Уже минуло три роки від початку військових дій на Донбасі і анексії Криму, проте юридичні казуси при отриманні необхідних документів уже на підконтрольній території України для тимчасово переміщених громадян до цього часу залишаються.
Хтось, виїжджаючи із зони АТО, в поспіху забрав не всі необхідні «папери» з собою, а хтось за цей час вже доріс до того, щоб отримати паспорт. Але, виявляється, зробити це не так і просто.
Щоб переселенцю, який прописаний на непідконтрольній території, отримати вже на території, контрольованій українською стороною, документ, що засвідчує особу, потрібно звернутися в міграційну службу з повним пакетом документів. Серед них також має бути форма з ЖЕКу, яка свідчить про те, що підліток прописаний за конкретною адресою.
Отримати таку форму переселенцям не завжди видається можливим. Однак юрист Асоціації «Східне партнерство» Денис Шахбаз'ян запевняє, що підтвердити факт прописки можна й іншим шляхом.
«Підтвердженням прописки громадянина може бути будинкова книга, в яку він має бути вписаний. Якщо дитину туди не вписували, то потрібен оригінал книги, паспорти батьків з пропискою і свідоцтво про народження дитини. На підставі цих документів міграційна служба має внести прописку в паспорт дитини», - пояснив юрист.