Починаючи з грудня 2017 року, частина малих підприємців у зв'язку з податковими змінами зважилась закритися. Однак є й такі хоробрі, хто бажає спробувати себе в ролі підприємця.
Але перед тим як зайнятися підприємництвом, треба зареєструвати свій бізнес. Якщо ви вирішили займатися справою самостійно - потрібно зареєструвати приватне підприємство.
Дві заяви - і справа в шляпі
Варто зазначити, що з 16 років неповнолітні також можуть займатися підприємницькою діяльністю, але тільки за згодою батьків.
Для цього необхідні такі документи:
- заповнена картка Форми 10 - на проведення реєстрації себе як ФОП;
- заява про спрощену систему оподаткування або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за відповідною формою.
Зразки цих заяв нескладно знайти в інтернеті. У разі, якщо документи подаються представником, треба видати йому довіреність.
З усім пакетом документів потрібно звернутися в державну реєстраційну службу за місцем свого проживання. Розгляд документів проводиться протягом 24 годин після надходження.
Тобто наступного дня ви вже можете стати підприємцем. Для підтвердження цього вам потрібно отримати виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Але можуть і відмовити
Відмовити в реєстрації можуть у таких випадках:
- документи подані особою, яка не має на це повноважень;
- в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення про заборону проведення реєстраційної дії;
- не усунуто підстави для призупинення розгляду документів протягом встановленого терміну;
- можуть бути встановлені обмеження на заняття підприємницькою діяльністю;
- наявність у Єдиному державному реєстрі запису, що фізична особа вже зареєстровано як фізична особа - підприємець.
Оскаржити відмову в реєстрації можна в Міністерстві юстиції України, в його територіальних органах або ж через суд.
Зареєструвати компанію можна за добу
Трохи складніша процедура реєстрації компанії. Для цього потрібно заповнити реєстраційну картку Форми 1. Також ви повинні надати офіційне письмове рішення про заснування такого підприємства і примірник статуту. Це так званий стандартний пакет документів при реєстрації компанії.
За необхідності додатково можуть знадобитися заява про спрощену систему оподаткування або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за відповідною формою. Якщо ж засновник іноземна компанія, до зазначеного пакету документів потрібно додати витяг з торговельного, банківського або судового реєстру.
У разі, якщо документи подаєте не особисто ви, а ваш представник, тоді на нього треба виписати нотаріально завірене доручення.
Всі ці документи потрібно подати до реєстраційної служби, яка протягом доби має або зареєструвати компанію, або ж відмовити в реєстрації.
Насправді процедура реєстрації нескладна. А ось якщо справа не піде, закритися буде не так просто.