За останні три роки платоспроможність українців різко впала. За даними більшості соцопитувань, в Україні понад 50% бідного населення. Як наслідок, у багатьох не вистачає грошей платити за раніше взятими у банків кредитами.
А фінустанови працювати в збиток не збираються і стягують із позичальників узяті суми з відсотками за простроченням через суди.
Так, за даними сервісу реєстраційних даних українських компаній OpenDataBot, кожна сьома судова справа в Україні - це позов українського банку до боржника. Всього за 14 днів березня банки України подали до судів майже 40 тисячі судових позовів.
Лідером за судовими справами щодо своїх клієнтів є ПриватБанк, який від початку березня подав у суди майже 17 тис. позовів.
Наступним за кількістю позовів проти своїх клієнтів йде УкрСибБанк.
Правда з Приватом розрив істотний - 959 позовів за березень.
Юристи Укрсоцбанку звернулися до суду 954 рази, а А-Банку - 947 разів.
Ліквідований Дельтабанк за березень подав 932 позови проти своїх клієнтів.
Найбільша кількість судових справ, пов'язаних з банками, відбувається в Дніпропетровській, Київській та Одеській областях.
Найчастіше предметом позову є стягнення заборгованості. Також часто банки судяться через звільнення майна з-під арешту, примусового виселення, а також визнання підприємства банкрутом.
Явним лідером серед судових інстанцій, в які подаються позови від банків, є Слов'янський міськрайонний суд Донецької області. Саме в ньому розглядається велика частина всіх таких справ. Серед банківських «любимчиків» також Приморський районний суд м. Одеси і Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.