У порівнянні з минулим тижнем заборгованість підприємств-боржників перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ збільшилася майже на 5 млрд грн. Це 17,6% від загальної суми боргу, яка за станом на 14 березня 2017 року складає близько 33,2 млрд грн.
Про це повідомляє Департамент з корпоративних комунікацій НАК «Нафтогаз України».
Водночас у компанії пояснили, що таке зростання боргів у цей період є типовим, оскільки населення платить за опалення в попередньому місяці до 25-го числа поточного місяця, тому ТКЕ і ТЕЦ ще не отримали повну картину розрахунків.
Разом з тим у «Нафтогазі» зазначили, що найвищий показник заборгованості (82% від загальної суми боргу) перед компанією саме за природний газ, який використовується для виробництва тепла - близько 27,3 млрд грн. З них четверта частина, а саме 9,1 млрд грн, утворилася вже в 2017 році.
Найбільше заборгували «Нафтогазу» за блакитне паливо, яке пішло на виробництво тепла, підприємства Донецької та Дніпропетровської областей - 5,5 млрд грн і 4,6 млрд грн відповідно.
У 2017 році Київ очолив рейтинг антиплатників за спожитий газ. З початку року борг ТКЕ і ТЕЦ м.Києва склав 2 789 млн грн.
Наступною серед найбільших неплатників за природний газ в 2017 році є Запорізька область, заборгованість підприємств якої виросла в поточному році на 725 млн грн.
Середній поточний рівень розрахунків у 2017 році за природний газ для виробництва теплової енергії склав лише 28%.
В електроенергетиці ситуація не настільки критична. Борги за газ, який пішов на виробництво електроенергії складають всього 9% від загальної суми боргу, констатують у «Нафтогазі». До того ж у порівнянні з минулим тижнем заборгованість за цією категорією підприємств-боржників дещо скоротилася і становить близько 3 077 млн грн.
Найбільше «Нафтогазу» заборгувало ПАТ Київенерго - 989 млн грн.
Найкраще розраховувалися з «Нафтогазом» за природний газ промислові споживачі. Загальна заборгованість 380 підприємств, з якими співпрацює компанія, складає близько 2 809 млн грн.
У цій категорії найбільшим боржником є Одеський припортовий завод (1518 млн грн), ВАТ Лисичанський склозавод «Пролетарій» (833 млн грн), ВАТ Алчевський металургійний комбінат (186 млн грн) і ПАТ Енергомашспецсталь (174 млн грн).