При зростаючій заборгованості заробітної плати можливостей звернутися для захисту своїх прав громадянам залишилося не так багато. Про це заявив економіст Андрій Вігірінський під час прес-конференції сьогодні в Києві, повідомляє кореспондент АСН.
«Можна подивитися на ситуацію з тієї точки зору, як діяти працівникам, до кого звертатися (у випадку заборгованості з зарплати). Тут доволі сумна ситуація, яка відображає кризу як у системі державного контролю, так і в системі діяльності правоохоронних органів… Є така стаття – 175, це умисна невиплата заробітної плати
За його словами, в цілому стаття щодо заробітної плати, за законом, «є захищеною».
«І перші витрати, які, за законом, має робити роботодавець, апріорі – на оплату праці. Зазвичай, способом тиску на роботодавців, які допускали затримку зарплати, завжди Державна інспекція праці направляла списки до правоохоронних органів, вони викликали боржників», - пояснив експерт.
Він зазначив, що це був ефективний і дієвий механізм, було відшкодування і люди могли звернутися до правоохоронних органів з метою захисту свої прав на оплату праці.
«З 2014 року у нас мораторій на перевірки бізнесу… і нещодавно змінилася підслідність у кримінальних справах за невиплату зарплат. І статистика, і розкриття, і реєстрація цих злочинів – цього року за два місяці – 154 кримінальних провадження, з них 9%, де особам повідомлено про підозру», - пояснив економіст.
Він зазначив, що органи прокуратури сьогодні не виконують свою координаційну роль щодо захисту прав людей у цій сфері.
«Відібравши цей шматок у прокуратури, його не передали повноцінно жодному правоохоронному органу. І виходить така ситуація, що при зростаючій заборгованості можливостей звернутися для захисту своїх прав залишилося не так багато», - підсумував експерт.