Школярам з Криму і тим, хто проживає на території проведення АТО, дозволили закінчити школу екстерном. Відповідні зміни Міністерство освіти внесло до Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, що вже набрало чинності. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.
Згідно з ним жителів окупованих територій Криму і Севастополя, територій проведення АТО і населених пунктів на лінії зіткнення включили до переліку осіб, які можуть отримати середню освіту в формі екстернату.
Також екстерном закінчити школу зможуть особи, які мають статус біженців, яким надано тимчасовий або додатковий захист в Україні, і тим, хто звернувся з заявою про визнання біженцем або про надання додаткового або тимчасового захисту.
Як сказано в повідомленні, прийом заяв про зарахування на екстернат починається з 1 вересня. Жителі Криму, а також непідконтрольних територій Донбасу зможуть подавати заяви протягом всього календарного року. Їм також надано можливість відправити скан-копію заяви електронною поштою або по факсу.
Неповнолітній відповідну заяву зможе подати тільки в супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є його законними представниками.
Рішення про зарахування на екстернат прийматиме особисто керівник навчального закладу.
Також учень, який здобуває освіту екстерном, зможе отримати одночасно документи про початкову, базову та повну загальну середню освіту.
«Майже три роки діти з непідконтрольних і окупованих територій не мають можливості повноцінно отримувати освіту в Україні. А це означає, що діти з цих територій, які хочуть вступити до українських вишів, не мають документів ні про здобуття базової, ні про здобуття повної загальної середньої освіти. Саме тому в новому положенні про екстернат ми мали передбачити механізм, як ці діти зможуть засвідчити свій рівень знань», - зазначив начальник відділу державно-громадського управління освітою Міністерства освіти Сергій Дятленко.
Так для отримання документів про базову освіту досить буде здати річне оцінювання за скороченим переліком предметів - українська мова та література, історія України, географія України, правознавство - і державну підсумкову атестацію.
А ось для того, щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту, потрібно повністю пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію.