За три роки, поки триває анексія Криму, на півострові зареєстровано 460 порушень проти свободи слова (в плані роботи ЗМІ), а 80% з тих телеканалів, видань та радіостанцій, які існували до окупації, - були змушені закритися. Про це під час дискусії «Крим через три роки після окупації: ситуація, підсумки, перспективи» заявила член Меджлісу кримськотатарського народу, редактор «Агентства «Кримські новини» Гайана Юксель.
«За три роки окупації Крим перетворився на закриту сіру зону, куди журналісти можуть отримати доступ тільки з дозволу окупанта. До окупації на півострові було зареєстровано 1300 ЗМІ, приблизно половина з них працювала. Після захоплення Криму почалося видавлювання ЗМІ - кримінальні справи, погрози, шантаж», - додала вона.
Водночас експерт ГО «Майдан закордонних справ України», редактор сайту Black Sea News Андрій Клименко зазначив, що зараз у Криму представлені тільки маловідомі банки, які в кращому випадки входять у третю сотню російського рейтингу. Він додав, що на півострові ніхто не веде міжнародну діяльність і не вкладає інвестиції туди, оскільки бояться потрапити під дію санкцій.
Також Клименко позначив, що за три роки окупації півострів перетворили ледь не на військову базу. За словами експерта, сьогодні весь комплекс засобів військово-морського флоту, авіаційного, ракетних військ, військ протиповітряної оборони РФ тримає повний контроль над регіоном Чорного моря.
Водночас через надмірну мілітаризацію Криму на півострів стало набагато менше їздити туристів і регіон почав витягати з Росії надмірні дотацій, додав Клименко.
"Крим забезпечує збори, податки та інші платежі всіх рівнів бюджету тільки на 0,4%, тобто це третє місце за рівнем дотаційності після Чечні та Інгушетії. Туризм при цьому знищений, а розповіді про 5 - 6 млн туристів щорічно - це треба ділити на два, а то й на три, бо туди враховують увесь пасажиропотік на півострів", - зазначив він.