З 1 квітня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, планує збільшити оптову ринкову ціну на електроенергію на 1%.
Раніше в НКРЕКП мали намір зменшити цей тариф майже на 6%.
Голова комісії Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook пояснив таке рішення, зокрема, і наслідками блокади непідконтрольних територій Донбасу, внаслідок чого в країні утворився дефіцит вугілля.
Тепер купувати чорне золото Україна змушена за кордоном, де воно коштує близько 100 доларів за тонну. Зокрема, у 2017 році планують імпортувати 5,6 млн тонн вугілля.
Експерт з енергетичних питань Валентин Землянський у коментарі АСН назвав таке підняття оптової ціни обґрунтованим і не виключає, що це не останнє зростання оптово-ринкової ціни на електроенергію в 2017 році.
Разом з тим експерт вважає, що найближчим часом зростання оптової ціни ніяк не вплине на підвищення роздрібних тарифів для споживачів електроенергії. Однак в перспективі українці все ж відчують на собі наслідки такого рішення НКРЕКП.
«Це може відбитися через півроку. І, швидше за все, це відіб'ється на промисловості, тобто якщо роздрібні тарифи будуть підніматися, то це будуть тарифи для промисловості. Але ми з вами це побічно відчуємо на цінах, ми відчуємо це на інфляції. Тому так чи інакше це все одно торкнеться пересічних громадян», - зазначив Землянський.
На його думку, піднімати тарифи для населення на електроенергію протягом цих півроку влада не буде.
«Населенню ще треба оговтатися від попереднього підняття, і це дасть негативний ефект з точки зору платоспроможності, з точки зору платежів», - вважає експерт.
Нагадаємо, з 1 березня 2017 року піднялися тарифи на електричну енергію для населення до рівня 90 коп/кВт-година при споживанні до 100 кВт в місяць і 1,68 грн/кВт при споживанні понад 100 кВт на місяць.