Мінус пенсійної реформи Мінсоцполітики - у відмові перейти на накопичувальну систему. Про це на прес-конференції 28 квітня заявила експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик, передає кореспондент АСН.
"Слабка сторона запропонованої пенсійної реформи Кабміном, безперечно, в тому, що йдеться про перетворення існуючої солідарної системи... Але в будь-якому випадку, пенсійна реформа назріла дуже давно", - заявила вона.
Не варто забувати, що насправді Україна не виконує вимоги МВФ про пенсійну реформу як мінімум втретє.
"І навряд чи запропонований Мінсоцполітики закон буде прийнятий найближчим часом і без змін. У кращому випадку, закон буде прийнятий в липні, адже повинен пройти два гарячих читання. Немає сумніву, що законопроект викличе великі суперечки. Але це не означає, що це може спровокувати відмову МВФ у подальшій співпраці. Адже МВФ і так бере, по суті, політичні рішення про продовження програми кредитування України", - прогнозує вона.
З її слів, якби вже на цьому етапі був введений другий рівень у вигляді можливості використання накопичувальної пенсійної реформи, то вже через 10-15 років це мало б позитивний економічний результат.
"А подальше затягування пенсійної реформи все далі відтягує той час, коли в Україні будуть гідні пенсії. Досвід розвинених країн показує, чим раніше держава переходить на накопичувальне пенсійне забезпечення, тим швидше там люди отримують гідні пенсії".