Законний власник частини будинку або квартири має право зареєструвати місце свого проживання. При цьому згоди іншого співвласника не знадобиться. Однак, якщо співвласник квартири хоче приписати особу, яка не є співвласником цього приміщення, на це потрібна згода інших співвласників. Якщо хтось буде проти – то особу, яка не є співвласником квартири, прописати в ній не можна, вивчив питання портал Час Пик.
Отже, документи, необхідні для реєстрації місця проживання:
Згідно з п. 18 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 року № 207, особа або її представник подає:
1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8 Постанови;
2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо це дитина, якій немає 16 років, подається свідоцтво про її народження. Реєстрація місця проживання дітей-іноземців або особи без громадянства здійснюється за умови внесення даних про дітей у посвідка на постійне або тимчасове проживання їхніх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані органами іноземних держав, підлягають легалізації у встановленому порядку.
3) квитанцію про сплату адміністративного збору (якщо реєстрації місця проживання здійснюється одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання, збір береться за одну послугу);
4) а також пакет документів, який підтверджує право на проживання - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, що набрало чинності, про надання особі права на вселення в житлове приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або право власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи.
Якщо особа не надає цих документів, реєстрація місця проживання її здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не потрібні при реєстрації місця проживання неповнолітніх).