії Володимира Путіна сьогодні з п'ятої години ранку війська Південного військового округу, окремі з'єднання Повітряно-десантних військ і військово-транспортної авіації приводяться в бойову готовність «Повна». З цього часу ми приступили до раптової перевірки бойової готовності військ на Південно-західному стратегічному напрямі», - заявив Шойгу. Він зазначив, що перевірка покликана оцінити ступінь готовності Південного військового округу до реагування на кризові ситуації різного характеру.
Відео
10:17
Суспільство
Вибух автобуса на Ламбетському мосту Лондона викликав паніку у жителів міста
Лондонці, які відпочивали в парку по сусідству з Ламбетський мостом, були шоковані, коли вдень просто на мосту вибухнув класичний англійський двоповерховий автобус. Як виявилося, в цей час на мосту йшли зйомки нового фільму Джекі Чана.
08 Лютого
10:25
Події
У зоні АТО вантажівка підірвалась на міні, поранено двох військових
Учора в районі проведення антитерористичної операції вантажівка 16-го окремого мотопіхотного батальйону підірвалась на міні, в результаті чого двоє військових отримали поранення. Про це йдеться в повідомленні на сторінці батальйону в Facebook. Згідно з повідомленням, вантажівка підірвалася під час доставки продуктів харчування. «Водій автомобіля, перебуваючи в шоковому стані, зорієнтувався і врятував з палаючої вантажівки ще двох військовослужбовців бригади. Завдяки професійним діям медиків усіх бійців були оперативно евакуйовано і доставлено у військовий госпіталь», - зазначається в повідомленні.
08 Лютого
10:36
Суспільство
На Дніпропетровщині поліцейського упіймали на хабарі
На Дніпропетровщині Служба безпеки спільно з прокуратурою і поліцією упіймала поліцейського-хабарника. Про це повідомили в прес-службі СБУ. Хабарником виявився заступник начальника слідчого відділу одного з районів поліції Павлограда. «Майор вимагав гроші від місцевого жителя за закриття кримінального провадження щодо нанесення тілесних ушкоджень. Правоохоронці затримали чоловіка при отриманні десяти тисяч гривень хабара», - сказано в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди) КК України. Хабарнику оголосили про підозру й обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
08 Лютого
10:43
Суспільство
На Донеччині судять росіянина за участь у бойових діях на Донбасі
У місті Красноармійську Донецької області почався розгляд по суті справи громадянина Росії Андрія Лангера, обвинуваченого в участі в терористичній організації і бойових діях проти України. Як пише Медуза, за словами 34-річного Лангера, він у липні 2015 року, одразу після того, як звільнився з колонії, вирушив на Донбас. В ув'язненні Лангер відбував термін за дезертирство. Виїхати в «ДНР» йому порадив співкамерник, який пообіцяв, що сепаратисти будуть платити зарплату, а також не буде враховуватись його судимість. Свою провину Лангер заперечує і стверджує, що бойових дій проти українських військових не вів. Він підкреслює, що здався українській владі самостійно.
08 Лютого
10:48
За кордоном
Велика Британія готується до можливого конфлікту НАТО і РФ
Велика Британія в межах навчань Shamal Storm готує війська, які мають бути готові до швидкого перекидання в Європу при можливому конфлікті НАТО - РФ. Про це повідомляє британське видання The Daily Telegraph з посиланням на джерела у військових відомствах. Співрозмовники журналістів повідомили, що, незважаючи на те, що навчання проходять в Йорданії поруч із кордоном Сирії, вони не стосуються боротьби проти «Ісламської держави» (ІДІЛ). «Це навчання не проти ІДІЛ. Якщо вже на те пішло, ми швидше готуємось приєднатися до США в Україні, а не в Сирії. Це зовсім не той тип сил, які потрібно спрямувати в Алеппо для боротьби зі зграєю джихадистів», - зазначає джерело. За словами представника британської армії, навчання в Йорданії забезпечать повну готовність військ Об'єднаного Королівства «для розгортання та підтримки збройних сил чисельністю 30 тисяч осіб у будь-якій точці світу».
08 Лютого
10:55
Суспільство
У Києві очікують сильні пориви вітру
У Києві «Укргідрометцентр» прогнозує сильний вітер на 8 лютого. Про це повідомили в прес-службі КМДА. У столиці очікуються сильні пориви вітру 15-18 м/с. «За прогнозом Українського гідрометцентру, сьогодні, 8 лютого, у Києві очікуються місцями пориви вітру 15-18 м/с. Також у столиці буде хмарно, без опадів, вітер південний, 7-12 м/с. Температура 4-6° тепла», - сказано в повідомленні. Жителям і гостям столиці рекомендували в разі посилення вітру за можливості не виходити на вулицю.
08 Лютого
11:01
Суспільство
У Запорізькій області чиновниця за бюджетні гроші побудувала собі будинок
У Запорізькій області викрито бухгалтера одного з управлінь райдержадміністрацій, яка привласнила більше 1,7 мільйона гривень. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Національної поліції. За інформацією правоохоронців, протягом трьох років 46-річна бухгалтер вносила до офіційних документів неправдиві відомості про отримання нею виплат, пов'язаних із вагітністю та пологами, народженням дитини, доглядом за дитиною до 3-х років, й інших соціальних виплат. Грошові кошти як соціальну допомогу отримувала на свою банківську картку. «Отримані на картковий рахунок понад 1,7 мільйона гривень бюджетних коштів жінка використовувала на придбання матеріалів для будівництва свого житлового будинку», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 1 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.
08 Лютого
11:03
Політика
Фірсов виходить із фракції БПП через Кононенка
Народний депутат Єгор Фірсов виходить із фракції партії «Блок Петра Порошенка». Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, рішення далось йому «дуже непросто». «Я підійшов до нього виважено, обмірковував декілька днів, але зрозумів, що іншого виходу у мене немає. Тому я виходжу з фракції партії «Блок Петра Порошенка». Залишатись у фракції разом із Кононенком я більше не можу, бо не згоден покривати його корупційну діяльність і не хочу, щоб мене асоціювали з нею», - написав Фірсов.
08 Лютого
11:06
За кордоном
Іран відновив постачання нафти в Європу
Після чотирьох років санкцій і відключення від SWIFT Іран отримав право почати перші експортні торги нафти в Європу. Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal. Першою західною компанією, що почала завантаження іранської нафти для її експорту морем до Європи, став швейцарський сировинний трейдер Glencore. Танкер, який орендувала ця компанія, вже завантажив 80 тис. тонн нафти на терміналі в Перській затоці. Як повідомляє видання, Іран планує продавати в Європу по 300 тис. барелів нафти на добу. Нагадаємо, що раніше Іран отримав доступ до заблокованих банківських рахунків, на яких містилось понад $ 100 млрд, що були блоковані через відключення системи банківських платежів SWIFT.
08 Лютого
11:13
Суспільство
У «Борисполі» затримано злочинця, якого розшукував Інтерпол багато років
В аеропорту «Бориспіль» прикордонники зловили іноземця, якого з 1995 року розшукував Інтерпол. Про це повідомили в прес-службі ДПСУ. Злочинець виявився з Ізраїлю. «7 лютого під час оформлення пасажирів рейсу «Тбілісі - Київ» в аеропорту «Бориспіль» прикордонники окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» затримали громадянина Ізраїлю, який перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу. Затриманий громадянин з вересня 1995 року розшукувався правоохоронними органами Киргизстану для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, пов'язаних із шахрайством. Як з'ясувалося, злочинець заволодів значною сумою коштів за допомогою незаконних дій і маніпуляцій», - сказано в повідомленні. Шахрая передали підрозділу Нацполіції.
08 Лютого
11:21
Суспільство
Від початку року на Донеччині від грипу померло 17 осіб
Від початку року від пневмонії і грипу в Донецькій області померло 17 осіб. Про це повідомляє прес-служба обласної військово-цивільної адміністрації. У їх числі 16 випадків, викликаних вірусом грипу А (H1 pdm09), відомого ще як вірус грипу А/H1N1-Каліфорнія. Також повідомляється, що за перший тиждень лютого зареєстровано 12109 випадків захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Показник захворюваності на 10 тис. населення становить 61,1, що на 27,7% нижче, ніж попереднього тижня і нижче рівня епідемічного порогу на 35,3%.
08 Лютого
11:28
Суспільство
Розвідка повідомляє про 50 померлих від хвороб російських військових
На окупованій території Донбасу від грипу померло понад 50 військовослужбовців РФ. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. У розвідці зазначили, що командування російських окупаційних військ і т.зв. влада Донбасу не здатні забезпечити потрібну медичну допомогу власним військовослужбовцям, що призводить до ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації та зростання рівня смертності. «Підтверджуються випадки смерті на тимчасово окупованих територіях більше 50 військовослужбовців ЗС РФ під час сезонного загострення захворювань», - йдеться в повідомленні.
08 Лютого
11:33
Політика
Суд закрив справу проти соратника Януковича
Колишній депутат Верховної Ради від Партії регіонів і соратник екс-Президента Віктора Януковича Юрій Іванющенко (також відомий як Юра Єнакіївський) домігся закриття кримінальної справи проти нього. Про це передає портал lb.ua з посиланням на «Наші Гроші». 27 січня 2015 року Солом'янським районним судом м. Києва було задоволено скаргу адвоката Іванющенка, на підставі якої суд змусив ГПУ закрити кримінальне провадження. Проти Іванющенка висунули звинувачення в незаконному збагаченні на суму 72 млн швейцарських франків і організації розкрадання 170 млн гривень держкоштів, які Україна отримала від реалізації квот Японії на викиди парникових газів. Суд погодився з доводами адвоката Іванющенка, що Генпрокуратура за рік нічого не зробила, щоб зібрати факти провини колишнього депутата. За даними ЗМІ, органи ГПУ розслідують ще низку кримінальних справ проти Іванющенка, але в жодній він не є основним фігурантом. Його підозрюють у розтраті майна, незаконному збагаченні в особливо великих розмірах, одержанні неправомірної вигоди посадовою особою. Нагадаємо, що Юрій Іванющенко з січня 2015 року перебуває в розшуку.
08 Лютого
11:37
Події
На Запоріжжі декілька десятків рибалок опинились на дрейфуючій крижині
У Запорізькій області близько 20 рибалок опинились на дрейфуючій крижині. Про це повідомили в прес-службі ГУ ДСНС України в області. «8 лютого о 9:03 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що біля села Приморське Василівського району стався розлом льодового покриву, в результаті чого на дрейфуючій крижині опинилося близько 20 рибалок. Площа крижини становить більше кілометра. Утворилась вимоїна на відстані близько восьми метрів від берега, що не дозволяє рибалкам самостійно вийти на берег. У рятувальній операції задіяли катер на повітряній подушці. О 9:44 бійці ДСНС дісталися до небезпечного місця і почали евакуацію рибалок», - сказано в повідомленні.Рятувальна операція триває.
08 Лютого
11:45
Суспільство
Криміногенна ситуація на окупованій частині Донбасу погіршується
Криміногенна обстановка на окупованій частині Донбасу продовжує погіршуватись. Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони. Читайте також: Розвідка повідомляє про 50 померлих від хвороб російських військових «Через залучення до збройних формувань 1 і 2 АК колишніх засуджених криміногенна обстановка на тимчасово окупованих територіях сходу України продовжує погіршуватися», - йдеться в повідомленні.
08 Лютого
11:49
За кордоном
Прокуратура Берліна відкрила справу проти журналіста російського «Первого канала»
Прокуратура Берліна порушила кримінальну справу проти кореспондента російського «Первого канала» в Німеччині Івана Благого через підозри в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook журналіст і публіцист Борис Райтшустер, передає видання Цензор.НЕТ. «Про це повідомив мені щойно Констанцський адвокат Мартін Люйтле, який подав заяву на Благого через його репортаж про нібито зґвалтовану 13-річну Лізу. Це рішення прокуратури означає, що вона принаймні побачила «початкову підозру» проти Благого. За розпалювання міжнаціональної ворожнечі в Німеччині загрожує до п'яти років в'язниці. Люйтле після заяви на Благого був атакований російськими ЗМІ нижче пояса; він отримав погрози вбивства і зараз перебуває під охороною поліції», - зазначив публіцист. Борис Райтшустер також повідомив, що вчора стало відомо, що проти Благого також із німецької поліції надійшла заява в прокуратуру, оскільки той у своєму матеріалі дорікав у бездіяльності німецькій поліції. Нагадаємо, що 16 січня російський «Первый канал» показав сюжет про 13-річну російськомовну жительку Берліна Лізу, яку нібито викрали і зґвалтували троє чоловіків, схожих на мігрантів із Близького Сходу. Однак у німецькій поліції і прокуратурі заперечують зґвалтування дівчини. Офіційний представник берлінської прокуратури Мартін Штельтнер заявив, що свідчення дівчинки дуже суперечливі і жодних слідів зґвалтування виявлено не було.
08 Лютого
11:57
За кордоном
ФРН і Франція хочуть створити мінфін Єврозони
Для Єврозони необхідно створити спільне міністерство фінансів. Таку думку висловили голови центральних банків Франції і Німеччини Франсуа Віллерой де Гало і Єнс Вайдманн, передає Deutsche Welle. Вони спільно написали статтю для видання Süddeutsche Zeitung. У ній вони пишуть про нерозв'язаність економічних проблем Єврозони, про те, що треба шукати відповідь на питання підвищеної небезпеки тероризму і наслідків напливу біженців. «Більш сильна інтеграція виглядає найбільш очевидним шляхом відновлення довіри до Єврозони. Потрібно створити спільне міністерство фінансів Єврозони разом із незалежною фіскальною радою. Треба створити сильний політичний орган, який приймає політичні рішення і підлягає парламентському контролю», - написали голови банків.
Відео
12:05
Події
В Індії в результаті падіння метеорита загинула людина
Метеорит, що впав поряд із одним із корпусів інженерного коледжу в індійському місті Веллуру, став причиною загибелі однієї людини. Вважається, що чоловік виявився першою людиною на планеті, «вбивцею» якої стало небесне тіло. Як пише Lenta.ru, формальною причиною загибелі людини став вибух, що відбувся в результаті падіння метеорита. Загиблий працював у навчальному закладі водієм автобуса. Неподалік будівлі, біля якої перебував чоловік, рятувальники виявили воронку і фрагменти небесного тіла.
08 Лютого
12:11
Суспільство
У Краматорську та Слов'янську почали роботу групи швидкого реагування поліції
Групи швидкого реагування (ГШР) Нацполіції України успішно пройшли етап роботи в тестовому режимі і сьогодні заступили на цілодобове патрулювання. Тепер два міста будуть обслуговувати п'ять груп. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції в Донецькій області. Роботу груп в тестовому режимі вже оцінили як позитивну - за першу добу не було скоєно жодного вуличного злочину. «Час виїзду на виклики громадян скоротився до 5-8 хвилин», - підкреслили в прес-службі. Крім того, авто поліції оснащені радіостанціями і GPS-трекерами, які дозволяють ефективно керувати нарядами. До складу ГШР входять працівники місцевої поліції і волонтери, які вдало склали тести. «Міста розділені на зони, кожну з яких буде патрулювати автомобіль групи швидкого реагування. Під пильною увагою поліцейських і центральні вулиці, й околиці, і території міських парків, а також місця скупчення громадян», - уточнюється в повідомленні прес-служби.
08 Лютого
12:21
Політика
Ще 50 суддям із Криму повідомили про підозру
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос підписав повідомлення про підозру ще 50 суддям АР Крим та Севастополя за держзраду. Про це повідомили в прес-службі ГПУ. «Управлінням з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України розслідується злочин, передбачений ч.1 ст.111 КК України (державна зрада), вчинений суддями АР Крим та міста Севастополя. У травні 2015 року на підставі зібраних доказів заступником Генерального прокурора України - Головним військовим прокурором А. Матіосом підписано повідомлення про підозру у вчиненні державної зради 276 суддям. Однак уже поточного року, 29 січня, за результатами об'ємної і кропіткої роботи зі збору доказів А. Матіос підписав повідомлення про підозру ще 50 суддям АР Крим та міста Севастополя, які зрадили народ України», - сказано в повідомленні. Санкція ч. 1 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 15 років з конфіскацією майна.
08 Лютого
12:32
Суспільство
У Києві в маршрутці, що рухалась, виникла пожежа
У Києві на ходу загорілась маршрутка. Про це повідомили в прес-службі столичної ДСНС. Інцидент стався, коли маршрутка їхала вулицею Братиславською. «О 6:24 7 лютого на пункт зв'язку 13-й Державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про загоряння в маршрутному таксі «Богдан», що рухалось по вул. Братиславській. Після прибуття на місце події пожежники встановили, що займання сталося в моторному відсіку. Бійці одразу ж подали воду на гасіння і за 15 хвилин ліквідували пожежу», - сказано в повідомленні. Під час пожежі в маршрутці був водій і один пасажир. Водій зупинив маршрутку і разом із правоохоронцями, які проїжджали поруч, почав гасити пожежу до прибуття рятувальників. Ніхто не постраждав.
08 Лютого
12:38
Події
На Волині затримали літак із контрабандними сигаретами
На Волині працівники Служби безпеки України спільно з прикордонниками виявили на території мисливських угідь Маневицького району Волинської області літак, який використовувався для контрабанди сигарет із України в Євросоюз. Про це повідомили в прес-службі СБУ у Волинській області, передає zik.ua. «У літаку виявили тисячу пачок сигарет без акцизних марок і залишки бурштину», - йдеться в повідомленні.У слідчому відділі УСБУ у Волинській області розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 201 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі та розшукові дії з метою встановлення всіх причетних до злочину осіб.
08 Лютого
12:45
Події
У Києві заміновано мерію
У поліцію повідомили про «мінування» Київської міської держадміністрації. Про це передає низка ЗМІ з посиланням на повідомлення прес-служби ГУ НП в Києві. «Так, дійсно, таке повідомлення надійшло за телефонним номером 102», - заявили в прес-службі. Зараз під будівлю КМДА прибули експерти, будівлю оточено, а групу мітингувальників відвели з місця роботи вибухотехніків.
08 Лютого
12:54
Суспільство
Розвідка: В районі Донецька, Горлівки і Тореза бойовики тримають танки
У районах Донецька, Горлівки і Тореза українська розвідка виявила у бойовиків танки, «Град» і самохідну артустановку «Акація». Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міноборони. «Представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ надано інформацію про наявність у районах Донецька, Горлівки, Кіровського, Єнакієвого, Безіменного і Тореза забороненого Мінськими домовленостями озброєння - танків, артилерійських систем калібром понад 100 мм, 152-мм САУ «Акація» і 122-мм РСЗВ «Град», - сказано в повідомленні. Також розвідка зазначає, що ситуація в зоні АТО характеризується збільшенням інтенсивності вогню бойовиків.
08 Лютого
13:02
Суспільство
Київський метрополітен назвав обґрунтовану вартість проїзду
Керівництво КП «Київський метрополітен» вважає, що економічно обґрунтована ціна за одну поїздку складає 5,78 грн. Про це заявив начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський, передає Новое Время. «На сьогодні, за розрахунками економістів, вона становить 5,78 грн, з урахуванням програми технічного розвитку, запланованої на 2016 рік. Хочу підкреслити, що після останньої зміни тарифу було впроваджено дуже широку сітку варіантів для пасажирів, де вартість проїзду варіюється від 4 до 3,06 грн. До того ж ми недоотримуємо компенсацію за пільгові категорії пасажирів», - розповів Брагінський.Він повідомив, що пасажиром пільгової категорії є кожен четвертий, тобто 25% від загального числа пасажирів. «Ця цифра не змінюється, а компенсація за 2015 рік склала лише близько 30% необхідної суми. На 2016 рік місцевий бюджет передбачив компенсації, а в держбюджеті України їх взагалі не передбачили, незважаючи на те, що з 30 пільгових категорій більше половини якраз загальнонаціональні. Ми звернулися до Міністерства соціальної політики. Сподіваємось, що буде внесено зміни і будуть компенсації, інакше це ляже на плечі підприємства багатомільйонними збитками», - пояснив начальник підприємства.
08 Лютого
13:12
Події
Лисенко: За добу один військовий отримав поранення
На Донбасі в зоні АТО за добу, 7 лютого 2016 року, один український солдат отримав поранення в результаті бойових дій. Про це на брифінгу повідомив представник Адміністрації Президента з питань АТО, полковник Андрій Лисенко. Загиблих військових за добу немає. «Учора в результаті бойових дій в зоні АТО серед українських військових загиблих не було і один наш боєць отримав поранення в районі Мар'їнки», - сказав Лисенко. Він зазначив, що на луганському напрямі було абсолютно спокійно. «Водночас на донецькому напрямі, зокрема на Світлодарській дузі і поблизу донецького аеропорту, тривають бойові дії низької інтенсивності. Тут противник кілька разів використовував важке озброєння. На маріупольському напрямі противник зосередив обстріли поблизу Красногорівки і Мар'їнки. Противник використав важку і снайперську зброю», - розповів спікер.
08 Лютого
13:20
Суспільство
В Україні від грипу вже померло 220 осіб
З початку епідемічного сезону (з 28 вересня 2015 року) від грипу померло 220 осіб. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я України. «Від початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 220 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу, з них троє дітей віком до 17 років і один летальний випадок серед вагітних», - йдеться в повідомленні. При цьому найбільшу кількість летальних випадків зафіксовано в Одеській області - 38, в Харківській - 15, Вінницькій - 13, Запорізькій - 12, у Черкаській - 14, Рівненській - 14 і Києві - 14. У МОЗ повідомили, що з початку епідемічного сезону в Україні зареєстровано понад 3,2 млн хворих на грип і ГРВІ. Із загальної кількості хворих 62,8% становлять діти віком до 17 років. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ відзначається серед населення Київської області та міста Києва, найменша захворюваність реєструється в Закарпатській і Харківській областях. Зазначається, що за останню добу захворіло понад 65 тисяч людей, з них 50% дітей віком до 17 років. Всього по Україні з початку епідемічного сезону госпіталізовано з попередніми діагнозами грип і ГРВІ майже 132 тисячі осіб (3,9% від усіх хворих), з них 67,7% становлять діти віком до 17 років. За останню добу госпіталізовано майже три тисячі людей, з них 1,5 тисячі - діти до 17 років.
08 Лютого
13:31
Суспільство
Прокуратура перевіряє правомірність дій поліції під час погоні в Києві
Прокуратура Києва почала перевірку правомірності дій поліцейських під час погоні зі смертельними наслідками. Про це сказано в повідомленні прес-служби прокуратури. В результаті погоні в ніч на 7 лютого загинув 17-річний хлопець. Прокуратура перевірить правомірність дій поліцейських в рамках кримінальної справи за ч. 3 ст. 365 КК України. «Зараз у кримінальному провадженні проведено огляди місця події, зокрема місця застосування зброї, вилучено записи з камер відеоспостереження, отримано свідчення працівників патрульної поліції, які здійснювали переслідування вищевказаного автомобіля, свідків цієї події тощо. Діям працівників поліції під час переслідування правопорушників буде дано об'єктивну правову оцінку», - сказано в повідомленні.
08 Лютого
13:39
Суспільство
На вулиці Херсона виходить патрульна поліція
Сьогодні в Херсоні 302 патрульних поліцейських склали присягу. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції. За інформацією правоохоронців, серед патрульних поліцейських 241 чоловік і 61 жінка. У новій патрульній поліції Херсона працюють 16 учасників АТО, 189 патрульних мають вищу освіту, а також багато спортсменів: кандидати в майстри спорту з рукопашного бою, майстри спорту з футболу міжнародного класу. Наймолодшому патрульному 22 роки, найстаршому - 36 років.
08 Лютого
13:47
Суспільство
Окупанти планують прийняти майже п'ять мільйонів туристів
Окупаційна влада Криму планує прийняти 2016 року 4,9 мільйона туристів. Такий прогноз озвучила в понеділок «замміністра курортів і туризму республіки» Ольга Бурова, виступаючи на Регіональному туристичному форумі в Санкт-Петербурзі, пише ТАСС. «Очікування на сезон 2016 року щод кількості туристів - це 4,9 млн осіб», - сказала вона. Серед пріоритетних напрямів представник заступник міністра назвала лікувально-оздоровчий, пляжний і культурно-пізнавальний туризм. За даними «міністерства», 2015 року в Криму відпочило 4,59 млн осіб. Цей показник, у свою чергу, продемонстрував приріст в 21% в порівнянні з 2014 роком, коли число туристів, які відвідали Крим, склало 3,8 млн осіб.
08 Лютого
13:51
За кордоном
В Афганістані терорист підірвав автобус: троє загиблих, більше десятка поранених
Щонайменше три людини загинули і до чотирнадцяти осіб отримали поранення в ході атаки терориста-смертника в Афганістані. Про це повідомляє видання Reuters. За інформацією афганських військових, вибух стався о 8 ранку за місцевим часом недалеко від адміністративного центру провінції Балх. Згідно з версією військових, терорист підірвав себе біля автобуса, в якому перебували службовці одного з місцевих армійських корпусів. Відповідальність за теракт на себе вже взяв рух «Талібан», розмістивши заяву про це в інтернеті. У ній повідомляється, що терористом є житель провінції Вардак. Зазначимо, що «Талібан» останнім часом все частіше атакує військові та поліцейські об'єкти - бази афганської армії і країн НАТО, поліцейські дільниці.
08 Лютого
14:01
Суспільство
За тиждень у Криму кількість хворих на свинячий грип збільшилась майже вдвічі
Кількість хворих у Криму на вірус грипу A (H1N1) зросла до 71 людини, що майже вдвічі перевищило показники тижневої давності. Про це заявила «глава кримського управління» Росспоживнагляду Наталія Пеньковська, пише РИА Новости. Станом на 1 лютого кількість хворих становила 32 людини. «На дослідження надходить багато матеріалів, є виділення просто вірусів, які не є грипом, є негативні результати. З діагнозом грип - 71 лабораторно підтверджений A (H1N1) випадок», - сказала Пеньковська. При цьому вона підкреслила, що в цілому епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ на півострові залишається перевищеним.
08 Лютого
14:06
За кордоном
Україна засудила запуск балістичної ракети КНДР
МЗС України виступило з рішучим засудженням КНДР щодо запуску штучного супутника «Кванмьонсон-4», який може бути прихованим випробуванням балістичної ракети-носія. Про це повідомляє прес-центр дипломатичного відомства. «Незалежно від того, що насправді було його метою, згаданий запуск, здійснений невдовзі після ядерних випробувань на початку січня, є прямим порушенням резолюцій РБ ООН 1695, був 1718, 1874, 2094 та інших відповідних документів. Безвідповідальні дії Пхеньяна серйозно погіршують ситуацію з безпекою на Корейському півострові, підривають регіональний мир і стабільність», - йдеться в повідомленні. Українські дипломати закликають Пхеньян надалі «утримуватися від подібних дій і повернутися до виконання відповідних резолюцій РБ ООН».
08 Лютого
14:09
Суспільство
У Миколаївській області двох чиновників упіймали на хабарі
У Миколаївській області працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали на хабарі одного з керівників міжрайонного управління водного господарства і його спільника - головного інженера підприємства. Як повідомляє прес-служба СБУ, чиновники вимагали від місцевого жителя 40 тисяч гривень за продаж йому комбайна за ціною металобрухту. «Правоохоронці затримали чиновників в одному з райцентрів Миколаївської області при отриманні всієї суми», - йдеться в повідомленні. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Найближчим часом чиновникам буде оголошено про підозру у вчиненні злочину, планується застосувати до них запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
08 Лютого
14:18
Суспільство
Муженко: Демобілізація бійців АТО відбудеться наприкінці березня - початку квітня
Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко повідомив, що демобілізація військових, яких призвали в четверту хвилю, почнеться в період з кінця березня і до початку квітня. Про це він розповів на брифінгу. «Найближчим часом ми проаналізуємо ситуацію щодо комплектації Збройних сил контрактниками, і чим більше військовослужбовців прийде за контрактом на військову службу, тим менша потреба в кількості особового складу за мобілізацією. Інше хвилююче питання - про звільнення мобілізованих військовослужбовців, які завершують виконання своїх обов'язків. Звільнення військовослужбовців планується переважно в квітні, можливо, в кінці березня поточного року», - сказав Муженко. Нагадаємо, раніше Муженко зазначав, що великої мобілізації громадян України під час сьомої хвилі не відбудеться. Перевага буде для тих, хто вже служив під час попередніх хвиль мобілізації.
08 Лютого
14:25
Суспільство
У будівлі КМДА вибухівки не знайшли
Роботу Київської міської державної адміністрації відновлено в штатному режимі. Як повідомляє прес-служба КМДА, після обстеження адміністративної будівлі рятувальники сторонніх предметів не виявили. Інформацію про замінування адмінбудівлі Київської міської державної адміністрації отримав оперативний черговий (за номером 102) від невідомої особи о 11:23.
08 Лютого
14:33
За кордоном
Генштаб: На території Донбасу перебуває близько семи тисяч військових РФ
Генеральний штаб Збройних сил заявив про присутність семи тисяч російських військових на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Про це на брифінгу сказав начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. «Близько семи тисяч військовослужбовців регулярних підрозділів (російської армії) перебувають на території окупованих районів Донецької та Луганської областей», - сказав він.За словами Муженка, також є кадрові військові російської армії, які займаються підготовкою бойовиків, а також працюють на «посадах» у новостворених підрозділах армії терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР».Як повідомлялося раніше, вже 42 російських військових загинули на Донбасі з початку 2016 року.
08 Лютого
14:42
Суспільство
На Волині прикордонник погорів на хабарі
На Волині затримано на хабарі військовослужбовця Луцького прикордонного загону. Як повідомляє прес-служба СБУ, прикордонник вимагав гроші від місцевих жителів за сприяння контрабанді бурштину. «Правоохоронці «взяли» прикордонника при отриманні 950 доларів США за контрабанду п'яти кілограмів бурштину. Працівники спецслужби раніше задокументували інший факт незаконного переміщення через кордон такої ж кількості «сонячного каменю», за що військовослужбовець отримав тисячу американських доларів», - йдеться в повідомленні. Прикордоннику повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.
08 Лютого
14:52
Політика
Лещенко опублікував скандальне листування між Абромавичусом і Пасішником
Народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив у своєму блозі листування між міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом і кандидатом на пост його заступника Андрія Пасішника. За словами Лещенка, Пасішник передав Абромавичусу документи на своє призначення через приймальню, після чого вони спілкувалися через Вайбер. Листуючись, Пасішник прямо повідомив, що йде на посаду заступника міністра за протекцією Ігоря Кононенка. Більш того, пославшись, що Ігор Кононенко вже погодив питання про призначення з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком. При цьому Лещенко зазначив, що, коли почався скандал, Пасишник видалив повідомлення з цього чату, однак Айварас встиг зробити копію.
08 Лютого
15:05
Політика
Абромавичус прийде до НАБУ о 17:00
Екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса запросили в Національне антикорупційне бюро України як свідка. Він відвідає відомство о 17:00, повідомляє в своєму Twitter прес-секретар Міністерства Олег Шиманський. «Айварас Абромавичус відвідає НАБУ о 17:00», - написав Шиманський. Нагадаємо, що Абромавичус звинуватив депутата фракції БПП Ігоря Кононенка у втручанні в роботу міністерства.
08 Лютого
15:11
Політика
Адвокат: Невинуватість Савченко не викликає сумнівів ні в суду, ні у Кремля
Невинуватість української льотчиці, народного депутата Надії Савченко не викликає сумнівів ні у звинувачення, ні в суду, ні у Кремля. Про це у себе в Twitter написав один із адвокатів Савченко Марк Фейгін. «Савченко звільнять (незалежно від вироку), оскільки її невинуватість не викликає сумнівів ні у звинувачення, ні в суду, ні у Кремля», - написав він. При цьому він зазначив, що свобода Савченко безпосередньо залежить від публічного факту доведеної її невинуватості. «Факту, від очевидності якого, не вдасться відмахнутись», - додав він.
Блог:
Думки
15:15
Політика
Остап Семерак
Уряд зробив трохи більше, ніж міг
Звіт уряду, який було опубліковано днями, свідчить про те, що Кабмін зробив більше, ніж міг. Втім, незадоволених діяльністю уряду багато через те, що були надвисокі очікування. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат Остап Семерак. «Я вважаю, що уряд зробив навіть трохи більше, ніж міг за тих умов, у яких він працював. В умовах повної критики і неприйняття тих реформ, які пропонувались українським парламентом, і завищеної оцінки результатів. Так не буває. Ми повинні були дати право уряду бути лідерами реформ і вже тоді від них очікувати більшого. Насправді український парламент з боями брав реформи, які пропонував уряд, мотивуючи це тим, що в парламенті сидять люди мудріші, ніж в уряді», - розповів депутат. Нардеп зазначив, спираючись на свій урядовий досвід, що уряд зробив більше, ніж насправді міг зробити, але, напевно, менше, ніж очікувало українське суспільство. «Це і є той урок, який має винести кожен політик, зокрема і кожен депутат після завершення звіту уряду. Треба займатися своєю роботою і довіряти один одному», - підсумував Семерак.
08 Лютого
15:20
Суспільство
Більшість «беркутівців», які розстрілювали Майдан, поїхали в Росію і Крим
Більшість працівників спецроти «Беркут», які звинувачуються в розстрілі учасників Євромайдану 20 лютого 2014 року, ховаються в Російській Федерації або в окупованому нею Криму. Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів голова управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк. «Оперативні дані вказують на те, що більшість із них перебувають на території РФ і ще декілька - в анексованому Криму», - повідомив слідчий. За його словами, правоохоронні органи Російської Федерації не надають інформацію щодо цих «беркутівців».
Блог:
Думки
15:22
Політика
Володимир Ар'єв
Звіт уряду - це, м'яко кажучи, смішно
Нещодавно опублікований звіт уряду навряд чи можна назвати повноцінним звітом. Це більше схоже на невелику презентацію, в якій прописані речі зовсім не урядового масштабу. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив народний депутат від БПП Володимир Ар'єв. «Я побачив тільки якусь «презенташку» на сайті уряду. Вона мені здалася, м'яко кажучи, смішною. У нас у фракції, виявляється, є тільки один роздрукований на всіх детальний екземпляр, його передали голові фракції (а я сиджу поряд із ним, ось і погортав його). Можу сказати, що, коли його прочитають фахівці, вони будуть у нас питати, чому цей уряд у нас затримався так надовго», - розповів нардеп. На думку Ар'єва, в цьому звіті уряду прописані такі речі, які повинні бути прописані у звітах голів райдержадмінстрації, а не в урядовому документі.
08 Лютого
15:31
Події
На Херсонщині касир держбанку привласнила гроші клієнтів-пенсіонерів
Працівники Служби безпеки України викрили контролера-касира державного банку, яка привласнювала кошти клієнтів-пенсіонерів. Про це передає прес-служба СБУ. «Працівниця невеликого відділення в Херсоні особисто знала більшість клієнтів, які отримували пенсії в банку. Користуючись довірливими стосунками, касир імітувала технічну проблему при видачі грошей і отримувала доступ до картківських рахунків. Працівники спецслужби спільно з внутрішньою безпекою банку встановили, що жінка привласнила понад двісті тисяч гривень пенсійних коштів клієнтів», - йдеться в повідомленні. Слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження, в рамках якого касиру повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 357 і ст. 366 Кримінально кодексу України.
08 Лютого
15:39
Суспільство
Чоловік приїхав в гості до сестри, а його змусили вступити до лав бойовиків
Працівники луганської поліції під час перевірки документів затримали 30-річного жителя Донецької області, який ніс службу в лавах терористичної організації «ДНР».Як повідомляє прес-служба Луганського обласного управління Національної поліції, 30-річний житель Краматорська після звільнення міста ВСУ поїхав у Росію. Влітку 2015 року за запрошенням сестри приїхав в м. Тельманове (тимчасово окупована територія Донецької області), де на вимогу її чоловіка - командира роти бойовиків «Каспера», вступив до лав бандформування.«Як тепер розповідає затриманий, його служба в лавах «ДНР» полягала в допомозі кухарю на кухні. Заробітна плата становила від 15 до 17 тис. рублів. Через три місяці служби, коли йому наказали брати участь у бойових діях, чоловік втік до Росії. Через деякий час він вирішив повернутися в Україну. На одному з блокпостів його й затримали луганські правоохоронці», - йдеться в повідомленні.
08 Лютого
15:48
Суспільство
Ватажок диверсантів сів на 12 років за підрив мосту
Оріхівський районний суд Запорізької області визнав винним ватажка диверсійної групи т.зв. батальйону «Схід», яка в червні 2014 року підірвала залізничний міст на перегоні ст. Оріхівська - ст. Мала Токмачка. Як повідомляє прес-служба СБУ, диверсантів було затримано в липні 2014 року під час проведення спецоперації. Група з п'яти бойовиків прибула в Запорізьку область для здійснення нових терористичних актів на об'єктах інфраструктури регіону. «Правоохоронці вилучили у терористів, зокрема, понад 35 кілограмів пластиду, 24 тротилові шашки, гранатомети, міни, гранати і детонатори», - йдеться в повідомленні. Суд визнав ватажка диверсантів винним у скоєнні злочинів, передбачених статтями 113, 15, 113, 258-3, 263, 263-1 Кримінального кодексу України, і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 12 років. Як повідомляється, матеріали щодо інших учасників групи виділено в окреме кримінальне провадження.
08 Лютого
15:51
За кордоном
Перестрілку в Дубліні влаштувала одна з груп ІРА
У Дубліні під час церемонії зважування боксерів сталася перестрілка, відповідальність за яку взяла на себе одна з груп Ірландської республіканської армії - «Спадкова ІРА». Про це повідомляє британське видавництво ВВС. У своїй заяві організація також заявила, що планує подальші напади «на торговців наркотиками і злочинців». В результаті нападу, який стався в готелі Regency, загинула одна людина і ще двоє отримали поранення. За словами поліцейських, троє нападників були одягнені в поліцейську уніформу й озброєні автоматами AK-47.Поліцейські також вважають, що принаймні шістьох осіб було залучено до нападу. Жертвою нападу став 33-річний Девід Бірн, який міг бути причетний до вбивства в Дубліні чотири роки тому відомого діяча іншої фракції ІРА - Алана Райана.
Блог:
Думки
16:02
Суспільство
Василь Вовк
Якщо застосовується зброя, то в смертельних випадках винні поліцейські
Під час погоні поліції в Києві зі смертельними наслідками застосовувати зброю не можна було в жодному разі. Таких погонь щоночі може бути велика кількість, і якщо зброя застосовується, то в смертельних випадках винні поліцейські. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив екс-начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк. «Застосування зброї - це винятковий захід, і я вважаю, що підстав для застосування зброї не було. Як повинні були вчинити? Зрештою, відпустити, таких мажорів як ті, хто був у BMW, їздять містом щоночі сотні. Не треба зображати з себе героїв бойовиків, як це зробили хлопці. Хотілося б, щоб той позитив, який ішов від нової, культурної, інтелігентної поліції, залишався», - розповів експерт. Вовк упевнений, що треба розділяти нову поліцію і цей випадок. І, природно, потрібне розслідування. «Треба, щоб люди зрозуміли, що це окремий конкретний випадок, з яким будуть розбиратися. Я сподіваюся, що об'єктивно розберуться, адже за великим рахунком в смерті цієї людини, ким би вона не була, винні поліцейські. Але це не означає, що нова поліція не має права на життя. Треба враховувати, що застосування зброї - це винятковий захід. Якщо таке заохочують і роблять заяви, що це правильно, то значить - будуть стріляти. А завтра мажором зроблять кого завгодно - навіть наших дітей. Не має значення, 77 там пострілів або один. Одна куля - це одне життя як мінімум. Треба заборонити застосовувати зброю, дозволити тільки у виняткових випадках - напад на поліцейського, напад на іншу людину, вбивство», - вважає Вовк. Експерт зазначає, що саме цей трагічний випадок зі смертю молодої людини дав привід для того, щоб обговорити проблему, п'яних за кермом зокрема. «Треба, щоб молоді люди зрозуміли, що їм не все дозволено, що їхні красиві обличчя і фігури ще не означають, що вони можуть робити все, що завгодно», - підсумував Вовк.
08 Лютого
16:05
За кордоном
Human Rights Watch: Росія продовжує використання касетних бомб у Сирії
Під час останніх військових операцій проти опозиції, які проводять армії Асада і Росії, відзначені факти масового застосування заборонених касетних боєприпасів. Про це йдеться у звіті правозахисної організації Human Rights Watch, оприлюдненому сьогодні. Так, за інформацією організації, від 14 артударів із застосуванням касетних бомб у п'яти сирійських провінціях 26 січня загинуло щонайменше 37 мирних жителів, зокрема шість жінок і дев'ять дітей, і десятки поранені. У звіті підкреслюється, що нова хвиля активного застосування касетних боєприпасів почалася після активізації російських і сирійських військових у встановленні контролю над ключовими стратегічними території в провінціях Алеппо, Дамаску, Ідлібі, Хомсі і Хамі. Остання атака в районі Алеппо змусила втікати з країни щонайменше 20 тис. осіб. Також повідомляється про зафіксовані сім випадків застосування касетних боєприпасів у ті дні, коли в Женеві тривали переговори між представниками опозиції і уряду Асада. Організація з посиланням на дані місцевих жителів також повідомляє про численні випадки застосування касетних боєприпасів і в інших регіонах Сирії, які контролює опозиція. Нагадаємо, повідомлення та докази застосування Росією і армією Асада заборонених касетних боєприпасів під час бойових дій у Сирії з'явились у грудні минулого року.
08 Лютого
16:13
За кордоном
«Ісламська держава» готувала теракти в Москві і Санкт-Петербурзі
Затримані в Єкатеринбурзі сім членів бандитського угрупування, що входить у заборонену в Росії «Ісламську державу», планували теракти в Москві, Санкт-Петербурзі й на Уралі. Про це повідомляє Центр громадських зв'язків ФСБ, пише РИА Новости. «Федеральною службою безпеки РФ 7 лютого 2016 року в Єкатеринбурзі затримано сім членів бандитського угрупування, які здійснювали підготовку резонансних терористичних актів з використанням саморобних вибухових пристроїв на території... Москви, Санкт-Петербурга і Свердловської області», - йдеться в повідомленні. Серед затриманих - громадяни Росії і країн Центральної Азії. У ФСБ розповіли, що угрупованням бойовиків керував терорист, який прибув із Туреччини. За даними Федеральної служби безпеки, після здійснення терактів терористи мали намір вирушити до Сирії для участі в бойових діях. Щодо затриманих порушено кримінальну справу за статтею 205 (терористичний акт), статтею 222 (незаконний обіг зброї) і статтею 222.1 (незаконне зберігання вибухових речовин).
Публікації
16:16
Політика
Кремлівська агресія націлилась на нашу Конституцію
Так зване «конституційне питання» на порядку денному в суспільстві перманентно: 28 січня парламент прийняв зміни до свого регламенту (ст. 149), що стосуються процедури внесення змін до Основного Закону. Того ж дня цей закон, яким продовжується термін затвердження змін до Конституції, було підписано главою держави. 29 січня Конституційний суд завершив письмове слухання у справі за конституційним поданням 51 народного депутата про тлумачення статті 155 Конституції України «на наступній черговій сесії ВР», що стосується прийняття змін до головного документа країни. Цього тижня КСУ в закритому режимі повинен вирішити це питання. Вищий політикум країни розколовся надвоє: одна його частина запевняє, що зволікати з доленосними поправками до Конституції в частині децентралізації не можна, інша виступає проти, вважаючи, що таким чином Україна станцює під дудку Кремля. Чи так це насправді, «Аналітична служба новин» вирішила розібратися за допомогою експертів, у яких ми запитали, чим загрожують Україні зміни до Конституції. Гра на полі рейтингів Головне питання, навколо якого ламаються списи, - як співвідносяться зміни до Конституції в частині децентралізації і національна безпека України. А якщо простіше, то що від цієї самої України залишиться в результаті таких змін? Погодьтеся, питання більш ніж серйозне. І, перш ніж щось робити, відповісти на нього потрібно. Що такі зміни не несуть в собі ніякої загрози національній безпеці, запевнив «Аналітичну службу новин» (АСН) народний депутат від БПП Володимир Ар'єв. На його думку, така істерія і галас навколо цих питань відбуваються тому, що у нас політична доцільність, політичні і власні інтереси часто переважають над інтересами держави. На думку ж директора Центру суспільних відносин Євгена Магди, зміни в регламент, які прийняли депутати Верховної Ради, - обґрунтований і цілком логічний крок. Таким чином можна відкласти голосування за «децентралізаційні» зміни. «Зміни до регламенту - це тактичний крок, що дозволяє нам відтермінувати децентралізацію. Ці регламентні зміни дозволяють розглядати будь-які конституційні зміни протягом наступних сесій Верховної Ради. Маються на увазі перш за все зміни в частині децентралізації, - пояснює він. - Тобто конституційний процес стає більш тривалим. Але зараз справа в іншому: наскільки зміни в Конституцію можуть бути негативними для України? Я б ситуацію не драматизував». При цьому політолог зазначив, що наша головна проблема - відсутність загального бачення між усіма учасниками політичної боротьби, одночасно запевняючи, що необхідно враховувати дві складові цього питання. «З одного боку - децентралізація, з іншого - боротьба за статус місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, - підкреслив Магда в коментарі АСН. - Влада стверджує, що ніякого особливого статусу немає. Опозиція активно заперечує. Істина, як водиться, десь посередині. Але найбільша загроза в тому, що сьогодні наша влада не знає, як врегулювати питання щодо Донбасу і повернути Крим. Немає ні чіткої загальної стратегії, ні чіткого спільного бачення. У нас політична боротьба піднімається в цій частині над національними інтересами». Магда переконаний, що певний спротив змінам до Конституції і неповне сприйняття в суспільстві цієї ініціативи є ознакою демократичності. А депутати, які виступають різко проти змін, просто хочуть повисить свій рейтинг. «Коли в суспільстві є повне сприйняття будь-якої ініціативи, то це суспільство, як правило, тоталітарне чи авторитарну. З одного боку, подібна реакція показує, що у нас в країні все-таки демократія, а не диктатура. З іншого, частина політиків переслідує політичні інтереси і хоче як мінімум знизити президентський рейтинг, підвищивши при цьому свій, - пояснив політолог. - Вони продовжують жити в форматі більш-менш постійних виборів. Зазвичай цю тему піднімають активно партії непарламентські або ті, які мають зростаючий рейтинг. Тому вони і діють відповідним чином, намагаючись підкреслити необхідність збереження статус-кво, розриву Мінських домовленостей тощо». Президент & Прем'єр Експерти, з якими поспілкувалась АСН, відзначають ще й те, що джерело багатьох проблем в нашому суспільстві - постійне приховане з'ясування, чиї... повноваження крутіші, президентські чи прем'єрські. А в самій реформі, на думку політичного експерта Петра Олещука, є певний потенціал для посилення влади Президента. «Що стосується змін до Конституції в частині децентралізації, - підкреслив він, - вони містять і певні позитивні моменти, бо децентралізація нам потрібна. Але є і негативні моменти. Цей законопроект недопрацьований, в ньому багато суперечливих моментів. Щодо тієї ж судової реформи питань в експертному середовищі ще більше. У ній багато суперечливих моментів, пов'язаних зі зміною правової системи і можливістю посилення залежності суддів від виконавчої гілки влади, посилення ролі Президента, який переймає на себе багато функцій в питаннях судоустрою. Об'єктивно ця реформа приховує певний потенціал для посилення президентського впливу». Що країні потрібна нова Конституція, яка перш за все поклала б край боротьбі між Президентом і Прем'єром, запевнив «Аналітичну службу новин» екс-глава Донецької облдержадміністрації нардеп-бізнесмен Сергій Тарута. Те, що відбувається в країні зараз, на його думку, - це «спроба перекроїти Конституцію під себе, створюючи видимість передачі повноважень на місця, а насправді залишаючи сильні владні важелі у себе». Водночас Сергій Тарута вважає, що Конституція застаріла, оскільки «нам не потрібна президентська республіка, а потрібна парламентська». А в частині децентралізації, запевнив нардеп, потрібно реально передати владні повноваження територіальним громадам, скоротити кількість чиновників і автоматизувати надання послуг: «В уряду повинні бути тільки функції щодо політичної стратегії тієї чи іншої галузі, а не важелі впливу на фінансові потоки». Особливий статус як предмет торгу Зміни до Конституції - це поки компромісний варіант, за який повинні проголосувати депутати, бо змін у цьому питанні від України чекає і Європа, нагадав уповноважений Президента з прав кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. «Політикам, - зазначив він, - треба стримати деякі свої амбіції. Кожен крок вивіряти, щоб розуміти, що він дає державі, а не політику особисто. Що стосується змін до Конституції, вони компромісні і не дуже радикальні». На думку лідера кримських татар, деякі моменти в питанні змін (наприклад, питання про федералізацію) все-таки небезпечні для України. «Є певні загрози, але водночас це умова Євросоюзу, - підкреслив Джемілєв. - Якщо ми не погодимось на це, не проголосуємо за цей закон, то можна сказати, що ми зриваємо мінські процеси. Відповідно може піти мова про скасування санкцій, а санкції - це наша основна надія на відновлення територіальної цілісності». Але якщо Мустафа Джемілєв певні загрози в цьому процесі розглянув, нардеп від БПП Олександр Черненко вважає, що все в порядку - і зміни до Конституції не передбачають надання ніякого особливого статусу Донбасу. Мовляв, вони тільки містять певні особливості місцевого самоврядування, але «говорити про ці особливості немає сенсу, поки не будуть виконані вимоги щодо відведення військ і контролю над кордоном». При цьому депутат упевнений, що зміни регламенту роботи парламенту дають можливість відтягнути прийняття цього рішення і не поспішати з ним. «Це хороша можливість, бо росіяни умов не виконали, відповідно, ми зміни не приймаємо, - пояснює він АСН. - Якщо ми їх не приймаємо без зміни в регламент, то вони взагалі втрачають сенс. Сьогодні ми знову показуємо свою готовність до прийняття цих змін і чекаємо, коли Мінські угоди буде виконано». У свою чергу перший заступник голови парламентського Комітету з питань регламенту та організації роботи ВРУ Павло Пинзеник зазначає, що зміни в регламент потрібні для того, щоб продемонструвати добру волю парламенту для продовження його роботи над конституційними змінами. «Голосів для особливого статусу Донбасу поки немає. Готовності в жодної фракції, крім Опозиційного блоку, підтримати особливий статус також немає, - зазначає він. - А що стосується змісту поняття «особливості місцевого самоврядування» на цих територіях, то, щоб припинити їх раз і назавжди, треба розробити нормативну базу, яка була б основою цього особливого порядку здійснення місцевого самоврядування. Щоб ми розуміли, що це таке, бо зараз є тільки декларативна норма, яка написана в проекті змін до Конституції. Особливості здійснення місцевого самоврядування. Що це означає? Коли ми побачимо, що це означає, коли побачимо проекти всіх нормативних актів, які мають бути розроблені на виконання цього положення, тоді ми зрозуміємо, який сенс вкладається в ці перехідні положення. А це, за деякими підрахунками, майже 300 проектів нормативних актів, законів і підзаконних актів, починаючи з законів про префекта і закінчуючи підзаконними актами Кабміну. Я не бачу можливостей імплементації цих змін в принципі до того, як ми зрозуміємо, в чому саме ці зміни полягають. Тому я не бачу загрози. По-друге, сама по собі декларативна фраза «про особливості місцевого самоврядування» також ніяких загроз не несе за умови, що за нею не підуть якісь подальші кроки, спрямовані на те, щоб реалізувати ці особливості самоврядування якимось іншим, неконституційним способом». На руку Росії? У цих «особливостяхі місцевого самоврядування», треба розуміти, і криється основний корінь зла. Експерт Аналітичного центру «Політика» Володимир Цибулько прямо говорить, що поступки України в плані надання особливого статусу тому ж Донбасу і відсутність будь-яких кроків назустріч із боку Росії до добра не доведуть. «Останній візит Петра Порошенка до Берліна і консультації з партнерами в рамках Нормандської групи були вдалими - здається, він переконав партнерів у тому, що статус Донбасу - це п'яте колесо у возі, - підкреслив він АСН. - Це раціональна лінія поведінки, адже саме статус був найголовнішим подразником. Щодо децентралізації, то всі місцеві еліти зацікавлені в нарощуванні свого впливу на місцях». Народний депутат Андрій Іллєнко, з яким теж поспілкувалась АСН, побачив у закріпленні змін до Конституції в частині децентралізації реальний план Путіна, адже, на його думку, якщо Україна внесе зміни до Основного Закону, то фактично повинна визнати проросійський окупаційний режим, який перебуває на Донбасі . «Головне питання, яке виникає навколо цих змін до Конституції, - зазначив він, - це пункт, що якраз стосується так званих особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. По суті, йдеться про закон, за яким Україна повинна визнавати проросійський окупаційний режим, який перебуває на Донбасі. Україна повинна надати бойовикам амністію, повинна погодитися з тим, що вони там проводять якісь свої вибори, визнавати ці вибори, давати їм можливість голосувати на загальнонаціональних виборах, можливість створювати свої суди, прокуратуру, свою так звану народну міліцію, яка їм буде підкорятися. Власне, самі бойовики і будуть цією народною міліцією. І це все за українські гроші з державного бюджету. Ніякого відновлення територіальної цілісності не відбудеться, швидше навпаки. Більше того, жодного миру не буде, це буде все одно продовженням кремлівської агресії». Нардеп упевнений, що Україна буде змушена весь час бути залежною від нав'язаного їй «окупаційного анклаву». «Будь-якої миті, тільки-но Україна буде щось робити, що не сприймає Кремль, там знову будуть бойові дії. Той формат, який пропонується, якщо закріпити його в Конституції, - це реальний план Путіна. І він прямо про це говорить, вимагаючи прийняття цих змін. На Україну йде величезний тиск. Але це суперечить національним інтересам нашої країни. Тому, - наполягає Андрій Іллєнко, - треба твердо стати на позицію того, що на Донбасі немає ніяких особливостей місцевого самоврядування, а є пряма російська окупація і спроба представити гру за правилами Путіна. Зовнішня агресія не може припинитись, якщо ми поміняємо Конституцію. Україна повинна стояти на позиції, що на Донбасі не сепаратисти, а російська окупація. Ми повинні говорити про те, що наша країна має гаранти за Будапештським меморандумом. Це США і Велика Британія. І до цих країн ми повинні безпосередньо апелювати - вони зобов'язані надавати нам пряму допомогу. Коли йдеться про нормандський формат, то це з одного боку Путін, а з іншого - його торгові партнери з Європи. Ніякого позитивного рішення для України не буде, поки Росія не виконала жодного пункту своїх зобов'язань. А зараз усі вони тиснуть на Україну і впевнені, що Україна повинна змінювати Конституцію». І наостанок: враховуючи думки, надто різні, щоб привести їх до якогось спільного знаменника, приходиш до висновку, що відома приказка «Сім разів відміряй - один відріж» в цьому питанні як ніколи актуальна.
08 Лютого
16:27
Суспільство
Верховна Рада завела свій аккаунт в Instagram
Керівництво Апарату Верховної Ради України вирішило створити сторінки в низці соціальних мереж. Про це повідомляє прес-служба парламенту. «У рамках програми модернізації парламенту Верховна Рада України активізує свою присутність у світових соціальних мережах - Facebook, Twitter, Google+ та Instagram», - йдеться в повідомленні. На думку прес-служби ВР, мета такого рішення - «перетворити офіційні сторінки парламенту в соціальних мережах на майданчики інформування, спілкування та обміну думками між громадянами і вищим законодавчим органом країни». «Тепер оперативні, актуальні й достовірні новини про роботу Верховної Ради доступні кожному користувачеві соціальних мереж. Це інформаційні повідомлення про хід пленарних засідань, аналіз найважливіших законодавчих актів, позиції провідних політичних сил, міжнародні відносини парламенту, актуальні інтерв'ю», - уточнює прес-служба.У прес-центрі Верховної Ради вважають, що новий формат спілкування допоможе журналістам, громадським активістам і всім громадянам України краще зорієнтуватися в повсякденній діяльності Верховної Ради і отримати необхідну інформацію. «Широкий вихід українського парламенту в соціальні мережі - важливий крок до відкритості та публічності влади, що є неодмінною умовою повернення їм довіри з боку суспільства. Приєднуйтесь!» - резюмується в повідомленні.
08 Лютого
16:31
Суспільство
На Луганщині бойовики закрили шахту, щоб залучити людей до «армії «ЛНР»
На сьогодні бандформування відчувають суттєвий брак охочих воювати на боці бойовиків «ЛНР» і «ДНР». Про це заявив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, повідомляє прес-служба ВЦА. За його словами, якщо раніше охочих вистачало, то тепер ситуація діаметрально протилежна. «Використовуються регулярні війська російської армії або найманці. Місцевих все менше і менше. Через це на тому боці почали вдаватися до нетрадиційних методів. Не так давно на одній із шахт на окупованій території з'явилися товариші з автоматами і просто оголосили, що з завтрашнього дня шахта не працюватиме. Таким чином близько двох тисяч людей опинилися без роботи, а їхні сім'ї - без засобів до існування. І, ймовірно, частина цих людей від безнадійності, повіривши обіцянкам про виплату якихось зарплат, піде служити в так звану армію «ЛНР». І такий випадок вже не перший», - сказав Тука.
08 Лютого
16:40
Політика
Пасішник відреагував на опубліковане Лещенком листування
Опублікований народний депутатом Сергієм Лещенком скріншот жодним чином не стосується будь-яких призначень у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Про це на своїй сторінці в Facebook написав фігурант листування, виконавчий директор НАК «Нафтогаз» Андрій Пасішник. За його словами, в листуванні з Айварасом Абромавичус йшломося виключно про можливість розділення в майбутньому вакантної посади на дві окремі, яке, за його інформацією, мало відбутися найближчим часом. «Хочу вкотре зазначити, що ні з ким щодо свого призначення не спілкувався, крім Айвараса, тому всі ці «докази» є нікчемними», - написав Пасішник. Читайте також: Лещенко опублікував скандальне листування між Абромавичусом і Пасішником При цьому він зазначив, що його використовують як «цапа відбувайла в чужій брудній грі», тому у нього немає ні найменшого бажання подальшого виправдання до закінчення об'єктивного розслідування.
Публікації
16:46
Економіка
Перші помилки децентралізації
Про децентралізацію в нашій країні говорять давно, проте справа зрушила з мертвої точки тільки зараз. Та ось окремі напрями цієї самостійності ледь не у всіх областях змусили людей схопитися за голову. Передусім мова про ситуацію, в якій опинилися з початком 2016-го установи профтехосвіти. Причина проста – їхнє фінансування передали на місцевий рівень, а ось виділити на це гроші «забули», тож ці заклади опинилися на краю фінансової прірви. Коли на місцях трохи оговтались, одразу ж піднялася хвиля, яка вилилася січневим пікетуванням Кабміну. У підсумку гроші, щоб не занапастити систему ПТО загалом, на 2016 рік знайшли – парламентом внесено зміни до закону про держбюджет на цей рік у частині фінансування профтехосвіти, й на її потреби зі Стабілізаційного фонду виділено 998 мільйонів гривень. Але все більше експертів схиляються до думки, що цю систему, щоб вона дійсно приносила реальну користь українському суспільству і готувала висококласних фахівців, одними тільки грошима не врятувати. Потрібне серйозне реформування, спрямоване на докорінну зміну самої системи профтехосвіти. Географія проблеми У січні ситуація мала приблизно такий вигляд. «Через примхи мукачівської міськради працівники мукачівських професійно-технічних закладів не отримали зарплату, а учні стипендію», – можна прочитати на офіційному сайті очільника Закарпатської області Геннадія Москаля. Йдеться про три ПТНЗ, а це – 1904 учні й 486 працівників. «При цьому 72 дитини, які є круглими сиротами, не забезпечуються гарантованим державою триразовим харчуванням (фактично їх годує керівництво навчальних закладів зі своєї кишені), а в самих ПТНЗ не йде проплата за енергоносії, що ставить під загрозу відключення тепла й світла, – йдеться далі в повідомленні. – Загалом на Закарпатті 16 професійно-технічних навчальних закладів, із них дев’ять – у містах обласного підпорядкування: Ужгороді, Мукачевому, Хусті й Берегові». Проте проблеми почалися тільки в Мукачевому. Далі – Львівська область. Хоч керівник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків назвав обласний бюджет-2016 року збалансованим, головні проблеми цього кошторису – брак субвенції з держбюджету на професійно-технічну освіту, перевезення пільговиків й пільгові послуги зв’язку. За його словами, в бюджеті Львівської області закладено 99 мільйонів гривень, а це – тільки половина річної потреби. Ті ж самі негаразди – й на Житомирщині. Щоправда, у розв’язання гострого питання одразу ж включився очільник облдержадміністрації Сергій Машковський, підписавши розпорядження про фінансування ПТНЗ області. А паралельно – спрямував листи на Кабмін і Міносвіти з проханням розв’язати проблему на рівні країни. А Чернігівська область – від обласної освітянської профспілки – водночас звернулася до нардепів, намагаючись на пальцях пояснити народним обранцям, що відбувається з профтехосвітою. Не краща ситуація й у решті областей (без фінансування залишились півсотні училищ), тож провели Всеукраїнську нараду, де обговорили проблеми й ризики подальшого функціонування системи професійно-технічної освіти. Люди здебільшого зазначали, що багато міст не мають коштів на утримання професійно-технічних навчальних закладів, тож і вирішили відмовити їм у фінансуванні. А, відповідно до чинного закону про Держбюджет, з 1 січня 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах, розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення, а на інших територіях – у відповідних обласних бюджетах та бюджеті міста Києва. Частина міських і обласних рад, як та ж Львівщина, виділила тільки від 10 до 50% торішніх обсягів фінансування. Проте багато міськрад відмовляються фінансувати підготовку професій, які не потрібні місцевій економіці, але затребувані на національному ринку праці. А щоб упоратися з проблемою, переконана голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич, «ми повинні передати фінансування професійно-технічних закладів у містах обласного підпорядкування на рівень обласних бюджетів – там більше фінансових можливостей. При цьому маємо надати для дофінансування професійно-технічної освіти субвенції державного бюджету на отримання середньої освіти та підготовку робітничих кадрів. Адже слід врахувати, що учні у ПТНЗ здобувають загальну середню освіту, а отже на це має надаватися освітня субвенція як і в загальноосвітніх школах. Окрім того, варто, принаймні частково, підтримати фінансування професійної підготовки відповідною субвенцією, особливо в частині гостродефіцитних, необхідних для країни професій». Гроші дали! А щоб у Києві таки почули, представники системи профтехосвіти вийшли на пікет під стіни Кабміну. Що цікаво, у профільному міністерстві протестувальників підтримали. За словами заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея, вимоги справедливі. Проте, підкреслив чиновник, «не можна передавати фінансування ПТО на міста обласного значення. Наша позиція, яка відповідає концепції децентралізації, – професійна освіта повинна фінансуватись на обласному рівні». Та при цьому Павло Хобзей зауважив, що «законодавці, коли ухвалювали бюджет, не дали жодного ресурсу, тобто фінансування ПТО мало здійснюватись із власних доходів міста. Безумовно, частина міст не має такого ресурсу, тож відмовилась фінансувати цю освітню галузь. А це означає, що немає ні зарплат, ні стипендій, ні харчування». Але проблема ще й у тому, що, як зазначає директор департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслав Супрун, «сьогодні мало хто говорить про те, що значна частина учнів ПТНЗ – це діти з малозабезпечених сімей, сироти, які потребують відповідної фінансової допомоги. Тож ми не хотіли, щоб ці повноваження було передано на місцевий рівень. Бо харчування, проїзд тощо ляже тягарем на місцевий бюджет». Так, 2014 року фінансування системи ПТНЗ відбувалось за рахунок коштів міжбюджетних трансфертів із державного бюджету місцевим, 2015-го – через державну субвенцію на підготовку робітничих кадрів. А фінансування 2016 року з місцевого бюджету, на думку експертів, неминуче призведе до скорочення таких закладів та позбавлення значної частини дітей змоги отримати необхідну кваліфікацію і, як наслідок, сприятиме зростанню молодіжного безробіття. До речі, про це говорили ще торік, коли від Мінфіну надійшли пропозиції вчинити саме так. А нинішня непроста ситуація склалася ще й тому, що ми й досі маємо фактично успадковану від Союзу систему профтехосвіти. За часів СРСР її створювали таким чином, щоб вона забезпечувала потреби всієї країни. За незалежної України її десь, може, трішки «підрихтували», але загалом вона практично не змінилася. Тож досі є чимало випадків, коли професійно-технічний заклад, приміром, на тій же Вінниччині готує кадри, які підприємствам області не потрібні. Саме через це і виникли колізії, коли на місцях ще й не хочуть шукати гроші – бо не треба їм такі фахівці! «Під загрозою не просто система підготовки кваліфікованих робітників, а долі десятків тисяч людей, – зазначила цими днями Лілія Гриневич. – У системі професійно-технічної освіти України – 795 закладів, навчаються 174 тисячі учнів. Третина з них – з малозабезпечених сімей, сироти тощо. Не маємо права забирати в них майбутнє, зробивши заручниками недолугості бюрократів. Систему профтехосвіти слід рятувати негайно». На щастя, депутати тих, хто намагався за будь-яку ціну зберегти цю систему, таки почули – і гроші на цей рік знайшли. Поза всякими сумнівами, це дуже добре. Проте не все так просто, як нам би хотілось. Про реформу – жодного слова! Щоб зрозуміти, що й до чого, варто уважно прочитати пости у «Фейсбуці» на особистій сторінці Ігоря Лікарчука, який за свою освітянську кар’єру встиг попрацювати і директором школи, й директором профтехучилища, свого часу керував освітньою галуззю столичної області, тож добре знає як систему профтехосвіти, так і її сильні й слабкі сторони. «Нардепи у Верховній Раді обговорювали проект закону про повернення до практики фінансування ПТНЗ із державного бюджету, – пише Ігор Леонідович 4 лютого. – І представники коаліції, і представники опозиції, й інші так хвацько розповідали, що це потрібно зробити. Це ж треба так: місяць тому голосували за те, щоб передати фінансування ПТНЗ на місцеві бюджети, а зараз навпаки. А найбільш прикрим є те, що жоден виступаючий не сказав, що систему ПТНЗ треба реформувати. Негайно! Що великі й малі керівники, які винні в доведенні її до такого стану, мають негайно бути звільнені або піти у відставку. Що, зберігаючи принцип фінансування системи (не професійної підготовки робітничих кадрів!) із держбюджету, ми фактично консервуємо її совкове минуле, яке не має майбутнього. Що треба припинити процес школяризації ПТУ, який розпочався наприкінці 80-х років минулого століття й триває досі. Що потрібно ліквідувати максимально централізовану й бюрократичну систему управління профтехосвітою, відпустивши їх у самостійне плавання в конкурентному середовищі... Що потрібно негайно вивести профтехосвіту із підпорядкування МОН, виправивши помилку компартійних вождів минулого століття». На думку Ігоря Лікарчука, неправильним є й те, що цю систему перетворили на нішу для знедолених, інвалідів, безбатченків тощо. «Хто винуватий у тому, що хворі, знедолені, інваліди ідуть навчатися в заклад тому, що там буде тарілка безкоштовного супу, котлета і шматок хліба? – перепитує експерт. – Чому ніхто з тих, хто ухвалює рішення, не подумав, що кошти на котлети й суп переважно сплачуються із коштів на професійну підготовку. Як і витрати на вивчення загальноосвітніх предметів... І скільки грошей у підсумку залишається на власне професійну підготовку? Чому видатки на соціальну підтримку та харчування повинні здійснювати за рахунок коштів на професійну підготовку, а не за рахунок видатків на соціальний захист? Якби так було, то, можливо б, мали ми більше в ПТНЗ інструментів, нового обладнання і техніки. Але, вочевидь, майбутнє цієї системи не цікавить нікого. Рішення приймуть, гроші прийдуть, їх проїдять і наприкінці року розпочнеться нова епопея за збереження цієї норми в бюджеті-2017...» Що цікаво, система профтехосвіти – не наша вигадка, вона чудово діє в інших країнах. Але в Німеччині, приміром, профілізація йде з п'ятого класу. «Ті, хто добре вчаться, вступають до гімназії, хто гірше – в реальну школу, – зазначає колега-телевізійник теж у соцмережі. – В цій країні найнижче в Європі молодіжне безробіття і багато щасливих життям будівельників, слюсарів і перукарів. Бо ніхто в школі не каже їм, що не знати ідеально граматику чи астрономію – шлях невдахи». А у нас, зазначають фахівці, кажуть, що «фінансувати ПТНЗ із держбюджету потрібно тому, що там навчаються знедолені й невдахи. А не тому, що країні потрібні щасливі будівельники і слюсарі... Більше того, щороку наші ПТНЗ випускають сотні тисяч будівельників, слюсарів і перукарів. Де вони? Річ у тім, що нинішні професійні навчальні заклади давно перетворилась на заклади соціального забезпечення. Навчати професії немає на чому, немає чим, немає за що». У Франції, Німеччині, Англії, Китаї й інших країнах давно зрозуміли значення профтехосвіти для розвитку економічного потенціалу держави. Але цього не можуть зрозуміти в незалежній Україні уже 25 років (!). Як наслідок, «сьогоднішня система профтехосвіти — переважно надто жалюгідне явище», стверджує експерт у галузі освіти. За невеликим винятком, завдяки майже героїчній праці кількох десятків директорів ПТНЗ. На жаль, подолання цієї жалюгідності за совковим принципом продовжують вбачати в тому, що буде збережено фінансування цих закладів із державного бюджету. Шкідлива для профтехосвіти ідея, очевидність якої стане зрозумілою через 2-3 роки. Середнє й старше покоління ще добре пам’ятає, як колись у радянській школі вчителі лякали ледачкуватих учнів, мовляв, не хочеш добре вчитися – підеш у ПТУ. А чи не буде так і в пострадянській Україні, коли, реалізуючи ідею профільної школи, з’явиться мережа професійних ліцеїв? Бо «планується, що будуть профільні школи з академічним ухилом (підготовка до вступу у ВНЗ) і професійні ліцеї, в яких поруч із середньою освітою будуть здобувати робітничі професії, – нагадує І. Лікарчук. – Очевидно, хтось думає, що не можна, скажімо, стати висококласним муляром, не вивчивши усіх правил граматики, іноземної мови, астрономії та ще 15 предметів, передбачених навчальним планом. Чи не перетворяться такі професійні ліцеї на заклади для бідних і хворих дітей, а також тих, про кого не можуть чи не хочуть турбуватися батьки? Чи не будуть ці заклади своєрідним глухим кутом для своїх випускників в контексті продовження ними здобуття вищої освіти? Чи буде адекватною загальна середня освіта, отримана в них, тій, яку надаватимуть академічні профільні школі? Щоб випускники професійних ліцеїв могли на рівних конкурувати з ровесниками із академічних шкіл під час вступного до університетів ЗНО?» Що й казати, запитань багато. І чимало з них поки що без відповідей. Що ж до реформи, то незалежна експертна думка – вивести систему ПТНЗ з-під опіки Міністерства освіти й науки. Бо саме рішення передати цю систему у підпорядкування Міносвіти, пригадують освітяни старшого віку (а це сталося 1989 року), фактично можна вважати початком її знищення. Жоден із попередніх міністрів освіти вже у незалежній Україні так і не став системі профтехосвіти турботливим батьком. Якщо нічого не змінювати, то, як мудро зазначив Ігор Лікарчук, дуже швидко настане час, коли вчителі на етапі завершення основної школи казатимуть: «Не хотів добре вчитися – підеш у професійний ліцей».
08 Лютого
16:54
Суспільство
Бойовики «ЛНР» почали створювати «військові кафедри»
Бойовики терористичної «ЛНР» створять у вишах військові кафедри, де буде здійснюватись підготовка фахівців для так званої «Народної міліції ЛНР». Про це сьогодні на «засіданні Ради міністрів ЛНР» повідомила «міністр науки і освіти ЛНР» Валентина Ткаченко, передають лояльні до сепаратистів ЗМІ. «Ми вводимо кафедри, куди залучатимуться відставники-військові, які вестимуть загальновійськову підготовку», - повідомила вона. На думку «міністра науки і освіти ЛНР», інші предмети з цієї підготовки вестимуть цивільні викладачі. На засіданні був присутній і голова квазідержави «ЛНР» Ігор Плотницький, який зазначив, що саме «міністерство науки і освіти» «ЛНР» має підготувати необхідні військові кадри, які потрібні для «Народної міліції ЛНР».
08 Лютого
17:02
Політика
Джемілєв розповів, коли варто чекати розпаду Російської Федерації
Якщо міжнародні санкції щодо Російської Федерації збережуться в тому ж обсязі, то незабаром відбудеться розпад Російської Федерації, заявив народний депутат України, уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Як пише Крим.Реалії, Джемілєв підкреслив, що потрібно розглядати виключно невійськовий сценарій деокупації Криму. «Військовий (сценарій звільнення півострова. - Ред.) спричинить кровопролиття і передовсім буде означати знищення кримськотатарського народу, який не сприймає російську окупацію. Ми покладаємо надії на санкції. У мене немає сумнівів в тому, що, якщо на тому ж рівні триватимуть санкції, ми незабаром побачимо розпад Російської Федерації. Не більше року-півтора буде тривати агонія, і ми побачимо звільнення не тільки Криму і Донбасу, а й Грузії і Придністров'я», - сказав Джемілєв. Читайте також: Джемілєв заявив про право «розбомбити» Керченський міст Він нагадав, що «до моменту нападу Російської Федерації на Україну в країні майже не було армії». За словами Джемілєва, «народ дав по зубах агресору, і його вдалося зупинити».
08 Лютого
17:10
Суспільство
Геращенко: Бойовики погрожують застосувати до заручників методи «Ісламської держави»
Бойовики погрожують застосувати до заручників методи «Ісламської держави», зокрема смертну кару. Про це на своїй сторінці в Facebook написала уповноважений Президента з питання мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко. За її словами, при цьому бойовики посилаються на кримінальний кодекс СРСР. «Днями в російських ЗМІ вийшли заяви представників бойовиків (є диктофонні записи цих заяв), що в так званій ДНР діє «кримінальний кодекс» на базі кодексу колишнього СРСР і бойовики можуть застосовувати до заручників судилища, 30 років ув'язнення і смертну кару», - написала Геращенко. Вона зазначила, що такі заяви - це пряме визнання, що «ДНР» і «ЛНР» - це терористичні організації. Геращенко додала, що передала всі ці заяви міністру закордонних справ Павлу Клімкіну з проханням порушити ці питання під час зустрічі в нормандському форматі в Мюнхені.
08 Лютого
17:21
За кордоном
Кадиров визнав наявність «чеченського спецназу» в Сирії
Глава Республіки Чечня Рамзан Кадиров повідомив, що чеченський спецназ присутній у Сирії і вже зазнав втрат. Про це він розповів у фільмі пропагандистського каналу «Россия 1», який анонсовано для показу на 10 лютого, передає німецьке видання DW. Кадиров також повідомляє, що вдалося створити «розгалужену агентурну мережу» безпосередньо в ІДІЛ, куди було відправлено «кращих бійців республіки». «У Кремлі ж відмовились коментувати анонс фільму про спецназ із РФ, який воює в Сирії. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков запропонував «орієнтуватись на заяви міністерства оборони». Представники російської влади раніше неодноразово заявляли, що військові з РФ не беруть участі в наземних операціях в Сирії», - пише видання DW. Згідно з даними західних ЗМІ, на території Сирії було помічено збільшення російського контингенту для можливого проведення наземної операції.
08 Лютого
17:29
Суспільство
У Києві від грипу померло 46 осіб
Від початку епідсезону в Києві від грипу й ускладнень померло 46 осіб. Про це повідомляє прес-служба столичної СЕС. Як повідомляється, за п'ятий тиждень року померло 12 осіб, за один день поточного тижня - 1. Всі померлі - дорослі. Раніше повідомлялося, що станом на 5 лютого в Києві від грипу померла 41 людина.
08 Лютого
17:38
Суспільство
Норвегія виділить $4,7 мільйона на допомогу постраждалим від конфлікту на Донбасі
Норвегія виділить 40 млн крон ($4,7 млн) на надання допомоги постраждалим під час конфлікту на сході України. Про це, згідно з поширеним повідомленням МЗС королівства, заявив під час візиту до Києва заступник міністра закордонних справ Норвегії Туре Хаттрем, пише ТАСС. «Гуманітарна ситуація у низці регіонів України, як і раніше, дуже серйозна. П'ять мільйонів людей потребують термінової допомоги, зокрема 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. У період зимових холодів найбільше потерпають діти і люди похилого віку. З цієї причини Норвегія виділяє 40 млн крон на допомогу Україні, щоб сприяти подоланню цієї важкої ситуації», - сказала вона. За словами заступника голови МЗС Норвегії, половину зазначеної суми отримає Норвезька рада у справах біженців, представники якої працюють на сході України. Решта 20 млн крон будуть поділені між Міжнародним комітетом Червоного Хреста, Міжнародною організацією з міграції, управлінням з координації гуманітарних питань ООН та благодійним фондом HALO, який спеціалізується на розмінуванні небезпечних районів.
08 Лютого
17:46
Суспільство
Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом захоплення «Масандри»
Прокуратура Автономної Республіки Крим, яку евакуювали до Києва, почала кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння майном Національного виробничо-аграрного об'єднання «Масандра». Про це повідомила прес-служба Прокуратури в АР Крим. «За результатами проведеного моніторингу засобів масової інформації встановлено, що 2008 року генеральний директор Національного виробничо-аграрного об'єднання «Массандра», діючи всупереч Положенню про енотеку в Національному виробничо-аграрному об'єднанні «Масандра», без рішення профільного міністерства України реалізував закритому акціонерному товариству «Торговий дім «Масандра» (співвласником якого був його син) пляшку унікального колекційного вина Херес-де-ла-Фронтера врожаю 1775 року з колекційного фонду енотеки», - зазначається в повідомленні. Крім того, за даними прокуратури, за особистим розпорядженням генерального директора з колекційного фонду енотеки було реалізовано 23 пляшки унікального вина кінця XIX - початку ХХ століття, продаж яких здійснено за істотно заниженими цінами.«Таким чином, як випливає з матеріалів, опублікованих у засобах масової інформації, незаконними діями колишнього генерального директора Національного виробничо аграрного об'єднання «Массандра» завдано збитків державі Україна у особливо великому розмірі», - констатують у прокуратурі. За цим фактом Головним управлінням Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі 01.02.2016 розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Блог:
Думки
17:47
Політика
Олександр Доній
Виправдовувати вбивство, навіть порушника, не можна
У ситуації, що сталася зі смертельною гонитвою в Києві, варто звернути увагу не тільки на сам трагічний випадок, але й на те, що в суспільстві зашкалює рівень агресії. Багато людей із задоволенням почали виправдовувати вбивство, а це свідчить про схвалення суспільством надмірної агресії. Таку думку «Аналітичній службі новин» (АСН) висловив політик Олександр Доній. «Щодо конкретних осіб, то має бути службове розслідування. Зараз мене хвилюють кілька речей. По-перше, що в спробах пояснити цей інцидент постійно змінюються версії. То казали, що з машини стріляли, потім вже такої інформації не було. Потім говорили, що це мажори, а виявилося, що це хлопець фактично з ПТУ - з аграрного коледжу з Боярки. Тобто якраз піднімається питання зменшення довіри, бо постійно інформація змінювалася, щоб виправдатись. Крім того, якщо дійсно було 77 пострілів, то було використано 9-10 магазинів. Очевидно, що стріляло багато людей по автомобілю. Чим викликана була така модель поведінки, якщо цей автомобіль їхав не з місця злочину, не здійснив наїзд на когось, не було ні пограбування, ні вбивства. Тобто виникає питання адекватності дій», - вважає політик. Втім, він зазначає, що варто звернути увагу і хвилюватись не тільки через цю трагічну смерть, але й через рівень агресії в суспільстві. «Рівень агресії занадто високий, бо люди почали виправдовувати вбивство. Тоді виникає питання: якщо виправдати вбивство людей, які їхали на швидкості (так, їхали неправильно), то тоді можна виправдати дії міліції, яка била людей на Майдані або потім стріляла в них на Грушевського. Адже, з їхньої точки зору, вони стріляли по порушниках, які не виконували вказівки міліції. Відповідно, мені здається, що в суспільстві зараз є проблема прийняття надмірної агресії. Суспільство дуже агресивне, і це привід взагалі замислитися над рівнем толерантності. А щодо необхідності дотримуватися правил дорожнього руху, то я особисто завжди дуже негативно ставлюся до вживання алкоголю за кермом. Думаю, тут теж питання не просто до людей, які п'ють за кермом, але й до позиції держави. Я особисто вважаю, що треба заборонити будь-яку рекламу алкоголю та алкогольних напоїв по телебаченню», - розповів політик. На думку Донія, треба вести пропаганду здорового способу життя, пропаганду дотримання правил дорожнього руху. Для цього потрібен комплексний підхід, який не можна замінити правом поліції вбивати порушників. Доній зазначає, що цей випадок оголює багато проблем у державі і суспільстві, які ніхто не збирається розв'язувати.
08 Лютого
18:03
Події
Минулого тижня у водоймах потонуло дев'ять людей
Протягом минулого тижня на водоймах країни загинуло дев'ятеро людей. Про це повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, через підвищення температурних показників по всій території України спостерігається подальше руйнування льодового покриву на водоймах. «Товщина льоду на водних об'єктах є мінімальною, тому вихід на лід та риболовля є надзвичайною загрозою для життя і здоров'я людей», - йдеться в повідомленні. При цьому в ДСНС відзначили, що всього з початку року на водоймах країни загинуло 33 людини, серед яких шестеро дітей.
08 Лютого
18:12
Події
У Тернополі поліцейські вилучили у військовослужбовця бойову гранату
Поліцейські міста Тернополя вилучили бойову гранату у військового, який повернувся із зони АТО. Про це передає прес-служба ГУ Національної поліції в Тернопільській області. «Військовослужбовця зупинили на залізничному вокзалі працівники поліції спільно з військовою службою правопорядку. В речах чоловіка правоохоронці знайшли гранату РГД-5 і запал до неї. Небезпечний сувенір вилучили і направили на експертизу», - йдеться в повідомленні. За словами чоловіка, його відпустили у відпустку на декілька днів. Із зони АТО він прихопив із собою бойовий «сувенір», який не встиг здати через те, що його частина змінила місце дислокації. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 263 КК - незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Карається таке діяння позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
08 Лютого
18:21
Суспільство
На Вінниччині потонуло 15 зубрів
На Вінниччині 15 зубрів провалилися під лід і потонули. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Державної екологічної служби. Зараз встановлено, що серед загиблих були тільки молоді самиці: п'ять із яких віком 4-7 років, дві - віком до двох років. Всі вони провалилися під лід на ставку біля села Трибухи. Туші тварин відправлено на утилізацію.
08 Лютого
18:30
Політика
Абромавичус розповів, що у нього ще дуже багато «цікавої інформації»
У телефоні у міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса ще «дуже багато цікавої інформації». Про це сьогодні перед допитом в НАБУ заявив сам міністр, пише 112. «У мене в телефоні є ще дуже багато цікавої інформації, я нею надзвичайно дорожу. Я дуже турбувався за збереження цих даних, тому про всяк випадок Сергію Лещенку, якому довіряю і якому суспільство довіряє, відсилав ось цей скріншот. Тому він взяв його сьогодні й опублікував», - заявив Абромавичус. Нагадаємо, сьогодні народний депутат Сергій Лещенко оприлюднив у своєму блозі листування між міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом і кандидатом на пост його заступника Андрієм Пасішником. Пізніше Пасішник відреагував на опубліковане Лещенком листування.
08 Лютого
18:40
Політика
Луценко констатував політичну кризу
Голова парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко зазначив, що фракції «Самопомочі», «Батьківщини» і «Радикальної партії» вимагали відставки прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, а фракція «Народного Фронту» не бачить іншої кандидатури, крім як свого лідера. Про це він повідомив журналістам у Верховній Раді, повідомляє прес-служба БПП. «На жаль, повинен констатувати, що маємо вже стовідсотково оформлену політичну кризу в коаліції і в коаліційному уряді. У нас є цілий «парад» різних заяв. З одного боку «Народний фронт» ультимативно говорить тільки про прем'єра Яценюка, з іншого - тепер уже три фракції ультимативно говорять про прем'єра не Яценюка », - сказав Луценко. Голова фракції БПП також зазначив, що проводити позачергові вибори буде неефективним, бо в парламенті будуть ті ж політичні сили, тільки в дещо інших пропорціях. Він підкреслив, що пропрезидентська партія працюватиме з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, але тільки при серйозному переформатуванні Кабміну. «Інші фракції заявили про те, що вони іншого шляху не бачать. І кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна. Якщо вони не голосують», - підкреслив він. Луценко впевнений, що нинішній формат коаліції є єдино можливим, хоча і може зменшуватись, якщо одна з невеликих фракцій вийде з неї.
08 Лютого
18:48
Події
Бойовики 20 разів обстріляли позиції сил АТО
Від початку доби бойовики 20 разів обстріляли позиції Збройних сил України. Про це повідомляє прес-центр штабу Антитерористичної операції. Так, з гранатометів різних систем і стрілецької зброї противник вів вогонь по опорних пунктах сил АТО в Авдіївці, Пісках і на шахті Бутівка. Також українські позиції неподалік Мар'їнки і Новгородського було обстріляно зі стрілецької зброї. «У районі тимчасово окупованої Горлівки з великокаліберних кулеметів терористи вели вогонь по наших опорних пунктах у Зайцевому, Троїцькому та Новгородському. З боку Старомихайлівки бойовики вели мінометний вогонь по укріпленнях сил АТО неподалік Красногорівки», - йдеться в повідомленні. Крім того, на Маріупольському напрямі позиції сил АТО близько Гнутового було обстріляно з мінометів калібру 82 мм. Також по опорному пункту Збройних сил України біля Троїцького, що на кордоні Донецької та Луганської областей, терористи вели вогонь з мінометів калібру 120 мм.
08 Лютого
18:55
Суспільство
Стало відомо, який суд розглядатиме справу «діамантових прокурорів»
Кримінальне провадження за обвинуваченням у хабарництві колишнього заступника ГСУ Генпрокуратури Володимира Шапакіна і колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця передали до Голосіївського райсуду Києва. Про це повідомив адвокат Корнійця Віктор Петруненко, передає УНІАН. За його словами, Апеляційний суд Києва сьогодні визначив підсудність по розгляду справи і ухвалив, що судові засідання буде проводити районний суд столиці. Петруненко зазначив, що сьогодні було зачитано тільки резолютивну частину постанови, повний її текст буде оголошено 12 лютого. Нагадаємо, що Корнійця і Шапакіна затримали при отриманні хабара 5 липня 2015 року. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тисяч доларів, а у Корнійця - значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашникова.
08 Лютого
19:04
Економіка
У порту «Південний» почалося розвантаження вугілля, що прибуло з ПАР
6 лютого на рейд порту «Південний» прибув балкер FYLA, завантажений енергетичним вугіллям з ПАР в обсязі 79,004 тис. тонн. Як повідомляє прес-служба порту, швартування було здійснено 7 лютого о 17:00 біля глибоководного причалу №6 ДП «МТП «Південний». Це вже друге постачання південноафриканського вугілля, що надійшло на розвантаження в порт «Південний». Першу партію обсягом 168 тис. тонн 5 грудня 2015 року в порт доставив балкер Bulk China. Як повідомляється, розвантаження стартувало 7 лютого о 22:30. Станом на ранок 8 лютого на причальний склад порту розвантажено 13 тис. тонн вантажу. Середня швидкість розвантажувальних операцій становить 20 тис. тонн на добу. Запланований час на повне розвантаження - чотири доби. Вантаж буде перевантажено у вагони і залізницею доставлено на Трипільську ТЕС.
08 Лютого
19:13
Події
У Рівненській області рятувальники всю ніч гасили палаючий кафетерій
Сьогодні вночі в селі Хрінники Рівненської області горіла двоповерхова будівля торгового закладу. Про це повідомляє прес-служба обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. За інформацією рятувальників, інформація про пожежу надійшла о 00:43. По прибуттю було встановлено, що горить двоповерхова будівля кафетерію-мінімаркета загальною площею 144 кв. м. Все свідчило про пізнє виявлення та повідомлення про пожежу, бо торговельний заклад майже увесь був у вогні. «О 1:02 пожежу було локалізовано, а о 7:30 - остаточно ліквідовано. Вогнем знищено дах будівлі по всій площі, перекриття, окреме торгове обладнання та продукти. Причина пожежі встановлюється», - йдеться в повідомленні.
08 Лютого
19:22
Політика
Джемілєв: Джамала може підняти питання окупації Криму на небувалу висоту
Тема окупації Криму «підніметься на небувалу висоту», якщо українська співачка Джамала представить на міжнародному конкурсі «Євробачення» свою пісню «1944». Про це заявив народний депутат, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, пише Крим.Реалії. «Вона там, у цій пісні, нікого не звинувачує, просто говорить про жорстокість людську ... Якщо вона посяде якесь місце, то престиж України і тема окупації Криму підніметься на небувалу висоту», - сказав Мустафа Джемілєв. Читайте також: Джемілєв розповів, коли варто чекати розпаду Російської Федерації Перший півфінал Національного відбору на «Євробачення-2016» проходив 6 лютого в прямому ефірі телеканалів СТБ і UA Перший. Співачка з Криму Джамала отримала найбільшу кількість голосів підтримки глядачів під час смс-голосування.
Не пропустіть
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
Фото
Переглянути всі фото
04.01.2018 | 17:16
Як готувати кутю і що за 12 страв повинні бути на столі на Святвечір
28.12.2017 | 14:17
Повернення на Батьківщину. Найбільш зворушливі кадри зустрічі звільнених заручників
22.12.2017 | 11:01
Фестиваль на Співочому полі: спуститися з гірки в "Льодовиковий період"
20.12.2017 | 13:13
Атовці змагалися на чергових «Іграх Героїв» у Києві
31.10.2017 | 14:12
Чим зараз живе наметове містечко під Радою
11.10.2017 | 16:22
Часи Русі: як виглядають декорації до фільму "Сторожова застава"
22.12.2016 | 22:23
За кордоном
22.12.2016 | 22:23
У Вільнюсі запалили різдвяну ялинку з 50 тисяч вогників
14.12.2016 | 09:10
Суспільство
14.12.2016 | 09:10
Конструктори показали концепт літака, здатного літати на орбіті
07.12.2016 | 16:52
За кордоном
07.12.2016 | 16:52
Американські вояки, відтискаючись від землі, віддають шану загиблим товаришам
07.12.2016 | 16:28
За кордоном
07.12.2016 | 16:28
Хворому на лейкемію хлопчикові дозволили взяти участь у справжніх навчаннях поліцейських
06.12.2016 | 12:34
За кордоном
06.12.2016 | 12:34
У Монреалі через ожеледицю на дорогах стався комічний хаос
22.11.2016 | 21:21
За кордоном
22.11.2016 | 21:21
MannequinChallenge. Мережу захопив новий флешмоб
/-1,3932740688324-/ /-pc-/
Top